Projekt pokoju dla dziewczynki – SenkoArt Design

Proponowany przez SenkoArt Design projekt pokoju powstał z myślą o dziewczynkach. Chcemy pokazać, jaki pokój dziecięcy dla dziewczynki może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Zamów

Pokój dziewczynki 12 lat

Rzecz jasna zdajemy sobie sprawę z tego, że oczekiwania dziewczynek czy chłopaków potrafią błyskawicznie się zmieniać. Duże znaczenie odgrywa w tym wiek i nasz projekt również jest tego potwierdzeniem. Stworzyliśmy przestrzeń z myślą o dziewczynkach, które mają 12 lat. Jest to wiek, który można określić w pewnym sensie granicznym. Dziecko zaczyna stawać się coraz poważniejsze, ale jednocześnie do dorosłości droga jeszcze bardzo daleka. Chcemy odejść od tego, co nie wzbudza zainteresowania i jednocześnie podkreślić, że na niektórej rzeczy jest zbyt wcześnie.

Pokój dziecięcy dla dziewczynki 12 lat

Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie łóżka pod oknem. Na oknie mogą znaleźć się rolety. Obok łóżka jest z kolei niewielka szafeczka, w której możemy umieścić różne rzeczy, które mogą się przydać zaraz po przebudzeniu. Na szafce można postawić budzik. Warto również spojrzeć na to, iż pod łóżkiem znajdują się dwie niewielkie szafeczki. Chcemy, aby nasz projekt uwzględniał potrzeby każdej 12-letniej dziewczynki!

Niewiele dalej znajduje się piękny stolik, który jest po prostu obowiązkiem. Dziecko (niezależnie od płci) potrzebuje miejsca do odrabiania prac domowych. Ponadto szkoła to nie wszystko – dziecko może chcieć rozwijać swoje zainteresowania i jest to coś, do czego potrzeba odpowiedniej ilości miejsca. Nie sposób również nie spojrzeć na lampę. Odpowiednie oświetlenie to konieczność! Warto też zwrócić uwagę na bardzo długą szufladę. Czasem jest tak, że nie wszystkie istotne rzeczy mogą zmieścić się na stoliku. Naturalnie nie mogło też zabraknąć wygodnego krzesła. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest niebezpieczne – zadbanie o wygodę to kolejny obowiązek. Wypada też pamiętać o tym, aby robić sobie przerwy od przebywania w pozycji siedzącej – choć to oczywiście temat na trochę inną dyskusję.

Projekt pokoju dziecięcego

Przy łóżku mamy stolik, ale to samo można też powiedzieć o pięknej białej komodzie z sześcioma szufladami. Komoda to mebel, który świetnie sprawdza się, gdy chodzi o przechowywanie ubrań, ręczników czy bielizny pościelowej. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że wykorzystanie poszczególnych mebli to zadanie, które zależy od osoby mieszkającej w danym miejscu. Jedna osoba pomyśli o ubraniach czy ręcznikach, natomiast druga skoncentruje się na zastawie stołowej, rozmaitych akcesoriach czy dokumentach. Proponowany przez nas pokój dziewczynki można wykorzystać na przeróżne sposoby! Nie można też zapomnieć o tym, co jest na komodzie – jak zapatrujesz się na kwiaty? Interesują cię może świece? W tym przypadku również jest spore pole do zagospodarowania.

Do tego ściany, o których można powiedzieć bardzo wiele. Zacznijmy od tego, że chodzi o projekt pokoju dziecięcego w fioletowych barwach. Fiolet to kolor, który można określić jako coraz śmielej wkraczający do aranżacji wnętrz. Mówi się o tym, że postawienie na fiolet oznacza wybór wystroju eleganckiego, który sprzyja relaksowi. Oczywiście jest to też propozycja, którą należy uznać za kobiecą. Naturalnie trzeba też pamiętać o tym, z czym dany kolor się łączy. Fiolet to kolor, który sprawdza się w przypadku szarości, brązu, bieli czy żółcieni. Co więcej, nasz projekt zakłada właśnie połączenie z szarym. Jest też fragment ściany, na którym widzimy biało-czarne pasy.

Pokój dla dziewczynki

Ważne jest też to, co może zostać umieszczone na ścianach. Naprzeciwko wspominanego wcześniej stolika można zobaczyć planszę, która może zostać przeznaczona na najpiękniejsze wspomnienia. Często jest tak, że o pewnych sytuacjach chcielibyśmy pamiętać możliwie długo. Taka plansza może być więc zbiorem przeróżnych historii, ale najważniejsze jest coś innego. Kiedy przyjdzie zły dzień, przypomnienie pięknych wspomnień błyskawicznie sprawi, że na twarzy zagości promienny uśmiech. Do tego na ścianach można umieścić różnorakie obrazy. Chodzi w końcu o przestrzeń, którą po prostu trzeba zagospodarować. Nie sposób też nie wspomnieć o lustrze – czym byłby pokój dziewczynki bez lustra?

Kontrola wyglądu to coś, bez czego nie można się obejść. Na koniec telewizor powieszony naprzeciwko łóżka. Oglądanie telewizji to forma rozgrywki, która może wzbudzać skrajne emocje, ale czasem dobrze pooglądać coś ciekawego, prawda? Dzięki umieszczeniu telewizora nad łóżkiem warunki sprzyjają wieczornemu seansowi czy też porannym pobudkom z ulubionym programem. Nie musisz się nigdzie ruszać – wystarczy tylko skorzystać z pilota.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij