Projekt kuchni czarnej w domu jednorodzinnym – Nowoczesny styl

Czarna kuchnia z drewnem to bardzo ciekawy pomysł na dzień dzisiejszy. Oczywiście nie każdy uwielbia na przykład czarne meble drewno i beton lub czarną kuchnię. Ale nasz klient poprosił nas o zaprojektowanie kreatywnej czarnej kuchni z elementami drewnianymi.

Zamów

Aranżacja kuchni – jaka jest najmodniejsza?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na aranżację pomieszczeń czarnymi meblami. Doskonale prezentują się one w kuchni, czyli sercu domu. Projektowanie kuchni czarnej powinno być starannie przemyślane, a każdy detal wybrany tak, aby nie przytłaczał wnętrza. Czerń to kolor ponadczasowy, zawsze modny i elegancki, a przełamany bielą, drewnem, sprawia niesamowite wrażenie i daje zaskakujący efekt wizualny. Pewnie że nowoczesna kuchnia czarna z drewnem jest ciekawym rozwiazaniem na dzień dzisiejszy.

Kuchnia na czarno – elegancja i tajemniczość

Kolor czarny w kuchni sprawi, że będzie ona bardzo przytulna i elegancka, zwłaszcza w mieszkaniach nowoczesnych i w stylu loftowym. Czerń najbardziej efektownie wyglądać będzie w dużych, przestronnych wnętrzach, ale również w małych podkreśli ich walory, a ukryje mankamenty. Projektowanie kuchni czarnej wymaga jedynie tego, aby starannie zaplanować oświetlenie. Najlepiej, aby było to światło dzienne, ale w dzisiejszych czasach jest wiele różnego rodzaju lamp i żarówek, tak więc na pewno każdy wybierze tu coś dla siebie.

Projekt kuchni czarnej – z czym najlepiej będzie się prezentować?

Aranżacja kuchni na czarno może mieć różne oblicza. Wyjątkowo może prezentować się z matowymi frontami szafek, a także z tymi, które mają wysoki połysk. Wszystko zależy od naszego gustu. Czarne kuchnie idealnie wyglądają w połączeniu nie tylko z bielą i z drewnem, ale również z odcieniem miedzi i złota. Dobrym wyborem będzie także marmur lub cegła.

Projekt kuchni czarnej zakładać może, że w tym kolorze będzie jedynie wyspa kuchenna albo dolne szafki zabudowy. Czarny może być także blat lub sprzęt AGD.

Czarna kuchnia inspiracje

Na co należy uważać, projektując kuchnię na czarno?

Przy projektowaniu czarnej kuchni należy uważać na to, aby koloru tego nie było w nadmiarze. Czerń jest kolorem dość trudnym w aranżacji, łatwo z nim przesadzić, a wówczas wnętrze zyska bardzo mroczny, nieciekawy charakter, bardzo ciężki. Czarna kuchnia z salonem wyglądać będzie bardzo dobrze z dodatkami kontrastujących kolorach.

Można ograniczyć się do ciemnych szafek, a resztę pomieszczenia utrzymać w jasnej kolorystyce. Można także na środku śnieżnobiałej kuchni postawić czarną wyspę kuchenną. Płytki ceramiczne powinny mieć nietypowe, geometryczne kształty lub wzory. Mogą być w ciemnych kolorach, z dodatkiem złotych lub innych, w kontrastowych kolorach. Ciekawym pomysłem będzie również umieszczenie pod szafkami wodoodpornej tapety, kolorowej i kontrastowej albo materiału, który będzie przypominał drewno.

Jakie dodatki pasują do czarnej kuchni?

Kuchnie urządzone na czarno zyskają niesamowity efekt, jeśli będą dobrane do nich właściwe dodatki. Na pewno bardzo ważny będzie tu blat, istotny dla funkcjonalności pomieszczenia. Bardzo dobrze sprawdzi się blat z marmuru. Nada on pomieszczeniu wyjątkowej elegancji. Równie ważne są szafki. Mogą mieć czarne blaty i wtedy zyskuje się jednolitą aranżację, natomiast wszystkim, którzy lubią kontrasty powinni postawić na biel. Czarne kuchnie wyglądać będą rewelacyjnie z wszelkimi dodatkami drewnianymi, od frontów aż po blaty.

Jak dobrać sprzęt AGD do czarnej kuchni?

W aranżacji każdej kuchni bardzo istotną rolę odgrywa sprzęt AGD, a także cała armatura i ceramika. Także w przypadku czarnych kuchni jest to bardzo istotna sprawa. Do ciemnego wnętrza łatwo dopasować zarówno kolor urządzeń AGD oraz ceramikę. W każdym dobrym sklepie AGD znaleźć można piekarniki, zlewy, krany, płytę indukcyjną w czarnym kolorze. Do czarnej kuchni doskonale pasują srebrne i aluminiowe urządzenia, białe zlewy albo armatura miedziana, marmurowa lub złota. Bardzo duże znaczenie ma właściwe dobranie lamp w czarnym wnętrzu. Centralne światło powinno być umieszczone u góry, np. na podwieszonym suficie, a dodatkowe oświetlenie ma być nad blatem i na ścianach.

O czym jeszcze należy pamiętać, urządzając kuchnię na czarno?

Drobne akcesoria są bardzo ważne, ale w czarnej kuchni są ważne podwójnie. Wszystko musi być tu dobrane z rozwagą. Takie rzeczy jak klamki, uchwyty, puszki na kawę, herbatę, pojemniki na przyprawy, deski, miski powinny być starannie przemyślane. Czarne kuchnie nie są łatwe w aranżacji, wymagają wielu przemyśleń, ale efekt końcowy jest tego wart.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij