Nowoczesność w pokoju dziecięcym dla chłopca 5 lat

Zamów

Nowoczesny pokój dziecięcy dla chłopca

Prezentujemy nowoczesny pokój dla chłopca 5 lat, który zawiera interesujące rozwiązania architektoniczne. Wykorzystaliśmy modne odcienie niebieskiego i szarego, które w połączeniu z elementami drewna tworzą niepowtarzalne i estetyczne wnętrze. Pokój ten z pewnością będzie podobał się każdemu chłopcu, a także nastolatkowi. Ściany pomalowano w przyjemnym dla oka szarym kolorze. Główną atrakcją na jednej ścianie jest dekoracja przedstawiająca mapę świata w kolorze niebieskim.

Boczną ścianę udekorowano drewnem z ledami oraz granatowymi wzorami, które przypominają szczyty gór. Kolejną ścianę zabudowano pojemną szafą w kolorze bieli i niebieskiego. W szafie tej zmieszczą się liczne ubrania, pościele, a także mnóstwo zabawek. Przy oknie ulokowano biurko z wygodnym fotelem. Tuz obok biurka przynależy zabudowa z drewnianymi półkami wyposażonymi w oświetlenie ledowe. Całość jest spójna: niebieskie dodatki nawiązują do granatowego łóżka, fotelu oraz biurka. W rogu łóżka zamontowano drabinkę gimnastyczną, tzw. małpiszona.

To świetna dekoracja, która pomoże zadbać o aktywność fizyczną dziecka oraz rozwinie jego pasje. Stworzono więc kącik dostarczający bodźców, w którym dziecko może uprawiać aktywność fizyczną. Na drewnianej podłodze ułożono duży jasnoszary dywan o wzorach geometrycznych. Dywan pozwolił uzyskać efekt przytulności. Dla 5latka będzie to wygodne miejsce, na którym będzie się bawił.

Piękny projekt dla chłopca 5 lat

Pokój dla chłopca to miejsce, w którym dziecko powinno czuć się bezpiecznie. To jego azyl, miejsce wyciszenia, a także „baza” do zabawy. Okazuje się, że aranżacja pokoju dziecięcego może być problematyczna, ale nie dla nas! My zaprojektujemy cudowną przestrzeń i spełnimy marzenia każdego dziecka. Co więcej, bez wychodzenia z domu zamówisz u nas projekt, a my załatwimy za Ciebie całą resztę. Wygodnie usiądź, skontaktuj się z nami, a my miło Cię zaskoczymy efektami projektu.

Jaki powinien być pokój dziecięcy dla chłopca?

Pokój dla chłopca powinien być estetyczny, ale także funkcjonalny. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że pomieszczenie to jest dla dziecka, a więc ma zaspokajać jego potrzeby oraz rozwijać. Dziecko musi czuć się w nim bezpiecznie, komfortowo – po prostu musi go lubić. Pokój dla chłopca 5 lat powinien mieć wydzielone strefy, w których dziecko będzie mogło spać, odpoczywać, a także bawić się. Pokoje dziecięce powinny być wyposażone w meble i inne systemy, w których można ułożyć zabawki (wiadomo, że każde dziecko dzisiaj posiada ich mnóstwo). Wskazać także trzeba na łatwy dostęp do nich. Całość najlepiej zaaranżować w spójnych kolorach, o tonacjach które pozwolą dziecku wyciszyć się i odpocząć.

Pokój dla chłopca 5 lat – motyw przewodni i kolorystyka

Niewątpliwie przed aranżacją należy wybrać motyw przewodni oraz barwę, która będzie dominować w pokoju. Motyw przewodni ściśle związany jest z zainteresowaniami i hobby dziecka; mogą to być zwierzęta, dinozaury, samochody, statki kosmiczne, klocki LEGO etc. Jeśli chodzi o barwę, to trzeba zwrócić uwagę na oświetlenie światłem dziennym. Pokój dziecięcy dla chłopca powinien być jasny, ale uzupełniony kontrastowymi kolorami np. zielonym, niebieskim, lub granatowym, który będzie pięknie się prezentował i podkreślał charakter chłopca.

Pokój dla chłopca 5 lat – jakie meble?

Wybierając meble dla 5latka warto zdecydować się na modele skierowane dla młodzieży, gdyż będą one służyć dłużej dziecku. Najlepszym rozwiązaniem są jednak meble wykonane na indywidualne zamówienie, które maksymalnie zagospodarują przestrzeń. W pokoju dla chłopca 5 lat powinno znaleźć się łóżko, stolik przy łóżku, biurko z fotelem dostosowanym do wzrostu dziecka, pojemna szafa na ubrania, meble do przechowywania zabawek.

Pokój dziecięcy dla chłopca – jakie dekoracje wybrać?

Dekoracje i ozdoby dopełnią pomieszczenie, podkreślą charakter i wskażą na zainteresowania dziecka. Dekoracje i ozdoby są świetnym sposobem na edukację! Przykładem jest mapa świata – element ozdobny na ścianę pełni funkcje edukacyjne i rozbudza ciekawość u dziecka. Na ścianie można więc położyć tapetę, nakleić naklejki, powiesić obrazy. Na podłodze można położyć wygodny i miękki dywan, na którym dziecko będzie się swobodnie bawiło. Nie można zapominać o dekoracji okiennej, a najlepiej sprawdzą się popularne dziś rolety rzymskie lub żaluzje drewniane. Biała gładka firanka w połączeniu ze stonowanymi zasłonami nada klasycznego wyglądu pomieszczeniu. Dekoracjami mogą być elementy, które są centrum zainteresowań dziecka, np. drabinki gimnastyczne, czy kącik artystyczny.

A co z oświetleniem?

Nowoczesne projekty wykorzystują oświetlenie ledowe. To doskonały pomysł, żeby zainstalować ledy w pokoju dla 5 latka! Zależnie od nasłonecznienia, pokój dla małego chłopca trzeba wyposażyć w światło główne na suficie, boczne przy biurku i nie można zapomnieć o lampce nocnej.

Nowoczesne oświetlenie: ledy i nie tylko

W prezentowanym projekcie zdecydowano się na oświetlenie ledowe, gdyż stanowią one niecodzienną dekorację, nadają klimatu i podkreślają styl nowoczesny. Z kolei na suficie zainstalowano duże klosze w kolorze niebieskim, które tworzą cudowną harmonię.

Zasady projektowania pokoju dziecięcego

Pokój dla chłopca 5 lat może być trudny do zaaranżowania – tak samo jak dla dziewczynki. Jedną z istotnych rzeczy jest system przechowywania zabawek. Dziecko w tym wieku ma mnóstwo zabawek, zatem trzeba zadbać o meble, w których będą one przechowywane. Przełoży się to na estetykę pokoju. W proponowanym projekcie zdecydowano się na zabudowę całej ściany, dzięki czemu uzyskano poczucie porządku. Należy podkreślić, że w ten sposób uniknięto bałaganu, jaki dają efekt kolorowe zabawki w każdym kącie. Aranżując pokój dla 5latka warto zdecydować się na barwy i elementy wykończeniowe raczej uniwersalne, gdyż w ten sposób pokój będzie służył dłużej.

Przy aranżacji pokoju dziecięcego trzeba pamiętać, że pomieszczenie to powinno być urządzone zgodnie z zainteresowaniami i charakterem małego właściciela. Z SenkoArt spełnisz marzenia swojego dziecka o jego prawdziwym królestwie.

Często zadawane pytania (FAQ)

Ile kosztuje projekt pokoju dla chłopca?

Cena za pokój dla chłopca startuje od kosztuje od 400 złotych do 1,800 złotych w zależności od wybranego pakietu. Jeżeli potrzebujesz tylko układy, wizualizacje 3D i kosztorys to cena za pokój dla chłopca wyniesie 1,200 złotych. W razie potrzeby rysunków technicznych cena wyniesie 1,800 złotych.

Ile czekać na pokój dziecięcy dla chłopca?

Pokój dla 5-latka chłopca po czasu zajmie od 7 do 10 dni roboczych od momentu finalnej akceptacji układu ustawienia wnętrz mebli.

Jak urządzić mały pokój w bloku dla chłopca 5 latki?

Z doświadczenia radzimy skorzystać z profesjonalnych usług projektanta wnętrz aby otrzymać piękny i funkcjonalny efekt końcowy dla swojego dziecka.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    TAGI:

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij