Mała kuchnia z oknem na środku – jakie są jej korzyści?

Okno to prawdziwa wisienka na torcie w każdym pomieszczeniu. Okno zapewnia dużą dawkę światła naturalnego na co dzień i chociaż aranżacja może być skomplikowana, to projekt małej kuchni gwarantuje cudowne otoczenie podczas wykonywania prostych czynności związanych z przygotowywaniem posiłków, parzeniem kawy czy herbaty. Mała kuchnia z oknem na środku może być wyjątkowa, funkcjonalna i sprawiać przyjemność.

Wskazano we wstępie na dostęp do światła naturalnego – to główna zaleta, ale poza nią jest jeszcze kilka równie ważnych. Światło naturalne sprawia, że wnętrze jest doświetlone, a za tym idą także oszczędności związane z oświetleniem (lampy, kinkiety, prąd). Okno w małej kuchni będzie sprawiało wrażenie, że jest ona większa, przestronniejsza. Wskazać także trzeba na wentylację; wystarczy uchylić lekko okno i można szybko pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz schłodzić pomieszczenie.

Projekt małej kuchni IKEA

Projekt małej kuchni z oknem przewiduje wiele możliwości aranżacyjnych, gdyż okno może udekorować na wiele sposobów. Czasami kuchnie wyposażone są w okna balkonowe, które mogą służyć do uprawiania naturalnych ziół niezbędnych podczas gotowania. Istnieje wiele korzyści z posiadania okna w kuchni, zarówno o charakterze estetycznym, jak i użytecznym.

Mała kuchnia może stanowić problem, jeśli chodzi o jej aranżację. Małe pomieszczenie powinno być wyposażone w wiele niezbędnych urządzeń, sprzętów, jak np. lodówkę, płytę indukcyjną czy kuchenkę gazową, okap, szafki itp. Kuchnię należy zaprojektować tak, aby przygotowywanie posiłków było komfortowe, swobodne, a całość była wizualnie spójna, estetyczna – po prostu piękna! W małej kuchni zdecydowanie sprawdzi się jasna kolorystyka. Od lat białe kuchnie są jednymi z najmodniejszych, nic dziwnego – kolor jest ten na tyle uniwersalny, że pasuje do wielu stylów wykończeniowych. Jasne barwy w kuchni sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się większe, przestronniejsze.

Mała kuchnia z oknem na środku w kolorach bieli to symbol elegancji, estetyki i harmonii. Całość można przełamać akcentami drewna, szarości, czerni, złota, granatu – zależnie od upodobań i gustu klienta. Wśród modnych materiałów wykończeniowych dominują: drewno, kamień naturalny, cegła, szkło. Jeśli chcecie Państwo przygotowywać posiłki w kuchni swoich marzeń zachęcamy do kontakty. Nasi projektanci wnętrz stworzą dla Państwa projekt kuchni online, który po prostu zachwyci.

Mała kuchnia IKEA

Jednymi z najlepszych rozwiązań wykończeniowych, jeśli chodzi o małe pomieszczenia posiada IKEA – znana skandynawska firma, która znana jest niemal każdemu. Nie ma co się dziwić, gdyż IKEA stosuje innowatorskie rozwiązania związane z przechowywaniem, wykończeniem, dekoracjami pomieszczeń w domach. Na szczególną uwagę zasługuje mała kuchnia IKEA.

Mała kuchnia z oknem na środku to świetne pole do popisu właśnie do wykorzystania z systemem, jaki posiada IKEA. Zależnie od rozmiaru i umiejscowienia okna można zaplanować wiele rzeczy, jak np. wstawienie szafki pod oknem Okno na środku wyeksponuje to, co jest na zewnątrz. Jeśli jest długie i poziome – można je zabudować szafkami z każdej strony – to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w polskich domach. Okno w kuchni nadaje lekkości wnętrzu, podkreśla nowoczesność oraz elegancję. Okno, które zamontowane jest nisko może być zaaranżowane w taki sposób, że można przy nim wstawić stół kuchenny.

Rozwiązanie to pozwoli na sporą oszczędność na prądzie, a nada niepowtarzalny klimat podczas spożywania posiłków. Przy parapecie można poukładać ozdoby w postaci obrazków, zdjęć w ramkach lub roślin zielonych w ozdobnych osłonkach. Mała kuchnia IKEA wyposażona może być w modułowe meble, szafki, szuflady, półki, regały. Fronty mogą być gładkie, z frezami, matowe lub z połyskiem.

Górne meble można zaaranżować szafkami ze szklanymi witrynkami. Niewątpliwie uchwyty meblarskie stanowią niepowtarzalną ozdobę mebli. Fragment między blatem a szafkami wiszącymi można pokryć płytkami ceramicznymi imitującymi modną białą cegłę, ale może być to także kamień naturalny, materiał przypominający drewno naturalne, lacobel.

Może Cię zainteresować: gotowe projekty małych kuchni

Projekt małej kuchni – połączenie blatu z parapetem okiennym

W nowoczesnych domach coraz częściej pojawia się połączenie blatu kuchennego z parapetem okiennym. W ten sposób maksymalnie wykorzystuje się dostępną przestrzeń – co w przypadku małej kuchni ma ogromne znaczenie. Blat roboczy zostaje powiększony o parapet, a dodatkowo jest optymalnie doświetlony światłem naturalnym. Okno na środku najlepiej zabudować półkami. Pod oknem nie powinno się montować płyty indukcyjnej, lepiej zamontować zlew (to najczęstsze rozwiązanie), a w jego sąsiedztwie zmywarkę. Mała kuchnia z oknem na środku daje nam możliwość kontaktu z przyrodą podczas wykonywania codziennych czynności.

Mała kuchnia IKEA – jak ozdobić okno?

Posiadając okno w kuchni nie można pominąć tak istotnej kwestii, jak jego dekoracja. Tak naprawdę ozdoby okna wprowadzają klimatyczną atmosferę, sprawiają, że wnętrze jest przytulniejsze i pełne. Okno można udekorować wieloma sposobami. Mogą to być firany oraz zasłony, jako klasyczna forma ozdób okiennych. Nowoczesne kuchnie 2023 zazwyczaj wyposażone są w funkcjonalne i modne dziś rolety rzymskie. W białej kuchni sprawdzą się także żaluzje/ rolety z drewna. Plisy są także ciekawym rozwiązaniem. Ozdoba parapetu w kuchni są także zielone rośliny, a w szczególności zioła w ozdobnych osłonkach. Ładnie będą się także prezentowały ramki ze zdjęciami, obrazki, wazony, lampiony, wysoka solniczka i pieprzniczka – wybór jest naprawdę duży.

Małe pomieszczenie wcale nie musi ograniczać możliwości aranżacyjnych, a mała kuchnia z oknem na środku jest tego świetnym przykładem. Kuchnie tą można urządzić z wyspą lub bez niej, w kształcie litery L, U, w jednym rzędzie, a meble mogą być wykonane przez stolarza lub kupione w IKEI – wybór jest ogromny. tak naprawdę brakuje wyobraźni, pomysłu, a więc proponujemy Państwu usługi naszych profesjonalistów. Projektant przygotuje projekt małej kuchni, która będzie niezwykle funkcjonalna, komfortowa, wygodna w użytkowaniu, a jednocześnie będzie zachwycać swoim wyglądem.

Okno w małej kuchni jest nieocenionym atutem. Dzięki niemu całość jest optymalnie doświetlona, wypełniona. Dzięki oknu wprowadzona zostaje klimatyczna atmosfera posiadająca pozytywny wpływ na domowników. Przedstawiony projekt małej kuchni IKEA to wnętrze, w którym chce się nie tylko przygotowywać posiłki, ale także przesiadywać. Estetyka, elegancja, niepowtarzalny wygląd, funkcjonalność – to właśnie cechy naszych kuchni. Jednej z najpiękniejszych kuchni pochodzą właśnie od projektantów wnętrz.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Gotowe projekty kuchni w bloku

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij