Nowoczesny przedpokój – SenkoArt Design

Zamów

Mały Nowoczesny Przedpokój

Przedpokój w każdym domu lub mieszkaniu pełni naprawdę ogromnie ważne funkcje, a mimo to jest często pomijany lub jego znaczenie jest deprecjonowane podczas wykonywania projektu wnętrz. Z jakiego powodu mały nowoczesny przedpokój jest tak ważnym pomieszczeniem, a także jak powinien wyglądać jego projekt?

Jak zaaranżować niepowtarzalny mały nowoczesny przedpokój?

Przedpokój jest pomieszczeniem, przez które przechodzimy niemal codziennie. Wnętrze to powinno być z jednej strony funkcjonalne (żeby spełniało swoją rolę do przechowywania odzieży wierzchniej i obuwia), a z drugiej powinno być wizytówką pozostałych wnętrz. Dlatego tak ważna jest jego aranżacja. Pomieszczenie użyteczne ma być także piękne, reprezentacyjne i powinno robić wrażenie. Przedpokój można wyposażyć interesującymi meblami oraz dekoracjami. Styl nowoczesny jest jednym z najczęściej wybieranych stylów wnętrzarskich. Optymalnym rozwiązaniem jest urządzenie wszystkich pomieszczeń w domu czy mieszkaniu w jednym stylu wnętrzarskim. Styl nowoczesny zyskał zwolenników dzięki prostocie, minimalizmowi, a także niezwykłej funkcjonalności.

Idealnie sprawdzi się więc w pomieszczeniach, w których jesteśmy ograniczeni przestrzenią. Mały nowoczesny przedpokój można zaaranżować w taki sposób, aby zachęcał, a nawet wzbudzał ciekawość, co znajduje się w pozostałych pomieszczeniach. W tym celu z pewnością pomoże projekt opracowany przez projektanta wnętrz. Bogate doświadczenie zawodowe, wiedza, zrozumienie klienta, a także kreatywność i artystyczna dusza pozwolą na stworzenie niepowtarzalnego przedpokoju.

Mały nowoczesny przedpokój to wizytówka Twojego domu

Mały nowoczesny przedpokój może być trudny do aranżacji ze względu na metraż. Nie mniej jednak można go urządzić z niebanalnym pomysłem i gustem. Zgodnie z zasadą, małe pomieszczenia malujemy białą lub jasnymi, pastelowymi kolorami farb. Jasna kolorystyka sprawia, że przestrzeń wydaje się większa i przestronniejsza. Stanowi to tło do dalszej aranżacji. Na podłodze można ułożyć wieloformatowe płytki ceramiczne, które będą wyglądać, jak wielka tafla. Zdecydować się można również na panele drewniane lub panele winylowe o jasnej kolorystyce.

W każdym przedpokoju powinien panować porządek. Niezbędne są w takim razie pojemne meble: szafy, szafki, półki, regały, komody, skrytki, wieszaki i wiele innych. Jeżeli jest taka możliwość to najlepiej wstawić do przedpokoju siedzisko, dzięki któremu można usiąść i wygodnie założyć/ zdjąć obuwie. Kolorystykę, kształty, rzeźby frontów wybieramy zgodnie ze stylem wnętrzarskim. W nowoczesnym stylu raczej rezygnuje się z wszelkich rzeźbień, czy frezów. Fronty mebli są gładkie, a uchwyty meblarskie mają proste kształty. Kolory dominujące to biały, szary, czarny, brązowy, które można przełamać intensywnym kolorem granatu, zieleni, musztardy, czy czerwieni, np. jasnoszare, gładkie fronty zabudowanej szafy, a obok siedzisko z szaro-musztardowym obiciem; w salonie mamy jasnoszarą kanapę z musztardowymi poduszkami dekoracyjnymi. Całość jest spójna, a także funkcjonalna.

Mały nowoczesny przedpokój – jak powiększyć wnętrze?

Nowoczesny mały przedpokój można optycznie powiększyć, jeżeli wstawimy do niego np. wysokie lustro. Odzwierciedlenie przestrzeni sprawia, że wydaje się ona większa i przestronniejsza. Ponadto, lustro w przedpokoju jest obowiązkowym elementem, a im większe tym lepsze. W lustrze przeglądamy się za każdym razem, gdy wychodzimy z domu lub do niego wchodzimy. Rodzaj obramowania zależy od stylu wnętrzarskiego, który został wybrany. Może to być cienka, elegancka czarna ramka lub drewniana bez żadnych zdobień, frezów itp.

Interesującym rozwiązaniem w małym przedpokoju będzie wykorzystanie tapety o wzorze pionowych, cienkich pasków. Pionowe pasy optycznie powiększają wnętrze. Ten sam efekt powiększenia przestrzeni można uzyskać dzięki wklejeniu modnych dziś lameli, których kolor może być „drewniany”, biały albo czarny.

Funkcjonalne dekoracje

W stylu nowoczesnym dekoracje to minimum, a jak już to powinny spełniać pewne funkcje. Mały nowoczesny przedpokój można więc wyposażyć w wygodne siedzisko ozdobnym obiciem, designerski metalowy wieszak w kolorze czarnym na ubrania, wieszak drewniany stylizowany na drzewo z gałęziami, dekoracyjne wieszaki montowane na ścianie o prostych kształtach, ledowe oświetlenie wokół obramowania dużego lustra i wiele innych. Aranżując mały nowoczesny przedpokój należy pamiętać, że ma on tworzyć całość z pozostałymi wnętrzami domu.

Może Cię również zainteresować: projekt pokoju dziecięco online.

Czy przedpokój jest tak istotny?

Jak każdy doskonale wie, pierwsze wrażenie trudno jest zmienić i poprawić. Działa to nie tylko względem ludzi, lecz także mieszkań. To właśnie dlatego wielu specjalistów od aranżacji pomieszczeń uważa przedpokój za jedno z najważniejszych miejsc w mieszkaniu. Wiedzieć trzeba, że przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzi właściciel mieszkania oraz jego goście. Stanowi wizytówkę, a także nadaje ton reszcie pomieszczeń. Jeśli będzie źle zaprojektowany i sprawi złe wrażenie, trudno będzie je poprawić.

Jakie funkcje ma przedpokój? Rzecz jasna jest to pomieszczenie, które doprowadza do kolejnych głębiej położonych pokoi. To jednak nie koniec, ponieważ w przedpokoju zdejmuje się buty, kurtkę czy też szalik i rękawiczki. Oznacza to, że przedpokój musi być nie tylko ładny, lecz także praktyczny.

Dobieramy kolor przedpokoju

Od czego powinno się zacząć, jeśli ma się do zaaranżowania mały nowoczesny przedpokój? W pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, w jakich powinien on być utrzymany kolorach i dlaczego jest to w ogóle tak ważne. Przeważnie przedpokoje pozbawione są naturalnego światła, są pomieszczeniami ciemnymi i dość długimi. W efekcie tego kluczową sprawą jest to, aby je nieco rozświetlić. Można to zrobić oczywiście poprzez odpowiednie oświetlenie, czyli np. dobrze rozmieszczone punkty świetlne, lecz przede wszystkim wykorzystać trzeba do tego celu konkretną kolorystykę pomieszczenia – najlepiej wybierać kolory jasne.

Zainspiruj się sprawdz nasze gotowe projekty kuchni i gotowe projekty salonów

Jakie powinno być wyposażenie przedpokoju?

Dobrze urządzony przedpokój musi być wyposażony w szereg najróżniejszych mebli. Jakie są zatem najważniejsze i absolutnie obowiązkowe pozycje?
Nie da się ukryć, że każdy przedpokój musi mieć szafkę na buty, a także wieszak lub szafę na ubrania. Z racji tego, że przedpokoje zwykle są dość małe, istotne jest to, aby znalazły się w nich kreatywne rozwiązania. Doskonałym tego przykładem jest np. szafka na buty z siedziskiem. Dzięki niej zmiana butów będzie wygodna a ich przechowywanie bardzo efektywne.

Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że każdy dobry przedpokój powinien być wyposażony w lustro. Przede wszystkim umożliwi ono sprawdzenie i ewentualne poprawienie swojego wyglądu przed wyjściem, lecz dodatkowo wizualnie powiększy przestrzeń.

Projekt przedpokoju online — czy to dobry pomysł?

Jak więc widać, dobry przedpokój to naprawdę ważne pomieszczenie w domu. Gdzie można zamówić odpowiedni projekt? Jednym z lepszych miejsc na uzyskanie takiego projektu jest po prostu internet. W sieci znaleźć można wiele gotowych projektów lub też specjalistów, którzy wykonają je na zamówienie.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij