Biała kuchnia z drewnem – SenkoArt Design

W tym projekcie przedstawiona piękna kuchnia biała z drewnem. Projekt kuchni białej został wykonany przez projektantów SenkoArt Design całkowicie zdalnie przez Internet. Podczas aranżacji kuchni wykorzystano najnowsze trendy projektowe i kreatywne podejście doświadczonych projektantów. Zapraszamy do zapoznania się z projektem.

Zamów

Kuchnia biała z drewnem inspiracje

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu. To tutaj spędzamy wiele czasu przygotowując posiłki, a czasami siedząc na hokerach przy wyspie kuchennej. Dlatego warto zaplanować takie rozmieszczenie mebli i dodatków, żeby pomieszczenie było funkcjonalne i po prostu ładne. W tym celu trzeba wykonać projekt białej kuchni z drewnem. Najlepiej skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który po konsultacji z klientem opracuje optymalne rozwiązania do danego wnętrza tak, żeby maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń oraz stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Najlepiej zdecydować się na meble kuchenne w zabudowie, które są bardziej funkcjonalne i można je najlepiej dopasować do przestrzeni.

Projekt białej kuchni z drewnem

Projekt przewiduje wybór podłogi (najczęściej są to płytki ceramiczne, ale coraz modniejsze stają się panele winylowe). W projekcie można zmienić układ mebli, dodać wyspę kuchenną lub ścianę albo je całkowicie usunąć. Można więc wybrać najlepszy układ i zwizualizować, jak będzie wyglądała wykończona kuchnia. Wszelkie dodatki, dekoracje, oświetlenie, kolor ścian można zmieniać według uznania. W projekcie zawarte jest także zestawienie wykorzystanych materiałów, dzięki czemu można zyskać mnóstwo czasu, gdyż nie ma potrzeby szukania ich w sklepach. W naszym projekcie kuchnia biała połączona z drewnem.

Jakie dodatki do białej kuchni z drewnem?

Klasyczna kuchnia biała z drewnem wygląda tak, że szafki dolne i górne są białe, a blat wykonany jest z drewna. Już przy wyborze materiałów można zdecydować, czy fronty mają być gładkie, a może z połyskiem, z matem czy frezami. Dodatkowo można je wyposażyć w uchwyty meblarskie, które nadają charakteru i elegancji. Klienci często wybierają czarne podłużne uchwyty oraz gałki. Modne są też korytka, które sprawiają, że cała zabudowa jest jednolita. Niewątpliwie, dodatki w białej kuchni zlokalizowane są najczęściej na blacie. Mogą to być ozdobne osłonki z ziołami, deski do krojenia, półka z przyprawami, chlebak czy zestaw noży. Wskazać trzeba, że dekoracje okienne są bardzo ważne.

Kuchnia biała z drewnem będzie elegancko wyglądać z roletami rzymskimi o jasnych kolorach (białym, szarym, beżowym) lub z drewnianymi lub bambusowymi żaluzjami/ roletami w kolorze drewna. Takie rozwiązanie pozwoli na uzyskanie spójnego pomieszczenia. Dodatkiem może być też okap niezabudowany szafkami o designerskim wyglądzie. Przy wyspie kuchennej można ulokować stołki barowe.

Biała kuchnia z drewnem i marmurem i dodatki do niej

Jeżeli chodzi o dodatki, to nie można zapomnieć o oświetleniu. Ma ono za zadanie nie tylko oświetlić pomieszczenie, ale może być niecodzienną dekoracją. Oświetlenie ledowe często pojawia się pod szafkami wiszącymi, które oświetlają blat kuchenny. Biała kuchnia z drewnem pięknie prezentuje się z lampami w kolorze czarnym, drewnianym, a także białym. W szczególności, jeśli znajdują się one nad wyspą kuchenną. Kuchnia biała z drewnianym blatem może zostać udekorowana wieloma dodatkami. Pamiętać jednak trzeba, żeby całość była spójna i zaaranżowana według jednego stylu wnętrzarskiego.

Jak ożywić białą kuchnię z drewnem?

Wydawałoby się na pierwszy rzut oka, że kuchnia biała z drewnem może być mdła, nieciekawa i po prostu nudna. Nic bardziej mylnego! Wieloma dodatkami można ją ożywić i uzyskać niepowtarzalne wnętrze, w którym przygotowanie posiłków będzie prawdziwą przyjemnością. Należy podkreślić, że dodatki ożywiające kuchnię muszą być utrzymane w tym samym stylu wnętrzarskim, co cała kuchnia. Zdecydowanie białą kuchnię można ożywić uchwytami meblarskimi na frontach. Mogą mieć kolor czarny, srebrny, o kształcie prostokątnym lub gałkach – wybór jest naprawdę duży. Kuchnię można ożywić przestrzenią między blatem a szafkami wiszącymi, jeżeli położona zostanie w tym miejscu cegła, płytki ceramiczne, które przypominają kamień naturalny, drewnianą płytę w kolorze blatu, dekoracyjny lacobel/ decobel – zgodnie z gustem domowników oraz stylem wnętrzarskim.

Kuchnia biała z drewnem – jak najlepiej ożywić?

Kuchnię można ożywić także zielonymi roślinami, a w szczególności ziołami np. w ozdobnych osłonkach. W białej kuchni sprawdzą się też dodatki w kontrastowych kolorach, a w szczególności czarnym lub granatowym. Zgodnie z tym, będzie pasował w niej czarny chlebak lub zestaw noży. Na drewnianym blacie ładnie prezentuje się komplet filiżanek, ozdobna cukiernica czy ekspres do kawy. Ponadto, można postawić obrazki np. z miarkami, ziołami, kawą etc. Kuchnię można ożywić oświetleniem w kontrastowym odcieniu. Dodatki ożywiające białą kuchnię można ulokować na pólkach. Warto też przemyśleć wstawienie czarnych metalowych półek z drewnianymi blatami (w stylu loftowym i industrialnym). Półka ta jest designerska i nadaje charakter niejednemu pomieszczeniu.

Można w niej ulokować np. różnego rodzaju kieliszki lub szklanki do napojów, zielone rośliny, obrazy i inne bibeloty – na pewno ożywią całą kuchnię. Elementem dekoracyjnym, który jest jednym z najmodniejszych rozwiązań w nowoczesnej architekturze jest ścianka z lameli, która oddziela kuchnię od salonu. W ten sposób uzyskane spójne pomieszczenie jest zdecydowanie ciekawsze. Projekt kuchni możesz wykonać sam lub zamówić projekt zdalnie przez Internet.

Kiedy warto postawić na białą kuchnię z drewnem?

Zestawienie białego zimnego koloru mebli z ciepłym drewnem na blacie to strzał w dziesiątkę. Kuchnia ta jest na tyle uniwersalna, że pasuje do każdego stylu wnętrzarskiego, a więc jeśli ktoś lubi zmiany – to zestawienie jest dla niego. Wystarczy zmienić dekoracje, żeby uzyskać inną aranżację. Niewątpliwie, kuchnia biała matowa z drewnem sprawdzi się w małym pomieszczeniu. Kolor jasny wizualnie powiększa wnętrze. Dzięki niemu, kuchnia wydaje się przestronniejsza i jasna. Zaletą białych mebli jest to, że nie widać na nich kurzu, jak i tłustych plam, co w szczególności jest ważne właśnie w kuchni. Biel i drewno to zestawienie, które nigdy nie przestanie być modne, dlatego warto postawić właśnie na taką kuchnię.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij