Projekt salonu z aneksem kuchennym 17m2 – SenkoArt Design

Zamów

Salon z aneksem kuchennym 17m2

Prezentowany projekt zawiera aranżację salonu z aneksem kuchennym. Połączenie tych pomieszczeń idealnie wpisuje się w nowoczesny styl wnętrzarski. 17m2 do dyspozycji to naprawdę mało, ale połączenie kuchni i salonu sprawia, że całość wydaje się przestronniejsza, większa i oczywiście wygodniejsza w użytkowaniu na co dzień. W małych przestrzeniach należy wykorzystać jasną kolorystykę, gdyż sprawia ona, że pomieszczenia wydają się wizualnie większe. W prezentowanym projekcie ściany utrzymano w kolorach bieli, szarości oraz beżu. Na podłodze utrzymano jasne barwy: w aneksie kuchennym położono wieloformatowe jasnoszare płytki, a w salonie panele drewniane w kolorze jasnego, ciepłego naturalnego drewna. Elegancji dodają białe listwy przypodłogowe o prostokątnym kształcie. Całość stanowi jasne, przestronne wnętrze będące idealnym tłem do dalszej aranżacji w nowoczesnym stylu.

Pomieszczenie o powierzchni 17m2 może sprawiać problemy przy aranżacji, jeśli chcemy z tego wnętrza uzyskać salon z aneksem kuchennym. Zarówno w kuchni, jak i salonie powinny znaleźć się niezbędne elementy, bez których nie można się obejść, a mowa np. o lodówce, kuchni indukcyjnej lub gazowej, miejscu do spożywania posiłków czy kanapie do wypoczynku. Dlatego salon z aneksem kuchennym 17m2 najlepiej zaaranżować z pomocą projektanta wnętrz.

Profesjonalista pomoże maksymalnie zagospodarować przestrzeń, aby życie na co dzień było łatwiejsze i przyjemniejsze. Bogata wiedza związana z wykończeniem wnętrz, znajomość nowatorskich rozwiązań architektonicznych, kreatywność, wyczucie smaku, a także umiejętność słuchania klienta pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza, które zachwyci każdego. Należy podkreślić, że nieruchomości zaaranżowane zgodnie z projektem stworzonym przez projektanta mają większą wartość. W związku z tym, warto skorzystać z tej usługi.

Jak zaprojektować salon z aneksem kuchennym 17m2?

W pierwszej kolejności należy wybrać styl wnętrzarski zgodny z upodobaniami i gustem inwestora. Najpopularniejszymi stylami, które pojawiają się w projektach są:

Każdy z nich wyróżnia się cechami charakterystycznymi np. fakturą dodatków, mebli, brakiem lub przepychem co do dekoracji, kolorystyką, wykorzystywanymi materiałami itp. Wybrany styl musi pasować do właściciela wnętrza. Ponadto aranżacja utrzymana w danym stylu musi odpowiadać domownikom i dawać poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Prezentowany projekt salonu z aneksem kuchennym został opracowany zgodnie ze stylem nowoczesnym, który wyróżniają funkcjonalność, prostota, a także minimalizm. W stylu tym każdy element spełnia jakąś konkretną funkcję, np. masywna sofa spełnia funkcję do odpoczywania, ale sama w sobie jest również dekoracją. Minimalizm objawia się w niewielkiej ilości ozdób.

Dominującymi barwami w stylu nowoczesnym są stonowane szarości, beże, brązy, które często są przełamywane intensywnymi kolorami. Czerń i biel, jako klasyczne zestawienie jest także spotykane w projektach salonów. Aranżacje w stylu nowoczesnym wykorzystują następujące materiały: drewno, kamień naturalny, beton architektoniczny, szkło. W nowoczesnym salonie nie może zabraknąć także kominka, który stanowi ozdobę przez cały rok, a także ogrzeje pomieszczenie, gdy na dworze panuje chłód. Dzięki kominkowi można stworzyć niesamowitą atmosferę sprzyjającą relaksowi i wypoczynkowi.

Może Cię zainteresować: Salon z aneksem kuchennym 22m2

Projekt salonu z aneksem kuchennym

W aneksie kuchennym zastosowano zabudowę kuchenną w kształcie litery „L” i połączoną z nią wyspą kuchenną, która oddziela aneks od salonu. Uzyskano w ten sposób efekt subtelnego podziału stref: służącą do przygotowywania posiłków oraz służącą do odpoczynku. Przy wyspie zdecydowano się na postawienie ścianki z modnych dziś drewnianych lameli, która oddziela pomieszczenia. Przy wyspie ulokowane zostały krzesła barowe (tzw. hokery), na których można siedzieć i oglądać telewizję w salonie. W aneksie kuchennym zdecydowano się na białe meble, które posiadają delikatny frez na frontach o geometrycznym kształcie. Białe meble są na tyle uniwersalne, że pasują do wielu styli wnętrzarskich, a więc jeśli właścicielowi znudzi się styl nowoczesny, to wystarczą dekoracje żeby go zmienić – bez remontowania.

Białe fronty ozdabiają wygodne czarne uchwyty meblarskie. Blat drewniany w połączeniu z białymi meblami to jeden z największych hitów w nowoczesnych kuchniach. Drewno ociepla wnętrze i nawiązuje do pozostałych dodatków wykonanych z tego właśnie materiału. Fragment między blatem a szafkami wiszącymi pokryto płytkami ceramicznymi przypominającymi mozaikę o morskiej kolorystyce. W niniejszym projekcie sprzęty AGD pełnią funkcję użyteczną, a także dekoracyjną. Dlatego nie zabudowano lodówki, ani okapu nad indukcją. Czarne wiszące lampy w kształcie kloszy nad wyspą kuchenną nadają wyrazu wnętrzu i przełamują jasną kolorystykę.

Projekt salonu z aneksem kuchennym został wyposażony w okna, które dostarczają dużą dawkę światła naturalnego. Zdecydowano się więc na kanapę o ciemnej barwie i odwrócono ją od kuchni. Przed kanapą na dywanie ulokowano funkcjonalny i designerski stolik kawowy. Na ścianie telewizyjnej powieszono białe szafki oraz piękne obrazy, które uzupełniają wnętrze. Szafka RTV wykonana została z drewna o ciepłej barwie i pokryta czarnym blatem. Obok umiejscowiono nowoczesny kominek, a obok niego półkę przeznaczoną na drewno. Kominek nie ma żadnych zdobień, posiada jedynie geometryczny kształt i czarne obramowanie na szarej ścianie. Rozwiązanie to idealnie wpisuje się w nowoczesny styl, który wyróżniają minimalizm i prostota. W pobliżu aneksu ulokowano duży stół drewniany oraz welurowe wygodne krzesła.

Nad stołem oraz stolikiem kawowym zdecydowano się na wiklinowe lampy w kształcie klosza, które pięknie ozdabiają pomieszczenie. Zainstalowano także punktowe oświetlenie na suficie (halogeny), a nad ścianą telewizyjną oświetlenie ledowe, które wprowadza niepowtarzalny klimat. Salon z aneksem kuchennym 17m2 wyposażony został w minimalną ilość dekoracji, co jest zgodne ze stylem nowoczesnym. Zdecydowano się na eleganckie obrazy na ścianach w cienkich czarnych eleganckich ramkach. Rośliny zielone w ozdobnych osłonkach są naturalną dekoracją, a także dodatkowo oczyszczają powietrze. Ozdobą jest też delikatna biała firana oraz jasnoszare zasłony, które nadają wnętrzu przytulność.

Prezentowany projekt salonu z aneksem kuchennym 17m2 pozwolił na stworzenie wnętrza niepowtarzalnego, funkcjonalnego, a zarazem gustownego i reprezentowanego. Cechy te idealnie wpisują się w styl nowoczesny, który jest jednym z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Maksymalnie zagospodarowano dostępną przestrzeń – 17m2 uzyskując cudowną aranżację. Przedstawiony salon z aneksem kuchennym 17m2 sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas przyjmowania gości.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij