Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w kształcie litery L od kilku sezonów nie wychodzi z mody. Jest bardzo funkcjonalna oraz estetyczna. Tak urządzona kuchnia zachwyci swym pięknem nie tylko gości, ale też domowników.

Zamów

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w kształcie litery L od kilku sezonów nie wychodzi z mody. Jest bardzo funkcjonalna oraz estetyczna. Tak urządzona kuchnia zachwyci swym pięknem nie tylko gości, ale też domowników. IKEA kuchnia projekt to najbardziej popularna fraza wsród potencjalnych klientów, dlatego zdecydowaliśmy pokazać Państwu naszą realizacje projekt kuchnia IKEA.

Kuchnia w stylu skandynawskim IKEA

Warto zaznaczyć, że styl skandynawski cieszy się sporą popularnością, a wszystko za sprawą prostoty, minimalizmu, a także naturalnych materiałów i jasnych kolorów. W przypadku, gdy jesteśmy miłośnikami takich wnętrz, zdecydowanie warto sprawdzić propozycje na kuchnię w stylu skandynawskim. Mowa tu przecież o pomieszczeniu, w którym każdego dnia spędzamy nieco czasu.

Okazuje się, że styl skandynawski zaliczany jest do grona najchętniej wybieranych, a wszystko dzięki zastosowaniu stonowanej kolorystyki oraz prostym formom. Kuchnie urządzone w tym stylu są bardzo cenione praktycznie na całym świecie. Zdecydowanie zachwycają swoją estetyką nie tylko gości, ale też domowników. Dlatego każdy powinien rozważyć kupno projektu kuchni w stylu skandynawskim. Nie od dziś wiadomo, że zawojował on wnętrza domów oraz mieszkań w Polsce.

Co więcej, nie ma takiego drugiego stylu, który byłby równie minimalistyczny oraz prosty w formach i naturalnych materiałach. Ponadto styl skandynawski cechuje się stonowaną kolorystyką, dlatego coraz więcej osób na niego stawia. Można stwierdzić, że Skandynawia ma swój niepowtarzalny, wyjątkowy oraz trudny do podrobienia klimat. Warto jednak spróbować zaimplementować go do swojego mieszkania czy domu. Efekt, jaki można uzyskać, może być bardzo satysfakcjonujący.

W internecie można zamówić gotowy projekt kuchni w stylu skandynawskim. Bez wychodzenia z domu możliwe jest pozyskanie świetnego projektu. Dzięki niemu będzie możliwe stworzenie przepięknej kuchni. Dla fanów klasyki oraz prostoty styl skandynawski okazuje się strzałem w dziesiątkę. Tak urządzona kuchnia z pewnością będzie budziła zachwyt pośród gości oraz domowników. Ponadto będzie bardzo funkcjonalna, zwłaszcza jeśli zaprojektuje się ją w kształcie litery L. Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na tego typu rozwiązanie. Styl skandynawski do lat nie wychodzi z mody. Coraz więcej osób decyduje się na kupno projektu kuchni skandynawskiej oraz w kształcie litery L. Takie pomieszczenia zachwyca estetyką.

Kuchnia w kształcie litery L

Okazuje się, że zabudowa kuchni w kształcie litery L to często wybierane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że taka kuchnia jest bardzo praktyczna. Sprawdza się zarówno w małych, jak i wąskich wnętrzach. Ponadto można ją zastosować w przypadku pomieszczeń otwartych na salon. Kuchnia w kształcie litery L daje spore możliwości aranżacyjne. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Bardzo popularna jest też kuchnia biała z elementami drewna. Takie pomieszczenie można obserwować w wielu polskich domach.

Warto zaznaczyć, że nowoczesna kuchnia w kształcie litery L to nie tylko błyszczące fronty szafek oraz bezdotykowa bateria do zlewozmywaka. Do tego trzeba też dodać rozwiązania, które na co dzień ułatwiają życie domowników. Mowa tutaj o głębokich szufladach zamiast przepastnych półek. Nie można też zapomnieć o wysuwanych szafkach w formie cargo oraz o kuchennych urządzeniach do zabudowy, które z jednej strony ułatwią utrzymanie higieny, a z drugiej znacząco oszczędzają miejsce, co jest bardzo cenione przez ludzi.

W czasie urządzania nowoczesnej kuchni w literę L należy również wziąć pod uwagę oświetlenie wnętrze jako całości, a ponadto stref roboczych. Okazuje się, że bardzo modnym rozwiązaniem są halogeny punktowe na suficie oraz pod szafkami wiszącymi. Bardzo istotne jest zapamiętanie tego, że nowoczesna kuchnia w literę L to ergonomiczne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi codzienną pracę. Taka kuchnia może być też urządzona w stylu skandynawskim, który cieszy się sporą popularnością w naszym kraju. Od tego, jak zaplanuje się ustawienie sprzętów w kuchni w kształcie litery L, będzie zależała wygoda przyrządzania posiłków. Oczywiste jest to, że nie należy ustawiać lodówki obok kuchenki mikrofalowej oraz obok zlewozmywaka.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie złotej zasady tak zwanego trójkąta roboczego. Głosi ona, iż po kuchni w kształcie litery L domownicy poruszają się po trójkącie i wszędzie mają mieć blisko. Co więcej, środek dłuższego boku kuchni w literze L jest więc blatem roboczym. To na nim siekane są warzywa, a ponadto kroi się mięso. Należy wiedzieć, że koniec dłuższego boku to zdecydowanie umowna spiżarnia, czyli lodówka oraz wszelkie szafki, w których magazynuje się zapasy.

Natomiast krótszy bok idealnie nadaje się na strefę gotowania. W tym miejscu umieszczana jest kuchenka, piekarnik oraz mikrofala. Między strefą gotowania a blatem roboczym można znaleźć się strefa zmywalna, co powinno być strzałem w dziesiątkę. Nierzadkim rozwiązaniem w kuchni w kształcie litery L jest zlewozmywak narożny. Trzeba też wiedzieć, że kuchni gazowej nie zaleca się ustawić w pobliżu okna. W przypadku, kiedy znajduje się ono przy strefie gotowania, najlepiej będzie wybrać kuchenkę elektryczną.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij