Pokój dla dziewczynki 8 lat – SenkoArt Design

Zamów

Pokój dziewczynki 8 lat – wybór mebli

Istotnym elementem przy urządzaniu pokoju dla 8 latki będą meble. Wybór ich może być skomplikowany gdyż nie kupujemy już mebli typowo dla dziecięcych pokoików, ponieważ za około 4 lata będziemy je wymieniać na inne. Meble dla dorosłych mogą być za duże, za poważne i niewygodne w użytkowaniu przez dziecko. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór mebli młodzieżowych, który jest po środku między meblami dziecięcymi, a dla dorosłych. Można zdecydować się na kolor biały, który jest uniwersalny i uzupełnić wnętrze dodatkami na ścianach. Meble mogą być także w ulubionym kolorze dziecka.

Pokój dla dziewczynki 8 letniej może być wyposażony w łóżko dla osoby dorosłej – jeżeli tylko pozwala na to powierzchnia. Jeśli nie mamy dużej przestrzeni można zdecydować się na łóżko piętrowe lub ze skrzyniami pod spodem. W skrzyniach można schować pościel i wiele drobiazgów.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki 8 lat?

Pokój dla dziewczynki – to prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o jego urządzenie. 8 lat to taki wiek, kiedy dziecko nie jest już małą dziewczynką, ale nie jest jeszcze nastolatką. W związku z tym, odpadają zarówno wszelkie bajkowe aranżacje, jak i rozwiązania wnętrzarskie przeznaczone dla dorosłych, czy mające na celu wyrazić bunt nastoletni. Jak urządzić pokój dla dziewczynki 8 lat? Pokój dla dziewczynki 8 lat inspiracje – w Internecie jest dużo. Natomiast chcemy przedstawić swój projekt Państwu poniżej i wyjaśnić wszystko w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury.

Pokój dla dziewczynki 8 lat musi być wyposażony w biurko i fotel. Biurko powinno być przestronne, obok najlepiej postawić regał i szafki, które przeznaczone będą na książki, przybory artystyczne etc. Wybierając fotel można zdecydować się na klasyczny, obrotowy lub modny dziś gamingowy. Przy aranżacji wnętrza na biurko i fotel trzeba zwrócić szczególną uwagę, gdyż chodzi o wygodę i komfort podczas nauki dziecka. Pokój powinien być także wyposażony w stolik i miejsce do siedzenia dla koleżanek podczas częstych spotkań towarzyskich. Warto także pomyśleć o toaletce z lustrem.

Być może zainteresuje Państwa też projektowanie domu online?

Pokój dla dziewczynki 8 lat – potrzeby dziecka

Aranżując wnętrze pokoju dla 8 latki należy pamiętać, że dziewczynka w tym wieku czasami jest przywiązana do swoich ulubionych zabawek, jak np. misiów pluszowych, ale interesują ją rzeczy przeznaczone dla dorosłych, jak np. toaletka z lustrem, garderoba. Trzeba także pamiętać o wydzieleniu stref do zabawy i odpoczynku. Pokój dla 8 latki możesz zrobić sam lub skorzystać z usług projektowych i zamówić projekt pokoju dziecięcego dla dziewczynki online.

Pokój dla dziewczynki wcale nie musi być różowy!

Chyba, że właścicielka taki właśnie chce. Róż jest lubiany ze względu na delikatność, subtelność, ale jest wiele kolorów o tych cechach. Podkreślić trzeba, że 8 latka za moment wkroczy w wiek buntu róż odejdzie do lamusa. Uniwersalnymi kolorami, które sprawdzą się w pokoju dziewczynki są: biały, szary oraz beżowy. Barwy te są klasyczne, eleganckie i można je uzupełniać dowolnymi dodatkami i dekoracjami – stanowić będą tło. Ciekawy rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ściany na intensywny kolor, np. butelkowy zielony, ciemnoniebieski, żółty. Złote oraz srebrne dodatki do kolorów beżowego, białego i szarego stworzą styl glamour, który podoba się wielu dziewczynkom.

Może zainteresować Państwa pokoje dla dziewczynek 10 lat

Jak urządzić pokój dziewczynki 8 lat?

Aranżację pokoju należy zrobić zgodnie z oczekiwaniami dziecka. To przecież dla niej jest to pomieszczenie i to właśnie w nim będzie spędzała wiele czasu (zabawa, odpoczynek, nauka, spotkania z rówieśnikami). Nie można więc narzucać jej własnych trendów, gdyż to ona ma się czuć dobrze w swoim pokoju. Jeśli kocha zwierzęta – możemy wprowadzić motyw zwierząt leśnych w postaci naklejek na ścianę, nadruków na poduszkach itp. Jeśli nadal interesują ją księżniczki – stwórzmy bajkowe pomieszczenie z baldachimem przy łóżku.

Urządzając pokój dziewczynki ograniczać nas może przestrzeń. Najtrudniej jest, gdy mamy do dyspozycji niewielki pokoik. Warto wtedy zdecydować się na zabudowę jednej ściany i wykorzystać przestrzeń nad łóżkiem i pod nim. Najważniejszymi elementami są: łóżko, biurko, fotel, szafa lub komoda, regał na książki. Powinny one się znaleźć w każdym pokoju dla dziecka. W bardzo małej przestrzeni łóżko lub biurko może być chowane do szafy. Pokój zlokalizowany na poddaszu często ma skosy, które można wykorzystać do zabudowy meblami. Inaczej sprawa wygląda, jeżeli pokój ma dużą powierzchnię – to prawdziwe pole do popisu.

Pokój dla 8 letniej dziewczynki – wyniki z artykułu

Okazuje się, że urządzenie pokoju dla 8 letniej dziewczynki wcale nie jest takie proste. Przy aranżacji trzeba wziąć pod uwagę w szczególności zamiłowania i upodobania dziecka. Najlepszymi rozwiązaniami będą jednak meble młodzieżowe i stonowane kolory ścian, które będą stanowiły tło do dalszej aranżacji pomieszczenia. Dodatki, dekoracje powinny być zgodne z gustem właścicielki pokoju.

Zachęcamy Państwo do skorzystania z naszych usług projektowania wnętrz online abyśmy zdalnie stworzyli piękny i funkcjonalny projekt dla Waszego dziecka!

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij