Salon z aneksem kuchennym 22m2 – SenkoArt DesignNowoczesny Salon

Zamów

Salon z aneksem kuchennym 22m2 w domu

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się salon z aneksem kuchennym. Warto zaznaczyć, że coraz częściej projektowane są tego typu nowoczesne salony. Należy pamiętać, że takie rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady. W tym artykule doradzamy, kiedy najlepiej stosować w domach jednorodzinnych taki układ pomieszczeń. Kuchnia z salonem nie tylko prezentuje się pięknie, ale jest również bardzo funkcjonalna.

Kuchnia z salonem i jej zalety

Od warunków przestrzennych domu uzależniona jest w dużej mierze decyzja. Żeby kuchnia była praktyczna to powierzchnia musi być dosyć duża. Kuchnie o wymiarach min. 3,0 x 4,0m zaleca się dla wygodnej pracy. W takim pomieszczeniu możliwe jest nawet wydzielenie wyspy dla płyty indukcyjnej. Główną zaletą oddzielnej kuchni jest prywatność i spokój podczas przygotowywania jedzenia. Nie musisz się wtedy martwić, że będziesz przeszkadzać gościom. Dla wielu osób synonimem wygody i funkcjonalności jest otwarta kuchnia połączona z salonem. Można śmiało powiedzieć, że jest to dobry sposób na zagospodarowanie przestrzeni. Bez wątpienia szary salon z aneksem kuchennym 22m2 sprzyja spędzaniu czasu z rodziną i znajomymi, a do tego idealnie łączy strefę relaksu i gotowania.

Trzeba jednak podkreślić, że tego rodzaju aranżacja nie jest pozbawiona wad. Dlatego podczas remontu mieszkania warto wziąć pod uwagę wszystkie aspekty. Nie ulega wątpliwości, że nowoczesny salon z aneksem kuchennym 22m2 umożliwia większą integrację domowników. W dzisiejszych czasach ludzie żyją w bardzo szybkim tempie, dlatego czasami trzeba się zatrzymać i pomyśleć nad tym, co jest naprawdę ważne. Taki salon ułatwia również opiekę nad dziećmi, ponieważ rodzic może je pilnować podczas zabawy. Dla niektórych osób jednak uciążliwy może być brak oddzielnego pomieszczenia. Raczej nie da się odpocząć przy hałasie miksera lub blendera.

Problem z zaakceptowaniem odgłosów pracującej lodówki lub zmywarki mogą mieć osoby bardziej wrażliwe na dźwięki. Jeśli masz w domu psa lub kota to musisz się pogodzić z tym, że ciężko ci będzie upilnować zwierzę w salonie otwartym.

Jak powszechnie wiadomo w kuchni często kończą się imprezy ze znajomymi rozpoczynane w salonie. Główną zaletą kuchni otwartej jest fakt, że właściwie wszystko, co potrzebne masz pod ręką. Nie musisz wychodzić do drugiego pomieszczenia, żeby zanieść przekąski, kawę lub naczynia. Goście czują się dużo swobodniej, a osoba, która przygotowuje posiłki nie musi opuszczać salonu i przerywać rozmowy. Trzeba jednak dbać o porządek, ponieważ bałagan w części kuchennej jest widoczny od razu. Nie wszyscy jednak czują się komfortowo ze świadomością, że ktoś patrzy, jak przyrządzają jedzenie. Rozprzestrzenianie się uciążliwych zapachów jest podkreślaną przez wielu wadą salonu z aneksem.

Z reguły jednak bardzo przyjemne są zapachy podczas pieczenia lub gotowanie, więc można to potraktować również jako zaletę. Odpowiedni okap kuchenny jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Okap powinien pochłonąć zdecydowaną większość zapachów. Wybór okapów kuchennych jest ogromny, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Można śmiało powiedzieć, że bardzo atrakcyjnym typem aranżacji wnętrza jest salon z aneksem kuchennym 22m2.

Salon z aneksem kuchennym 22m2

Projektowanie salonu warto powierzyć prawdziwym profesjonalistom. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych projektantów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Zaletą otwartego salonu jest także duża przestrzeń, którą można uzyskać poprzez likwidację ścianki dzielącej kuchnię i salon. Wybierając meble warto zwrócić uwagę na spójną stylistykę części wypoczynkowej oraz kuchennej. W przypadku małych mieszkań lub domów bardzo dobrym rozwiązaniem są kuchnie w formie aneksu połączonego z salonem. Możliwości aranżacyjne zależą jedynie od twojej wyobraźni, dlatego nie trzeba się ograniczać.

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym 22m2

Zachowanie ciągłego porządku w kuchni jest niezbędne w rozwiązaniu z aneksem kuchennym. Jeśli kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem to wtedy można chwilę poczekać ze sprzątaniem. W przypadku kuchni otwartej nie jest to możliwe, ponieważ wszyscy goście od razu zauważą bałagan. Warto podkreślić, że dostęp do naturalnego światła słonecznego jest kluczową zaletą aneksu kuchennego. Zalecamy wykonanie salonu z aneksem otwartym lub częściowo otwartym w przypadku dysponowania małą powierzchnią mieszkania lub domu. Musisz się jednak poważnie zastanowić nad rodzajem ścian i podłogi w części kuchennej oraz salonie. Podłoga z płytek ceramicznych sprawdzi się doskonale w aneksie. Płytki można również ułożyć na ścianach.

Projekt nowoczesnego salonu zamówisz zdalnie przez Internet korzystajac z poniższego formularza!

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij