Aranżacja łazienki z pięknym motywem kwiatowymWanna wolnostojąca w łazience z niebieskimi heksagonalnymi płytkami na ścianie

Zamów

Aranżacja łazienki z motywem kwiatowym

Łazienka jest miejscem, w którym można odpocząć, zrelaksować się po całym ciężkim dniu. Aranżacja łazienki jest więc bardzo ważna, gdyż dzięki niej można urządzić prawdziwe domowe SPA. Dzięki projektowi online można stworzyć pomieszczenie funkcjonalne, modne oraz gustowne. Przedstawiamy niecodzienny i wyjątkowy projekt łazienki z motywem kwiatowym.

W projekcie wykorzystano jasną barwę, która pięknie kontrastuje z ciemnoniebieskim kolorem. Elementy drewna i złote dodatki ocieplają przestrzeń sprawiając, że łazienka jest przytulna. W nowoczesnym stylu wykorzystano modne elementy, jak lamele, płytki przypominające kamień, motyw kwiatowy oraz płytki heksagonalne.

Motyw kwiatowy pojawia się nad wanną. Akcent wyrazisty i dekoracyjny delikatnie komponuje się z białymi ścianami i granatowymi heksagonami. Na białym tle namalowano niebieskie duże kwiaty z jasnobrązowymi liśćmi i pąkami. Pozostałe ściany ułożono białymi wieloformatowymi płytkami z szarymi cieniami, które przypominają modny dziś kamień. Zażywając kąpieli kwiatowy akcent umili nam spędzony czas.

Aranżacja łazienki z heksagonami

Jedną ścianę, na której znajdują się drzwi, lustro, umywalka oraz meble ułożono granatowymi płytkami heksagonalnymi. Heksagon ma kształt sześciokąta i przypomina plaster miodu. Płytki o takim kształcie tworzą oryginalną mozaikę – harmonię. Płytki heksagonalne to w ostatnim czasie prawdziwy hit wśród płytek w łazience. Nadają one charakteru, wyjątkowości, jakości i tworzą eleganckie pomieszczenie. Kolor płytek jest ciepły, nasycony – pięknie komponuje się z pozostałymi elementami aranżacji łazienki.

Podłoga została ułożona płytkami oryginalnymi patchworkowymi, które stanowią niecodzienną dekorację zachwycającą swym wzorem i kolorystyką każdego. Biało – granatowa kolorystyka stanowi bazę całej aranżacji. Płytki z powierzchnią patchworkową łączą się ze sobą i tworzą ciągłą kompozycję podłogi.

Całe pomieszczenie jest jasne i doświetlone, więc kontrast w postaci granatowych heksagonów to idealny pomysł na przełamanie. Duże okno na wysokość pomieszczenia pozwala na dostęp do światła naturalnego. Na oknie zamontowano granatową roletę rzymską, która nawiązuje do pozostałych elementów w tym kolorze. Roleta rzymska jest ciekawym rozwiązaniem, które pozwala na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a także spełnia funkcje dekoracyjne.

Łazienka z płytkami heksagonalnymi

Jak wybierać płytki z motywami kwiatowymi?

Płytki z motywami kwiatowymi to ciekawy pomysł, aby stworzyć oryginalne i przytulne miejsce. Należy pamiętać, żeby wszystkie elementy do siebie pasowały. W ten sposób można stworzyć wspaniałą i niepowtarzalną kompozycję. Motyw roślinny coraz częściej pojawia się w naszych pomieszczeniach, a łazienka jest do tego idealnym miejscem. To właśnie w niej pojawia się styl inspirowany naturą. W łazience spędzamy sporo czasu, aby odpocząć. Dzięki motywowi kwiatowemu można stworzyć wnętrze będące oazą spokoju, które pozwoli na wyciszenie, regenerację. Wybierając płytki do łazienki z motywem kwiatowym należy pamiętać, aby nie przesadzić. Wystarczy wydzielić pewne miejsce do tego, pas – tak jak w prezentowanym projekcie (tuż nad wanną). Warto wybierać też jasne, stonowane kolory. Fantazja i elegancja – tak można określić aranżację łazienki z motywem kwiatowym.

Aranżacja łazienki

Pomieszczenie jest duże, przestronne, a więc można w nim ulokować zarówno dużą wannę, jak i prysznic. Projekt przewiduje wannę o prostokątnym kształcie na środku przy ścianie. Tuż za nią – w rogu znajduje się WC, które zostało oddzielone modnymi lamelami w kolorze jasnobrązowym. WC zostało zabudowane w ścianie, a nad nim jest wbudowana półka z drewnianym i podświetlanym motywem. Przed wanną jest biały regał oraz wieszaki na ścianie. Można je wykorzystać do przechowywania ręczników lub kapci.

W łazience wydzielono miejsce na prysznic. Na dwóch ścianach położono podłużne płytki przypominające drewno, a na jednej płytki heksagony – całość przeszklono. Obok prysznica znajduje się wysoki biały regał, który jest bardzo praktyczny. Na przeciw wanny, na ścianie z heksagonalnymi płytkami obok okna znajduje się okrągłe lustro, a wokół niego białe meble z motywem drewnianym. Meble są podświetlane, co ociepla całe pomieszczenie. Wysokie szafki mają drewniane regały, na których można ułożyć dekoracje lub niezbędne rzeczy, jak kosmetyki.

Projekt przewiduje niecodzienną aranżację łazienki. Pomieszczenie jest przestronne, jasne a wykorzystana kolorystyka i elementy drewniane pozwoliły na stworzenie niecodziennego, wyjątkowego i luksusowego wnętrza. Wykorzystuje najnowsze trendy, jak płytki przypominające kamień, heksagony, mozaiki, lamele i duże okno.

Być może zainteresuje Ci projekt sypialni online?

Możesz nas znaleźć tutaj:

 • homebook
 • homomy
 • facebook
 • deccoria
 • Rynek pierwotny
 • behance
 • domni
 • instagram
 • FORMULARZ KONTAKTOWY

   Plan Realizacji

   Skąd wiesz o Nas?

   Inne Pomieszczenia:

   Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
   Przyjmij