Architekt Wnętrz Warszawa – SenkoArt Design

Zamów

Kim jest architekt wnętrz?

Architekt wnętrz zajmuje się projektowaniem, dekorowaniem. Jego zadaniem jest dbanie o nienaganny wygląd pomieszczeń i ich funkcjonalność. Ma szeroką wiedzę z zakresu budownictwa i architektury. Podczas projektowania bierze pod uwagę nie tylko potrzeby klienta, jego preferencja, oczekiwania i możliwości finansowe. Istotna jest ergonomia, właściwe rozmieszczenie mebli, dobranie odpowiednich dodatków, wygoda użytkowników. Projektant wnętrz Warszawa doskonale wie, jak ważna jest swobodna komunikacja. Znaczenie ma nawet to, aby wszystkie sprzęty zostały praktycznie rozmieszczone.

Jest wiele elementów wpływających na funkcjonalność budynku. Trzeba zadbać o właściwe rozmieszczenie instalacji elektrycznej, hydraulicznej i centralnego ogrzewania. Architekt wnętrz Warszawa opiera się na planie z wszystkimi instalacjami i ścianami działowymi. Można skorzystać z jego usług już na etapie zakupu nieruchomości lub w celu przeprowadzenia remontu. Projektantka wnętrz będzie właściwą osobą w przypadku różnego typu zmian lokatorskich. Można liczyć na to, że zaplanuje i zaaranżuje cały układ funkcjonalny poszczególnych pomieszczeń. Na wystrój wnętrza wpływają nawet najmniejsze detale, czyli przykładowo drobiazgi na półkach i poduszki na kanapie.

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Mogłoby się wydawać, że zaprojektowanie wnętrz nie jest niczym skomplikowanym. W praktyce bywa z tym jednak różnie. Bez doświadczenia i wiedzy może nie być łatwo o stworzenie wymarzonych czterech kątów. Podczas urządzenia pomieszczeń nierzadko pojawiają się rozmaite trudności. Istotne jest dobranie właściwych materiałów, znalezienie najkorzystniejszej oferty, zatrudnienie fachowców. Wszystko to zajmuje mnóstwo czasu i pochłania sporo pieniędzy. Działanie na własną rękę sprawia, że łatwo o popełnienie rozmaitych błędów. Warto wobec tego postawić na profesjonalistów, jakimi są architekci wnętrz Warszawa.

Współpraca ze specjalistami to ogromna wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Dobry architekt wnętrz warszawa inwestuje w szkolenia, śledzi nowe trendy. Talent to oczywiście nie wszystko. Istotne jest doświadczenie zawodowe, praktyka. Najlepsi są pasjonaci, którzy nie pracują wyłącznie w celach zarobkowych. W przypadku korzystania z usług projektanta można liczyć na zaproponowanie odważnych pomysłów, które nie przyszłyby nawet danej osoby na myśl. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, jeśli komuś zależy na oryginalnym wystroju, czyli jedynym w swoim rodzaju.


Architekci wnętrz Warszawa biorą pod uwagę styl życia domowników, co pozwala na jak najlepsze dopasowanie projektu do ich potrzeb. Można liczyć na stworzenie funkcjonalnego układu wnętrz. Projekt zawiera szczegółową dokumentację wykonawczo-techniczną i kosztorys inwestorski. Możliwe jest nawet powierzenie nadzoru nad przebiegiem prac wykończeniowych, co stanowi ogromne udogodnienie. Architekt wnętrz przedstawi kilka koncepcji, więc będzie w czym wybierać. Architekt warszawa współpracuje od lat fachowcami w postaci wykonawców i dystrybutorów, więc klient może liczyć na korzystne rabaty, czyli dostęp do tanich materiałów i mebli. Dostanie namiary na sprawdzone ekipy techniczne. Skorzystanie z usług projektanta wnętrz jest najszybszym sposobem na urządzenie domu lub mieszkaniach zgodnie ze swoimi marzeniami.

Ile kosztuje usługa architekta wnętrz?

Architekci wnętrz Warszawa mają do zaoferowania różnego rodzaju projekty, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych klienta. Oczywiście do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, dlatego w celu poznania dokładnej wyceny pozostaje skontaktowanie się z nimi. W przypadku projektu minimalnego można liczyć na konsultacje z projektantem i przedstawienia aż 4 propozycji ustalenia mebli. Tego typu usługa wiąże się z kosztem rzędu 25 zł za każdym metr kwadratowy. Projekty standardowe są bardziej rozbudowane. Obejmują propozycję ustawienia wnętrz mebli, wizualizacje, jednorazową możliwość naniesienia poprawek.

Cena zawiera także kosztorys z linkami do sklepów i konsultacje z projektantem. Projekt standardowy kosztuje 80 zł za metr kwadratowy. Można również zdecydować jedną usługę premium, czyli projekt maksymalny. W jego przypadku są trzy propozycje ustawienia mebli, wizualizacje 3D, możliwości naniesienia poprawek, kosztorys z linkami do sklepów, rysunki techniczne przeznaczone dla ekipy budowlanej i konsultacje z projektantem. Dokumentacja zawiera elementy dotyczące hydrauliki, elektryki, ogrzewania podłogowego, pokrycia ścian, rysunków mebli na zamówienie.

Jak wybrać projektanta wnętrz?

Podczas wybierania osoby, której usługi obejmują projektowanie wnętrz, należy mieć na uwadze portfolio. W ten sposób najszybciej sprawdzi się, czy komuś odpowiada konkretny styl. Warto wobec tego zapoznać się z wizualizacjami i zdjęciami z realizacji. Najczęściej znajdują się one na stronie internetowej usługodawcy. Na podstawie portfolio można ocenić jakość prac, dorobek projektanta. Im więcej projektów, tym większe doświadczenie. Ma ona ogromne znaczenie. Warto korzystać z usług osoby, która od lat działa w branży, co przekłada się na jej dobrą znajomość.

Warto także dopytać, w czym dokładnie specjalizuje się architekt wnętrz Warszawa. Nie bez znaczenia jest również jego wykształcenie. Najlepiej sprawdzić, czy ma właściwe kwalifikacje. Niektórzy są tylko po kursie projektowania, inni mogą pochwalić się kilkuletnimi studiami. Jeśli wszystko ma być przeprowadzone z dbałością o detale, to najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty. Wiedza i umiejętności są niezbędne do zrealizowania odpowiedniego projektu.
Istotną kwestią podczas wybierania projektów wnętrz jest zwrócenie uwagi na jakość wizualizacji komputerowych. To właśnie na ich podstawie można zapoznać się z tym, jak mniej więcej będzie wyglądać zaprojektowane pomieszczenie. Dobrze przygotowana wizualizacja sprawia, że nie ma większych różnic między nią a realizacją.

Znaczenie ma także zakres prac. Do wyboru są zwykle różne warianty projektów, czyli przykładowo minimalny, standardowy, premium. Należy dokładnie sprawdzić, jakie usługi obejmują poszczególne opcje do wyboru. Ma to oczywiście ogromny wpływ na cenę projektu. Istotne jest także to, czy korzysta się z usług samodzielnego projektanta, czy jednak nad wszystkim będzie czuwać więcej osób. Oczywiście większy zespół przekłada się na więcej pomysłów, przyspieszony czas realizacji projektu.


Bardzo ważne będzie także spisanie umowy. Mają znaleźć się w niej wszystkie zapisy dotyczące współpracy, aby nie było żadnych niedomówień. Umowa musi oczywiście zostać podpisana przez obie strony. Zawiera ona między innymi zakres usług, warunki współpracy. Warto również sprawdzić, czy architekt wnętrz Warszawa oferuje nadzór autorski nad projektem. Oznacza to, że zajmie się sprawdzeniem poprawności przebiegu całego procesu realizacji projektu. Można liczyć na to, że projektant wnętrz będzie czuwać nad tym, czy prace wykończeniowe są wykonywane zgodnie z ustaleniami. Zawsze warto również zapoznać się z opiniami na temat danego architekta wnętrz, referencjami klientów.

Co zawiera projekt architekta wnętrz?

Pierwszym krokiem będzie oczywiście spotkanie inicjujące. Profesjonalni architekci wnętrz Warszawa doskonale wiedzą, że najważniejsze jest zadbanie o potrzeby klientów, wygodę domowników. Mają oni jak najlepiej się czuć w urządzonych wnętrzach. Świetnym pomysłem będzie dostarczenie kilku zdjęć, które stały się inspiracją. Słowa nie zawsze są w stanie wyrazić dokładnie tego, czego się oczekuje. Zdjęcia gotowych wnętrz pozwalają na lepsze zobrazowanie tego, co konkretnie się podoba i jaki chce się uzyskać efekt.


Projektant wnętrz przeprowadzić szczegółowy wywiad z klientem, aby dowiedzieć się jak najwięcej o jego oczekiwaniach i preferencjach. Im więcej informacji, tym lepiej. Pozwala to na stworzenie projektu skrojonego na miarę potrzeb przyszłych użytkowników. Na podstawie odpowiedzi zostaną przedstawione dostępne możliwości, propozycji optymalnych rozwiązań. Decyzja zawsze należy do klienta, ale to właśnie dzięki fachowemu doradztwu ma on ułatwione zadanie. Zdecydowanie prościej wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie, jeśli zna się jego zalety i wady.

Kolejnym etapem jest inwentaryzacja. Wszystkie pomieszczenia zostaną dokładnie wymierzone, co jest niezwykle ważne do przedstawienia odpowiedniego projektu wnętrz, przygotowania zestawień materiałów, obliczenia optymalnej ilości elementów wykończeniowych. Projektantka wnętrz zadba o to, aby nic się nie zmarnowało, zmieści się w ustalonym budżecie. Projekt architekta wnętrz zawiera również wizualizacje poglądowe. Do ich stworzenia używane są profesjonalne, nowoczesne programy komputerowe. Możliwe stanie się zobaczenie efektu jeszcze przed przystąpieniem do pracy. Wizualizację umożliwiają wirtualne spacerowanie po trójwymiarowych wnętrzach. Zawierają one układ pomieszczeń, kolorystykę.


Kolejnym elementem jest projekt funkcjonalny, czyli cała koncepcja rozmieszczenia wszystkich elementów wyposażenia. Ma postać trójwymiarowego spaceru wirtualnego z uwzględnieniem wymiarów poszczególnych pomieszczeń. Służy do przygotowywania projektu instalacji, projektu dla wykonawców. Klient może liczyć na wykonanie projektu elektryki, projektu hydrauliki, projektu ścian dobudowywanych i usuwanych, projektu sufitów podwieszanych, projektu schodów, projektu listew przypodłogowych, projektu malowania ścian, projektu aranżacji okien, projektu posadzek, projektu kominka, projektu okładzin ściennych, projektu sztukaterii, projektu ułożenia płytek, projektu mebli na zamówienie. W cenie znajdują się szczegółowe zestawienia materiałów, wyceny od dostawców i wykonawców.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Ile kosztuje architekt wnętrz Warszawa?

Cena zależy od wybranego pakietu. Cena na Pakiet Minimalny – 30 zł/m2, Standardowy – 80 zł/m2, Maksymalny – 110 zł/m2.

Projektowanie wnętrz Warszawa cennik

Projekt Domu 100m2 będzie kosztować 8,000 złotych w Pakiecie z wizualizacjami 3D, i 11,000 złotych w Pakiecie z rysunkami technicznymi.

Ile kosztuje konsultacja z architektem?

Konsultacja z projektantem kosztuje 200 złotych i odbywa się w online trybie. Podczas 30-minutowej rozmowy możesz zadać swoje pytania.

Opinie o nas

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij