Projekt pokoju dziecięcego

Zamów

Pokój dziecięcy

Dla jednych projekt pokoju dziecięcego stanowić może spełnienie marzeń, dla innych ogromne wyzwanie. Przestrzeń ta powinna być zaprojektowana z dbałością o kilka istotnych elementów, ale przede wszystkim ważne, by była funkcjonalna. Oprócz zapewnienia strefy do zabawy, spania czy nauki, należy pamiętać o zagospodarowaniu miejsca pod indywidualne potrzeby dziecka, uwzględniając jego zainteresowania i upodobania.

O ile salon, łazienka, kuchnia czy sypialnia dorosłej osoby to miejsca, które raz wyremontowane i zaaranżowane mogą posłużyć przez wiele lat, to pokój dziecięcy wymaga całkowitych zmian na etapie od narodzin do wieku wczesnoszkolnego. Wynika to ze zmieniających się potrzeb dziecka na każdym etapie jego życia. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju malucha.

O czym warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę przy aranżacji pokoju dziecięcego?

Na wstępie należy zaznaczyć najważniejszą kwestię: czy aranżowane wnętrze będzie przeznaczone dla niemowlaka, małego dziecka czy dziecka w wieku wczesnoszkolnym? Wiek ma bowiem ogromny wpływ na to, jak powinna być zaaranżowana przestrzeń malucha. W przypadku maleńkich dzieci ważne będzie wygodne łóżeczko ze szczebelkami, a także przewijak czy fotel do karmienia. Z kolei starszym dzieciom potrzebne będzie biurko, miejsce do przechowywania zabawek oraz większe łóżko dopasowane do ich wieku i wzrostu. Warto o tym pamiętać, aranżując pokój dziecięcy.

Wybierając kolor ścian w pokoju dziecięcym warto kierować się kilkoma zasadami:

O ile kwestia wyboru kolorów nie powinna pochłaniać najwięcej naszej uwagi, to mebli już tak. Pokój dziecięcy powinien być przytulny, ale również funkcjonalny – zarówno dla samego dziecka, jak i dla rodzica. Odpowiednie wyposażenie pozwoli na spełnienie wszystkich potrzeb malucha.

Meble, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to przede wszystkim wygodne, funkcjonalne łóżeczko, które posiada schowek lub szuflady. Daje nam to dodatkowe miejsce do przechowywania. Bardzo ważne jest również odpowiednie zaplanowanie i wybór funkcjonalnej komody, szafy, biurka czy miejsca do przewijania i karmienia dziecka (wszystko zależy od tego, na jaki wiek dziecka urządzany jest pokój dziecięcy). Projekt pokoju dziecięcego powinien obfitować w dodatkowe regały czy półki, ale również kosze czy skrzynie do przechowywania zabawek, książeczek czy przytulanek. Przy wyborze mebli warto wziąć pod uwagę, czy są one ergonomiczne i czy dziecko (w zależności od wieku) będzie w stanie z nich samodzielnie korzystać.

W dzisiejszych czasach aranżacja pokoju dziecięcego (niezależnie od tego, czy jest to pokój chłopca czy pokój dziewczynki) jest o wiele prostsza niż dawniej. Wpływ na to ma ogromny wybór i dostępność mebli czy dodatków. Dodatkowo, dzięki Internetowi młodzi rodzice mają nieograniczony dostęp, do rozmaitych inspiracji i poradników. Mogą w każdej chwili sprawdzić, na co zwrócić uwagę urządzając pokój dziecka i co warto, a czego nie warto robić, przygotowując projekt pokoju dziecięcego. Warto z nich korzystać, by przestrzeń dla małego człowieka była komfortowa, a dziecko chętnie spędzało czas w swoim pokoju.

Możesz nas znaleźć tutaj:

 • homebook
 • homomy
 • facebook
 • deccoria
 • Rynek pierwotny
 • behance
 • domni
 • instagram
 • FORMULARZ KONTAKTOWY

   Plan Realizacji

   Skąd wiesz o Nas?

   Inne pomieszczenia:

   Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
   Przyjmij