Projekt łazienki online – SenkoArt Design

Zamów

Projekt łazienki z prysznicem – stwórz idealne wnętrze

Projekt łazienki z prysznicem pozwoli na stworzenie niesamowitego miejsca, które może być ostoją spokoju, relaksu, prawdziwego SPA dla ciała i umysłu. Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy więcej czasu rano – przygotowując się np. do pracy, a także wieczorem po całym dniu. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak aranżować to wnętrze, aby było funkcjonalne oraz modne. Ponadto, tłumaczymy dlaczego warto zrobić projekt wykończenia wnętrza. Zachęcamy do lektury.

Łazienka z prysznicem czy wanną?

Aranżacja łazienki z prysznicem, jak i każdego pomieszczenia uzależniona jest od powierzchni. Mała powinna być wygodna w użytkowaniu i wyposażona w niezbędne elementy (urządzenia). W przypadku dużej powierzchni, bez skosów mamy prawdziwe pole do popisu. Prysznic zamiast wanny sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, ale także w łazienkach dużych – także jako dodatek obok wanny. Mamy do wyboru wiele rozmiarów pryszniców – wybór uzależniony jest od preferencji indywidualnych domownika oraz dostępnej przestrzeni. Prysznic może być prostokątny lub kwadratowy, z jedną szklaną ścianą, dwiema, a nawet trzema.

Trendem na 2023 rok są kabiny bez metalowych ram, które optycznie powiększą przestrzeń (idealne rozwiązanie do małych łazienek). Do prysznica najczęściej wybieramy deszczownice, ale warto także dodatkowo wyposażyć kabinę w zwykłą słuchawkę. Najmodniejsze są prysznice z odpływami liniowymi – brodziki odeszły już dawno do lamusa.

Łazienka z prysznicem – aranżacje

Wykańczając wnętrze łazienki, należy wybrać styl, w jakim chcemy ją utrzymać. Najlepiej, żeby był on spójny ze stylem w całym domu czy mieszkaniu. Najmodniejszymi trendami w aranżacji łazienki są: płytki przypominające heksagony, płytki układane w jodełkę, terakoty, umywalki nablatowe i wolnostojące, czarna i złota armatura. Kolorami dominującymi są szarości, błękity oraz zielenie. Niezmiennie od kilku lat popularne są elementy drewna.

Modna łazienka z prysznicem ułożona jest płytkami różnego rodzaju, np. na podłodze układamy płytki drewnopodobne i nimi układamy ściany, które będą stanowiły przestrzeń dla kabiny prysznicowej. Pozostałe ściany możemy ułożyć płytkami jasnoszarymi, a miejsce dookoła lustra pokryć płytkami typu heksagon. W ten sposób tworzymy niepowtarzalne i charakterne wnętrze. Decydując się na jeden rodzaj płytek stworzymy przestrzeń „nudną”, bez wyrazu. Wiele aktualnych projektów łazienki wykorzystuje czarną matową lub złotą armaturę o różnych kształtach – stanowią one niezwykłą dekorację pomieszczenia.

Ozdobą łazienki jest także oświetlenie, a w szczególności ledowe stwarza klimat sprzyjający relaksacji. Oświetlenie i kolorystyka wnętrza łazienki zależna jest od okna. Wiele popularnych projektów łazienek wyposażonych zostało w duże okna – wykorzystuje się nawet modele wielkości tarasowych. Do łazienek warto zlecić wykonanie mebli pod zabudowę – zgodnie z projektem – gdyż to pozwoli na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Można wykorzystać dwa rodzaje koloru mebli. Im więcej szafek, półek, szuflad tym lepiej. Na półkach można postawić wiele dekoracji, które sprawią, że pomieszczenie będzie przytulne. Ciekawym rozwiązaniem są półki przypominające drewnianą drabinę opartą o ścianę.

Projekt łazienki z prysznicem – czy warto zlecić wykonanie go projektantowi lub architektowi?

Zdecydowanie tak! Osoby te posiadają wiedzę na temat różnych funkcjonalnych i użytecznych rozwiązań, a to przełoży się na wygodę w codziennym użytkowaniu łazienki. Fachowa orientacja przestrzenna pozwala tym osobom na zastosowanie magicznych technik, które maksymalnie wykorzystają dostępną powierzchnię. Doświadczenie, wiedza związana z nowinkami architektonicznymi i modą sprawią, że projekt łazienki z prysznicem stworzy niezwykłe miejsce. Zaletą rozwoju technologicznego jest fakt, że dziś możemy zamówić projekt łazienki online.

Bez wychodzenia z domu można skontaktować się z profesjonalistą, dogadać szczegóły i zlecić zamówienie. W Internecie jest także dostępnych wiele gotowych projektów łazienek, które mogą być inspiracją. Ponadto, mamy możliwość skorzystania z programów (wiele z nich jest darmowych) służących do samodzielnego wykonania projekt łazienki online. Projekt łazienki online pozwala zmienić zwykłe miejsce w niezwykłą przestrzeń.

Gotowe projekty łazienek

Zachęcamy Cie sprawdzić nasze gotowe projekty łazienek. Znajdziesz dla siebie wiele ciekawych inspiracji zaprojektowane przez naszych projektantów. Z nami możesz być pewien że dosłuchamy się do Twoich potrzeb i wykonamy kreatywny i funkcjonalny projekt łazienki online przez Internet.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij