Aranżacja domu parterowego

Kupno lub budowa domu to jedno z największych marzeń wielu z nas. To także jeden z większych wydatków finansowych. Można powiedzieć, że dom jest inwestycją na całe życie, dlatego niezwykle istotnym jest wybór projektu domu. W ostatnim czasie modne, a zarazem bardzo użyteczne stały się domy parterowe. Wyjaśniamy, jak wybrać najlepszy projekt domu parterowego.

Zamów

Idealny projekt domu parterowego 100m2

Istnieje bogaty wybór projektów domów parterowych, to domy w których można zaadaptować poddasze lub nie, różnią się konstrukcją dachu, garaż może być w bryle budynku lub obok itp. Jak więc wybrać dobry projekt domu parterowego? Należy przede wszystkim dopasować go do wymiarów działki, otoczenia oraz potrzeb inwestora. Jeżeli chodzi o działkę, to można wybrać mały dom parterowy o niewielkiej powierzchni zabudowy z dwuspadowym dachem bez adaptacji poddasza, a także projekt domu parterowego o rozłożystej zabudowie o powierzchni kilkusetmetrowej – z garażem oraz zaadaptowanym poddaszem. Należy podkreślić, że domy parterowe najlepiej prezentują się na dużych działkach, ponieważ mają one większą powierzchnię zabudowy niż np. domy piętrowe.

Niektóre projekty domów parterowych posiadają garaż w konstrukcji budynku. W ten sposób w jednej bryle mamy część mieszkalną oraz garażową. To proste rozwiązanie, gdyż nie trzeba obok domu budować oddzielnego budynku. Ponadto, garaż może stanowić swego rodzaju część ozdobną domu – w szczególności, gdy dom jest w kształcie litery „L”. Projekty domów parterowych mogą mieć różną konstrukcję dachu np. czterospadową (tzw. dach kopertowy) lub dwuspadową (tzw. dach standardowy). Aktualnie jest wiele projektów domów parterowych o powierzchni od 60 do 100 metrów, a takie idealnie sprawdzą się na małych działkach. Dlatego chcemy zaprezentować Ci nasz piękny projekt domu parterowego abyś zastanowił się czy warto zrobić projekt domu samemu czy skorzystać z usług projektanta.

Projekt domu parterowego 100m2

Dzięki projektowi domu parterowego można jasno określić koszt budowy i wykończenia. Małe domy parterowe są jednymi z najtańszych inwestycji (jeśli chodzi o domy mieszkalne), a ich mała powierzchnia zabudowy sprawia, że można wybudować go na małej, a nawet wąskiej działce. Właściwie przemyślany projekt domu parterowego pozwoli na najlepszy układ funkcjonalności i użyteczności pomieszczeń. Przełoży się także na wzrost komfortu życia domowników. Projekty domów parterowych występują w wersji standardowej oraz w lustrzanym odbiciu. Zazwyczaj jest tak, że jeden projekt posiada kilka modeli, dzięki czemu najbardziej wymagający inwestor znajdzie coś dla siebie.

Aranżując dom parterowy wraz z projektantem wnętrz można uniknąć wielu pomyłek, niefunkcjonalnych rozwiązań, a także można zaoszczędzić pieniądze oraz czas. Projektanci o bogatym doświadczeniu, wiedzy związanej z nowinkami wykończeniowymi pomogą stworzyć wnętrza niepowtarzalne, stylowe, przy jednoczesnym zachowaniu ich funkcjonalności. Należy podkreślić, że wykończenie wnętrz bywa skomplikowane, w szczególności kiedy trzeba zagospodarować mały metraż albo połączyć pomieszczenia lub są w pokoju skosy. Na szczęście projektanci wnętrz pomogą w tym zakresie. Projekty online są opracowywane indywidualnie.

Projektant pyta o potrzeby inwestora, gust, upodobania. Dzięki projektom można być w 100% pewnym, że pomieszczenia będą właściwie doświetlone, sprzęty AGD oraz szafki zostaną ulokowane w taki sposób, że przyrządzanie posiłków będzie przyjemnością, a wszystkie przedmioty codziennego użytku zostaną dokładnie przemyślane przed umiejscowieniem. Projektant wnętrz na bieżąco śledzi nowinki architektoniczne, które pomagają w codziennym życiu. Dzięki temu może przygotować projekt, który spełni marzenia o pięknym domu, oczywiście zgodnym z oczekiwaniami i gustem domowników. Kiedy zapadnie decyzja o złożeniu zamówienia na projekt online trzeba także wskazać na spokój, który oznacza zmniejszenie stresu związanego z wykończeniem domu. Wnętrze perfekcyjne przy współpracy z architektem w miłej atmosferze to kolejny atut projektu online.

Projekt kuchni online

W domu parterowym życie odbywa się na dole, czyli na parterze. Zazwyczaj budynki te nie mają schodów, ani sztucznych ścianek działowych. Część dzienna, sypialniana oraz pomieszczenia gospodarcze są ulokowane na dole. Brak schodów to niewątpliwie korzyść dla osób, które nie lubią po nich chodzić, a także dla starszych i tych, którzy posiadają dzieci. Zazwyczaj wszystkie projekty domów parterowych wyposażone zostały w duże okna, co doskonale doświetla pomieszczenia światłem naturalnym. Duże przeszklenia pozwalają na kontakt z przyrodą. Wystarczy otworzyć okno tarasowe w salonie i wyjść na ogród. Wizualnie można połączyć ogród właśnie z wnętrzem domu.

Zaletą domu parterowego jest aspekt akustyczny. Na piętrze nikt nie chodzi, a więc nie roznosi się pogłos po całym domu. Dźwięki nie roznoszą się z piętra na parter i z powrotem.

Styl nowoczesny w domu parterowym

Przed przystąpieniem do aranżacji należy wybrać styl wnętrzarski i najlepiej wykończyć wszystkie pomieszczenia zgodnie z jego założeniami. Styl nowoczesny jest jednym z najczęstszych stylów wybieranych przez klientów. Nic dziwnego, wyróżnia go prostota, minimalizm, wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz funkcjonalność. Każdy element wykończeniowy w tym stylu jest dokładnie przemyślany i spełnia jakąś istotną funkcję sprzyjającą swobodnemu użytkowaniu. Poza tym, wnętrza nowoczesne dają poczucie czystości, zatem idealnie sprawdzą się do kogoś, kto ceni sobie ład i porządek.

W stylu nowoczesnym dominują stonowane kolory bieli, beżu, szarości, czerni, które delikatnie przełamują inne barwy (dla kontrastu). W domach nowoczesnych parterowych zazwyczaj kuchnie pozostają otwarte i połączone z jadalnią i salonem. Należy podkreślić, że życie rodzinne tętni wyłącznie na jednej kondygnacji, a taki układ doskonale wpisuje się w funkcjonalność. Podczas przyrządzania posiłków domownicy mogą ze sobą rozmawiać, nawet gdy są w jadalni czy salonie. Projekt salonu online pozwala na stworzenie wnętrza niezwykle stylowego, niepowtarzalnego i reprezentacyjnego. To wnętrze, w którym można odpoczywać, relaksować się, a także przyjmować gości. Nowoczesne domy parterowe wyposażone są w duże przeszklenia, zazwyczaj w salonie jest co najmniej jedno okno tarasowe, które dostarcza dużą dawkę światła naturalnego, jak i pozwala na bezpośredni kontakt z przyrodą.

Z łatwością można wyjść do ogrodu właśnie przez salon. Projekt salonu online to wnętrze nowoczesne w stonowanych barwach beżu, szarości. Na wygodnym narożniku można usiąść i odpoczywać oglądając telewizję, czytając książkę lub rozmawiając z domownikami czy gośćmi w przytulnej aranżacji. W projekcie wykorzystano modne, nowoczesne materiały, jak: lamele, oświetlenie ledowe, przepiękną zabudowę meblową. Uzyskano wnętrze eleganckie i reprezentatywne sprzyjające organizacji spotkań towarzyskich, jak i wypoczynkowi.

Aranżacja Salonu

Nowoczesne projekty domów parterowych przewidują adaptację poddasza. Można na nim urządzić pokoje, sypialnie, łazienkę lub po prostu przeznaczyć je na pomieszczenie gospodarcze. Wolną przestrzeń na poddaszu można zaadaptować zgodnie z własnymi potrzebami oraz inwencją twórcą. Nie jesteśmy tutaj ograniczeni przepisami prawa budowalnego oraz np. ścianami.

Salon w domu parterowym wykończono w taki sposób, że uzyskano pomieszczenie niezwykle reprezentacyjne, eleganckie oraz sprzyjające odpoczynkowi. Dominują w nim jasne barwy beżu i szarości, które optycznie powiększają pomieszczenie. Salon jest w kształcie prostokąta, którego jeden z krótszych boków zawiera duże okno tarasowe pozwalające na codzienne bytowanie z przyrodą z przydomowego ogrodu. Duże okno sprawia, że salon jest widny i jasny dzięki dużej dawce światła naturalnego. Po przeciwnej stronie zabudowano kuchnię jasnymi meblami czyniąc ją półotwartą. Wysoka biała zabudowa wyposażona została szafkami oraz nielicznymi regałami, w których można wstawić dekoracje. Ścianę telewizyjną zaaranżowano beżowymi meblami z drewnianymi regałami.

Projekt salonu nie jest tak prosto zaprojektować jak może się wydawać. Poniżej prezentujemy nasz nowoczesny projekt salonu w domu parterowym.

Na środku powieszono telewizor na modnych lamelach wklejonych na czarnym tle. Oświetlenie ledowe pod szafkami wiszącymi oraz dolnymi sprawia, że całość jest „lekka” i bardzo klimatyczna. Ścianę na przeciwko udekorowano materiałem dającym wrażenie 3D w kolorze stonowanego brązu. Pod ścianą ulokowano szary narożnik, który ozdabiają seledynowe dekoracyjne poduszki nawiązujące kolorem do obrazów na ścianie. Zdecydowano się na dwa białe stoliki kawowe, które są bryłami w kształcie walców. Podłoga została ułożona panelami w odcieniu ciepłego drewna.

Aranżacja salonu została stworzona w taki sposób, że salon połączono w jadalnią oraz kuchnią. Półotwartą kuchnię zabudowano meblami: dolnymi w kolorze drewna, a wiszącymi w kolorze beżu. Blat, wyspa kuchenna, a także fragment między blatem a górnymi szafkami pokryto materiałem przypominającym kamień naturalny. Ten sam wzór wybrano w płytkach podłogowych. W nowoczesnych wnętrzach kamień naturalny jest często wybieranym materiałem wykończeniowym. Nadaje wnętrzu elegancji, stylu i daje poczucie bogactwa. Tuż za wyspą kuchenną ulokowano stół jadalniany i krzesła, a ścianę przy nich pokryto popularnymi lamelami w odcieniu ciepłego drewna.

Nad stołem powieszono duży obraz w cienkiej eleganckiej ramie, który przedstawia roślinę. Lampy wiszące nad wyspą, stołem oraz krzesła zostały wybrane w kolorach zgaszonego seledynu, co sprawiło, że wnętrze jest harmonijne. Aranżacja salonu w domu parterowym pozwoliła na stworzenie wnętrza przytulnego, eleganckiego, a także stylowego.

Projekt pokoju dziecięcego

Projekt pokoju dziecięcego przewiduje aranżację wnętrza dla małego miłośnika motoryzacji. Zdecydowano się tutaj na jasną kolorystykę: biały idealnie komponuje się z niebieskim i szarym. Na ścianie położono cudowną tapetę, która przedstawia zwierzęta leśne na polanie w szarych odcieniach. Przy tej ścianie zaaranżowano kącik zabaw: ulokowano regały na zabawki, stolik i krzesełka. Pojemna szafa w kolorze białym posiada piękne dekoracje w postaci pojazdów w niebieskich odcieniach. W rogu ulokowano białe łóżeczko, a ściany wokół niego ozdobiono materiałem imitującym klocki lego. Projekt pokoju dziecięcego zawiera więc podział na strefy: snu, odpoczynku oraz zabawy.

Okna udekorowano niebieską roletą rzymską. Dekoracjami, które sprawiają, że całość jest przytulna i dostosowana do dziecka są: lampki w kształcie chmurek na ścianie, zawieszona lampa w kształcie samolotu nad łóżeczkiem, modna dziś półka-domek, w regalach typu kallax ulokowano ozdobne pojemniki na zabawki. Na podłodze położono dywan, który przedstawia ulicę. Dywan nie tylko jest ozdobą, ale pozwoli dziecku na przyjemną zabawę na podłodze. Całość jest spójna kolorystycznie, dostosowana do potrzeb małego chłopca, a także bezpieczna i funkcjonalna.

Aranżacja Sypialni

Projekty zawierają aranżację domów parterowych o różnych powierzchniach. W sytuacji, gdy do dyspozycji jest niewielka przestrzeń trzeba ją maksymalnie zagospodarować. Nieocenioną pomocą w takich przypadkach są porady projektantów wnętrz. Aranżacja sypialni może zawierać nie tylko miejsce do wypoczynku i spokojnego snu, ale także pojemne szafy (gdy nie ma oddzielnego pomieszczenia do garderoby), miejsce do pracy (gdy nie ma miejsca na urządzenie gabinetu lub biura). Prezentowana aranżacja sypialni zawiera jedno i drugie rozwiązanie. Całość utrzymana została w jasnej barwie beżu, szarości z dodatkiem zgaszonego brudnego różu. W pomieszczeniu znajduje się duże okno tarasowe, które udekorowano subtelną białą firanką i delikatnymi różowymi zasłonami. Ściany pomalowano jasnoszarą farbą, a podłogę pokryto panelami w odcieniu ciepłego drewna.

Dwie prostopadłe do siebie ściany zabudowano meblami, które składają się z pojemnych szaf, szafek i regałów. Między nimi ulokowano biurko, na którym można wstawić komputer. Po drugiej stronie ulokowano duże wygodne łóżko. Na ścianie nad łóżkiem powieszono dwa piękne obrazy w cienkich czarnych ramkach, a nad nimi jest zabudowa meblowa. Meble utrzymano w kolorystyce beżu – z tego samego rodzaju, które znajdują się w salonie. Regały oraz ściana przy biurku została wykończona materiałem przypominającym drewno. Ozdobami na łóżku są koce, pościel i poduszki w kolorach spójnych do całości: brudnego różu, szarości. Na przeciw łóżka, na ścianie powieszono telewizor, a obok niego zaaranżowano małą galerię z eleganckimi obrazami w czarnych ramach.

W projekcie zdecydowano się na nowoczesne oświetlenie ledowe, które zainstalowano nad łóżkiem, po bokach łóżka (zamiast lampek nocnych) oraz nad biurkiem. Na suficie zamontowano punktowe oświetlenie (halogeny). Aranżacja sypialni w domu parterowym stworzyła wnętrze nowoczesne, eleganckie, funkcjonalne, a także stylowe.

Sypialnia nowoczesna w projekcie zawiera podobne materiały wykończeniowe, jak w całym domu – zgodnie z założeniem, że w jednym stylu wnętrzarskim należy wykończyć wszystkie pomieszczenia. Tylko w ten sposób można uzyskać wnętrze spójne, harmonijne i stylowe. Sypialnia nowoczesna w niniejszym projekcie zawiera strefę do spania, strefę do pracy, a także miejsce do przechowywania ubrań. Wydzielenie tych stref ma ogromne znaczenie, kiedy jest ograniczony metraż (nie ma miejsca na oddzielny gabinet lub/i garderobę). Całość została tak zaaranżowana, że pomieszczenie jest przytulne i sprzyja spokojnemu snu. Wnętrze zostało zabudowane meblami o pięknych gładkich matowych frontach w kolorze eleganckiego beżu. Dekoracje w postaci obrazów i oświetlenia ledowego wprowadzają klimatyczną atmosferę. Całość jest przytulna, elegancka i bardzo funkcjonalna.

Aranżacja Łazienki z prysznicem walk-in

Projekt łazienki jest niezbędny, kiedy do dyspozycji jest mała powierzchnia. Niezbędne elementy, jak: WC, umywalka, wanna lub prysznic należy tak ulokować, żeby użytkowanie było komfortowe. Aranżacja łazienki w domu parterowym zawiera nowatorskie rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie nowoczesnego i stylowego wnętrza bez względu na niewielki metraż. Całość utrzymano w jasnych barwach szarości oraz błękitu. Zaproponowano wieloformatowe płytki ceramiczne w kolorze jasnoszarym, płytki ceramiczne tworzące szarą mozaikę hiszpańską, a także płytki ceramiczne tworzące mozaikę w różnych odcieniach niebieskiego.

Zdecydowano się na prysznic walk-in, który stanowi idealne rozwiązanie w przypadku małych powierzchni. Nie ma w nim brodzika, jedynie nowoczesny odpływ (np. liniowy). Mozaika z płytek została położona właśnie w strefie kąpielowej, a także przy lustrze z umywalką. Meble w łazience są w kolorze błękitu oraz drewna. Czarna armatura, grzejnik, lampa przy lustrze, rama przy lustrze nadają cech nowoczesności łazience.

Co zawiera projekt domu parterowego?

Projekt domu pozwala na właściwe i prawidłowe wybudowanie nieruchomości, zamontowanie wielu niezbędnych instalacji oraz odpowiednią aranżację. Bez projektu nie można wybudować domu, każdy więc musi go kupić. Co znajdziemy w projekcie? Projekt zawiera architekturę, wygląd zewnętrzny, rysunki techniczne, rysunki konstrukcyjne, zdjęcia, opisy, schemat instalacji elektrycznej, schemat instalacji sanitarnej, zgody i wyjaśnienia.

Może Cię zainteresować: projekt mieszkania online

Wśród opisów znajdziemy:

1. Opis techniczny achitektury (np. zestawienie powierzchni poszczególnych pomieszczeń, ich funkcjonalność, propozycję wykorzystanych materiałów),
2. Opis konstrukcyjny (zestawienie zaproponowanych materiałów użytych do konstrukcji budynków do obliczeń),
3. Opisy instalacji – zaproponowane rozwiązania grzewcze, sanitarne, wodne, elektryczne.

Wśród rysunków architektonicznych znajdziemy zdjęcia elewacji (z każdej strony domu z propozycją wykorzystanych materiałów), rzuty parteru, pięter, pomieszczeń. Projekty domów parterowych zawierają także rysunki konstrukcyjne (rzut fundamentów i ich parametry techniczne, rzut stropów i nadproży i ich parametry techniczne, rzut więźby dachowej (rozkład elementów), detale konstrukcji (np. zbrojenie, wykorzystana stal).

Projekt domu parterowego do 100m2 zawiera także projekt instalacji sanitarnej, w której znajdziemy rozlokowanie wszelkich instalacji wewnątrz budynku, a więc kanalizacyjnej, wodnej, gazowej wraz z ilością i parametrami technicznymi wykorzystanych materiałów. Ponadto, oddzielnie w projekcie wydzielono projekt instalacji elektrycznej. Projekty domów parterowych zawieraja także wiele niezbędnych zestawień, jak zestawienie stolarki drzwiowej i okiennej – ich wymiary, zaproponowane rozwiązania), zestawienie elementów więźby dachowej (liczbę, szerokość, długość wykorzystanych materiałów, z których zbudowano dach).

Projekt przewiduje także zestawienie materiałów użytych w instalacji grzewczej, sanitarnej, gazowej (np. liczbę armatury). Projekty domów zawierają także charakterystykę energetyczną, która posiada niezbędne obliczenia do zastosowania najlepszych rozwiązań np. grzewczych, czy klimatyzacyjnych. Obliczenia te stanowią o zużyciu energii w danym domu, a także są analizą źródeł energii.

Zastosowane rozwiązania w projektach domów parterowych posiadają uzasadnienie. Alternatywne rozwiązania (np. zamienne materiały) są zaproponowane w projekcie. Sporządzane projekty są zgodnie z aktualną wiedzą techniczną oraz obowiązującymi przepisami prawnymi. Dopuszczalne zmiany w konstrukcji nieruchomości są określone w każdym projekcie.

Czy warto budować dom parterowy?

Zdecydowanie tak! To świetne rozwiązanie dla kogoś, kto posiada dużą działkę i kocha obcowanie z naturą. Duże przeszklenia, łatwe wyjście na ogród pozwalają na stały kontakt z przyrodą. To także fajna opcja dla małych rodzin, które nie potrzebują wielu pomieszczeń lub nie lubią chodzić po schodach. To idealna alternatywa dla seniorów, a także osób posiadających dzieci. Dzięki temu, że nie ma schodów pozostaje nam więcej przestrzeni do dyspozycji na dole. Budowa domu parterowego może być tańsza niż domu piętrowego, gdyż odpadają koszty związane ze stropem, ale pod warunkiem że jest to dom o niewielkiej zabudowie.

Poza tym, w domach parterowych życie rodziny odbywa się na jednej kondygnacji, a więc jej członkowie częściej ze sobą bytują. Gotowe domy do 100m2 są obecnie najpopularniejsze z wszystkich domów jednorodzinnych.

Podsumowując, bez projektu domu nie jest możliwe wybudowanie go. Aktualnie inwestorzy chętniej wybierają projekty domów parterowych, niż projekty domów piętrowych. Domy parterowe przeznaczone są głównie dla rodzin, które spędzają ze sobą wiele czasu, gdyż całe „bytowanie” odbywa się na jednej kondygnacji. Modne dziś duże przeszklenia pozwalają na bliski kontakt z przyrodą oraz „przedłużenie salonu o taras”.

Projekt domu parterowego zawiera aranżację najważniejszych pomieszczeń, a więc kuchni z jadalnią, salonu, sypialni oraz łazienki. Całość została utrzymana w spójnych kolorach, a nowoczesne elementy/ materiały wykończeniowe powtarzają się w poszczególnych wnętrzach.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Inne Pomieszczenia:

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij