Pokój dla chłopca 5 latka – SenkoArt DesignPrezentujemy niepowtarzalny pokój dla chłopca 5 lat – miłośnika dinozaurów

Przedstawiamy piękny i niepowtarzalny pokój dla chłopca 5 lat. W projekcie zastosowano interesujące rozwiązania architektoniczne, które pozwoliły na stworzenie niesamowitego i przytulnego wnętrza dla chłopca – miłośnika dinozaurów. Projekt pokazuje, w jaki sposób można zaaranżować mały pokój dla chłopca, aby był ładny i funkcjonalny.

Zamów

Projekt pokoju dla chłopca

Projekt pokoju dla swojego dziecka możesz oczywiście przygotować samemu. Natomiast jeżeli chcesz zaoszczędzić swój czas i nerwy na poszukiwanie mebli i dodatków, wtedy najlepiej zamówić projekt u doświadczonych i kreatywnych projektantów.

Jak ozdobić pokój chłopca?

W projekcie zaaranżowano mały pokój dla chłopca IKEA. Maksymalnie wykorzystano dostępną przestrzeń, stwarzając miejsce do zabawy oraz miejsce do odpoczynku. Pokój jej delikatny, chłopięcy i po prostu piękny. Ściany zostały pokryte białą oraz szarą farbą, a na jednej położono tapetę przedstawiającą dinozaury w delikatnych kolorach szarości, niebieskiego oraz beżu. Podłoga została ułożona szarymi panelami. Ściany wraz z podłogą stanowią tło do dalszej aranżacji wnętrza.

W pokoju znajduje się jedno okno, które ozdabia szara materiałowa roleta. Na ścianie z dinozaurami postawiono regał na zabawki w kombinacji 4×2. Można w nim wstawić pojemniki z zabawkami, a na jego blacie ustawić zabawki albo dekoracje.

Obok-w rogu ulokowano duży puff w kolorze białym z czarnymi gwiazdami. Tuż nad nim są półki zamontowane na ścianie przeznaczone do przechowywania książeczek. Dziecko może wygodnie siedzieć lub leżeć na pufie w dowolnej pozycji i relaksować się przeglądając ulubione bajeczki.

Przy szarej ścianie z oknem postawiono okrągły stolik z wygodnymi dwoma krzesełkami, których oparcie przypomina królicze uszy-w kolorze drewnianym. Przy stoliku, chłopiec sam lub z kimś może siedzieć i wygodnie rysować, malować lub po prostu bawić się. Następnie ulokowano szarą kanapę, która służy zarówno do siedzenia, jak i do spania. To idealne rozwiązanie do urządzania małych przestrzeni. Nad kanapą na ścianie zamontowano półki i kolorowy regał, na których można położyć dekoracje. Obok kanapy znajduje się duża zabudowana szafa, której górne półki rozciągają się na ścianę nad kanapą. W ten sposób maksymalnie wykorzystano przestrzeń-szafa jest na tyle duża, że zmieści nie tylko ubrania chłopca, pościele, ale i wiele zabawek i innych rzeczy.

Szafa jest biała z szarymi elementami. Ściana między kanapą, a górnymi szafkami została pokryta białym drewnem przypominającym cienkie belki. Na podłodze położono dywan przedstawiający kolorowe prostokąty i kwadraty. Całość jest oczywiście spójna kolorystycznie, gdyż w dywanie wykorzystano kolory: biały, niebieski, szary i zielony. Te same barwy wykorzystano w poduszkach dekoracyjnych na kanapie i tapecie z dinozaurami oraz w oświetleniu. Na suficie zainstalowano punktowe oświetlenie. Nad stolikiem znajduje się duża lampa-klosz przedstawiająca dinozaury, wulkany i palmy-w kolorze niebieskim. Nad kanapą postawiono niebieską lamkę przypominającą dinozaura.

Pokój dla chłopca 5 letniego – co powinno w nim być?

5 letni chłopiec w pokoju potrzebuje przede wszystkim miejsca do zabawy oraz miejsca do odpoczynku, wyciszenia, relaksu. W tym celu należy wydzielić dwie strefy. W pomieszczeniu nie powinno zabraknąć regałów, pojemników, szafek, czy szuflad do przechowywania zabawek. Nie powinno też zabraknąć stolika i krzesełka przystosowanego do wzrostu, przy którym maluch będzie malował, rysował lub po prostu bawił się. W wydzielonej strefie do odpoczynku można wstawić kanapę, łóżko, duże pufy – żeby na nich dziecko mogło usiąść, położyć się i zrelaksować.

Pokój dla chłopca inspiracje

Motywem przewodnim w prezentowanym projekcie są dinozaury. Pokój dla chłopca 5 lat jest niezwykle funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu. Zastosowane rozwiązania architektoniczne pozwoliły na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni (np. składana kanapa z funkcją spania, nad kanapą i obok zabudowana szafa, pojemne regały mieszczące wiele drobnych zabawek). Pokój ma wydzielone dwie strefy: do zabawy i odpoczynku, a więc dziecko ma tutaj wszystko co potrzebuje. Z pewnością spodoba się każdemu 5 letniemu chłopcu, który jest miłośnikiem dinozaurów.

Wiele ciekawych aranżacji na temat „pokój dla chłopca aranżacje” znajdziesz na Homebook.

Projekt pokoju dla 5latka

Wykańczanie zaczynamy od ścian. Najlepiej pomalować je uniwersalnym kolorem farb, jak np. biały lub szary. W ten sposób z powodzeniem dodajemy dekoracje w różnych kolorach i możemy być pewni, że nie przesadzimy ze zbyt intensywną kolorystyką. Modne pokoje dziecięce często mają ściany lub ścianę pokryte tapetą. To idealne rozwiązanie, które sprawia, że wnętrze jest przytulne i ciepłe. Na podłodze możemy położyć dywan, który podniesie komfort w codziennej zabawie przez chłopca. Jeżeli chodzi o meble, to dla 5 letniego dziecka muszą być pojemne (każde dziecko ma mnóstwo drobnych zabawek np. lego, samochodziki itp.), ale także z łatwym dostępem.

Dlatego optymalne będą regały typu kallax (IKEA). Modne pokoje dla dzieci wyposażone są w półki na ścianach, na których ustawiamy książki lub zabawki-z wygodnym dostępem dla dziecka. Dekoracjami są kolorowe poduszki, naklejki na ścianie, obrazki, girlandy, światełka i wiele innych. Należy zadbać też o odpowiednie oświetlenie pokoju. Zależnie od wielkości okna i stopnia nasłonecznienia – montujemy jedno światło główne i poboczne (kinkiety). Nie możemy zapomnieć również o lampce nocnej, która może być w kształcie ulubionej zabawki, zwierzątka lub bohatera.

Być może Chcesz zobaczyć nasze inne ciekawe projekty pokoi dziecięcych online.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij