Projekt Domu Parterowego 70m2 zaprojektowany przez SenkoArt Design

Projekt domu to zawsze niezwykle poważna sprawa. Chodzi w końcu o stworzenie wymarzonej przestrzeni. Jakie błędy są możliwe? Co robić, aby wystrzegać się pomyłek? Pytań jest wiele.

Zamów

Projekt Domu Parterowego

Czy może być coś piękniejszego niż posiadanie własnej przestrzeni? Z drugiej strony nie można zapomnieć o tym, że przestrzeń zawsze trzeba umieć urządzić. Co więcej, jest to zadanie, które może sprawić niemałe kłopoty. Projekt domu parterowego można zrobić samemu, a można zamówić dobry projekt domu parterowego u doświadczonych i kreatywnych projektantów SenkoArt Design.

Zdarzają się różne sytuacje, ale weźmy pod uwagę, że chodzi o projekty domów do 70 m2. Nie wszyscy chcą mieszkać w bloku i też nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wielki i komfortowy budynek. Życie to w pewnym stopniu sztuka kompromisu.

Projekt Domu 70m2 Nowoczesny

Dobrze również pamiętać o tym, że w takim wypadku jak najbardziej warto zdecydować się na projekt domu nowoczesny. Ograniczenia związane z metrażem powinny pozwolić zaoszczędzić sporo pieniędzy. Oczywiście to wszystko jest zawsze dość ogólnym przedstawianiem rzeczywistości. Możliwości finansowe to temat, o którym moglibyśmy dyskutować długo. Nie ulega też wątpliwości, że mamy do czynienia z ogromną inflacją. Jest drogo i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miała czekać nas jakaś wyraźna poprawa sytuacji. Naturalnie zawsze należy jednak sobie radzić w takich warunkach, jakie są. Na pewne rzeczy nie ma się wpływu i trzeba to zaakceptować.

Projekt domu nowoczesny – do kogo skierowany?

Zatrzymajmy się teraz przy oczekiwaniach, jakie powinniśmy wiązać z nowoczesnym projektem. Musimy pamiętać o tym, że nie chodzi tylko o alternatywę dla mieszkania w bloku. Odpowiedni projekt domu parterowego to szansa na zaspokojenie oczekiwań singli, par i tradycyjnych rodzin. Tak, możemy mówić o kierowaniu się do całego społeczeństwa!

Projekt Domu Jednorodzinnego

Warto też zatrzymać się przy określeniu oczekiwań. Przedstawienie oczekiwań może wydawać się zadaniem stosunkowo prostym, ale nie ma to przełożenia na praktykę. Można odnieść wrażenie, że ludzie wielokrotnie nie mają pojęcia o tym, czego chcą. O szczegółach możemy powiedzieć wiele – wystarczy spojrzeć na dachy – zróżnicowany kształt i kąt nachylenia. Nie sposób też zapomnieć o odmiennych wymiarach, metrażu, stylistyce czy funkcjonalności. Istotne jest też to, że dzięki temu łatwiej dopasować się do zapisów lokalnego prawa i indywidualnych wymagań inwestorów.

Warto też pamiętać o tym, że chyba dość często koncentrujemy się na określonych schematach. Podążanie za schematami nie jest niczym złym (jeśli możemy mówić o spełnianiu oczekiwań), ale wypada też spojrzeć na sytuację w znacznie szerszym kontekście.

Czy połączenie przeszłości z przyszłością jest możliwe? Czy tradycja może łączyć się z nowoczesnością? Nie jest to temat, który sprowadza się do kilku zdań, aczkolwiek na pewno warto wiedzieć, że jedno z drugim jak najbardziej może być powiązane. Zresztą wystarczy zainteresować się działaniami prowadzonymi przez projektantów. Praca projektanta to nie tylko przygotowanie projektu marzeń – to też szeroko rozumiane doradztwo.

jaki wybrać projekt domu parterowego

Trzeba też przyznać, że stawianie budynków może kojarzyć się z wieloma formalnościami. Formalności to coś, czego nie lubi spora część z nas. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie tak dawno pojawił się program społeczno-gospodarczy o nazwie Nowy Ład. Szczegóły tego programu to temat na oddzielną dyskusję, aczkolwiek wypada podkreślić, że priorytetem są domy ekonomiczne. Co więcej, chodzi o domy, które można zrealizować możliwie małym kosztem. Patrząc przez pryzmat formalności, mamy budowanie domów bez specjalnych pozwoleń. Jest jednak jeden warunek – chodzi o domy, których powierzchnia nie przekracza 70 m2. Przy tych budynkach wystarczy tylko zadbanie o zgłoszenie budowy.

Projekt domu parterowego do 70m2 nie jest takie proste jak może się wydawać. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług projektowania wnętrz online. Wystarczy tylko napisać do nas na maila: projekt@senkoart.pl

Idealny projekt domu parterowego

Zacznijmy od tego, że ludzie często muszą mierzyć się z kłopotami finansowymi i co za tym idzie, konieczne jest szukanie kompromisu.

Takie stawianie sprawy dla niektórych może nie brzmieć optymistycznie, ale nie ma powodów do zmartwień. Spokojnie możemy zdecydować się na projekt domu nowoczesny. Ponadto mowa o czymś, co powinno zainteresować dosłownie wszystkich. Być może dla niektórych brzmi to zaskakująco, ale fakty nie podlegają dyskusji – nowoczesny dom może zaspokoić potrzeby singli, par i rodzin. Oczywiście o szczegółach możemy dyskutować naprawdę długo. W ogóle warto pamiętać o tym, że klienci powinni być świadomi tego, czego chcą. Wydaje się, że ludzie czasem nie do końca wiedzą, co tak naprawdę ma dla nich znaczenie. Wystarczy spojrzeć na plany architektoniczne – różnice mogą mieć związek z dachem (zróżnicowany kształt i kąt nachylenia), wymiarami, metrażem, stylistyką i funkcjonalnością.

Do tego to wszystko sprawia, że nie ma większych problemów z dopasowaniem się do zapisów prawa i indywidualnych wymagań inwestorów. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby chodziło o projekt domu parterowego z poddaszem do adaptacji lub piętrowego. Możemy mówić o odpowiadaniu na rynkowe realia.

Czy warto budować dom parterowy?

Oczywiście że warto budować dom parterowy. Połączenie przeszłości z przyszłością – to możliwe!

Można odnieść wrażenie, że często działamy tak, jakbyśmy za wszelką cenę chcieli mieścić się w określonych ramach. Nie ma w tym niczego złego, ale dobrze też mieć na uwadze, że kreowanie przestrzeni to coś, co tak naprawdę trudno ubrać w słowa. Zresztą wystarczy porozmawiać z osobami odpowiadającymi za projekty domów.

Gdyby potrzeba było jakichś szczegółów, może czas zainteresować się połączeniem przyszłości z przeszłością? Krótko mówiąc, chodzi o niebanalność, ale i nawiązanie do tradycji. Naturalnie kluczowe są oczekiwania, ale bez wątpienia mowa o czymś, co wypada przynajmniej przemyśleć. Jeśli coś jest dla nas nieznane, nie znaczy to, że mowa o czymś złym. Najważniejsza jest świadomość – kiedy wszystkie opcje są znane, znacznie łatwiej o podjęcie odpowiedniej decyzji. Warto też pamiętać o tym, że projekt domu 70m2 to temat, który można oceniać z różnych punktów widzenia. Wystarczy powiedzieć, że do zalet takiego projektu możemy zaliczyć choćby ułatwioną komunikację między pomieszczeniami czy samoistnie zachodzącą integrację domowników.

Podczas budowy domu wiele osób może skupiać się na tym, aby wszystko było zgodnie z prawem. Jest to rzecz jasna podstawa, ale trzeba też pamiętać, że formalności nie zawsze są takie straszne, jak może się wydawać. Najlepiej od razu zwrócić uwagę na program społeczno-gospodarczy o nazwie Nowy Ład. Jeżeli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, warto zapamiętać, iż program ten zakłada wsparcie w budowie domów. Priorytetem naszego kraju jest to, aby ludzie decydowali się na domy ekonomiczne, które mogą zostać zrealizowane możliwie niskim kosztem. Na efekty przyjdzie jeszcze trochę poczekać (sytuację powinno się oceniać w perspektywie długofalowej), ale już możemy odnieść się do formalności.

Krótko mówiąc, zdecydowano, że budowa może odbywać się bez uzyskiwania pozwolenia. Niemniej są dwa warunki, które koniecznie muszą zostać spełnione – powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 70 m2 i konieczne jest dostarczenie zgłoszenia budowy.

Jak współpracujemy z klientami?

 • 1. Zapoznanie

  1. Zapoznanie

  Pierwszym krokiem jest poznanie Państwa potrzeb. Chcemy dowiedzieć się, jakie są Państwa oczekiwania względem projektu.

 • 2. Konsultacja

  2. Konsultacja

  Następnie przekażemy Państwu nasze komentarze i poprosimy o przesłanie dodatkowych informacji.

 • 3. Podpisanie umowy

  3. Podpisanie umowy

  Gdy omówimy szczegóły projektu, wyślemy Państwu umowę do podpisania. Poprosimy o mały depozyt, a następnie zaczniemy pracę.

 • 4. Prośba o opinię

  4. Prośba o opinię

  Po wykonaniu i akceptacji projektu poprosimy Państwa o ocenę naszej współpracy. To dla nas bardzo ważne.

 • Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
  Przyjmij