Projekt pokoju dziecięcego dla chłopca 12 lat

Pokój dla 12 latka należy zaprojektować zgodnie z jego oczekiwaniami i charakterem. Zazwyczaj pokoje te są nowoczesne, funkcjonalne oraz charakterne. W tym projekcie prezentujemy fajny pokój chłopca IKEA.

Zamów

Pokój dla chłopca 12 lat z mapą świata

Pokój dla chłopca 12 lat trzeba zaprojektować jak dla nastolatka. Nie jest to zadanie łatwe do zrealizowania, bo z wiekiem tym przychodzi okres buntu. Pierwszym krokiem jest więc przeprowadzenie rozmowy z dzieckiem i zorientowanie się, czego oczekuje od swego pokoju. Nie mniej jednak, można podsunąć kilka pomysłów wnętrzarskich, które będą użyteczne i dopiero później można przystąpić do aranżacji. Istnieje wiele ciekawych projektów pokoi dziecięcych, natomiast my przedstawiamy kreatywny i fajny pokój dla chłopca 12 lat, który uwielbia podróżować z rodzicami.

Jak zaprojektować pokój dla 12 latka?

Warto skorzystać z usług profesjonalisty, aby opracował projekt pokoju dziecięcego, zgodnie z oczekiwaniami dziecka, możliwościami pomieszczenia oraz nowatorskimi technikami architektonicznymi. Pokój przede wszystkim trzeba zaprojektować według gustu, upodobań i charakteru nastolatka. Urządzając pokój dla 12 latka, rodzice kierują się tym, aby służył on kilka lat; to nie jest już pokój dziecinny. W projekcie można zastosować różny układ mebli, dekoracji oraz dowolnie zmieniać je, aby wybrać optymalne rozwiązanie. Do wykonania projektu niezbędne jest dokładne zmierzenie pomieszczenia, naniesienie drzwi, okien, kaloryferów, ewentualnie widocznej instalacji, wskazanie wszystkich kontaktów, gniazdek.

Pokój dla chłopca 12 lat możesz zrobić samemu lub zamówić u doświadczonych projektantów wnętrz.

Jakie elementy powinny znaleźć się w pokoju chłopca 12 lat?

Każdy pokój dla dziecka zawiera meble oraz dodatki. Jeśli chodzi o meble to najlepszym wyborem będą meble młodzieżowe (gotowe zestawy) lub zabudowa meblowa (na indywidualne zamówienie). W pokoju musi znaleźć się łóżko, a jego rodzaj zależy głównie od rozmiaru pomieszczenia. Jeżeli jest ono niewielkie to można wybrać łóżko składane, piętrowe lub z szufladą, do której można schować pościele i inne rzeczy. Ciekawym rozwiązaniem jest też sofa wyposażona w funkcję spania. Biorąc pod uwagę rozmiar łóżka, to lepiej wybrać większe, jak dla dorosłej osoby – nastolatek jest w fazie szybkiego wzrostu i z mniejszego szybko wyrośnie. Łóżko dla nastolatka to nie tylko miejsce, w którym będzie spał, ale także odpoczywał, czytał książki, surfował w Internecie lub przesiadywał z przyjaciółmi.

Być może zainteresuje Cię projekt domu online lub projekt mieszkania online?

Przy łóżku powinna znaleźć się szafka nocna. 12 latek to także uczeń, a więc w pokoju musi być wygodne biurko z fotelem, które dostosowane są do wysokości chłopca. Najlepiej wybrać je z regulacją wysokości. Niemal każdy 12 latek kocha grać w gry komputerowe, a więc świetnym wyborem jest fotel obrotowy gamingowy. Przy biurku powinny znaleźć się szafki/ półki, regały, na których można ulokować książki, zeszyty, przybory szkolne oraz inne rzeczy, które interesują nastolatka, np. atlasy, gry komputerowe, klasery itp. W pokoju powinna znaleźć się szafa lub komoda, która będzie służyła do przechowywania ubrań.

Istotne jest oświetlenie, musi być główne na suficie oraz boczne przy biurku oraz stoliku nocnym. Za pomocą mebli można wydzielić strefy: do spania (łóżko), nauki (biurko), odpoczynku (także biurko z komputerem). W dużym pokoju można stworzyć strefę odpoczynku, np. sofę z krzesłami, siedzisko przy oknie, worki, na których można siedzieć. Strefa ta idealnie nadaje się do spotkań z rówieśnikami.

A może masz 12 letnią córkę która potrzebuje projekt pokoju dziewczynki?

Jak udekorować pokój dla chłopca 12 lat?

Pokój dla chłopca 12 lat to wnętrze nowoczesne, często z elementami loftowymi. Pokoje te wyróżniają się nasyconymi kolorami ścian oraz dekoracji. Nawet mały pokój dla 12 latka można pomalować na intensywny kolor. Wnętrza te są odważne, charakterne i funkcjonalne. Przed aranżacją trzeba wybrać motyw przewodni. Najczęstsze kolory w pokojach nastoletnich chłopców to: szary, antracytowy, granatowy, musztardowy, butelkowozielony. Oczywiście kolory te nie występują solo. Trzy ściany są pomalowane na szaro, a jedna na granatowy, albo wszystkie skosy są koloru antracytowego, a inne jasnoszare. W pokojach tych rzadko występuje tapeta, raczej sama farba, ewentualnie dodatki, które obecne są w „dorosłych wnętrzach”, np. cegła, czy lamele. Dekoracjami ścian są zazwyczaj półki na bibeloty, plakaty, obrazy, zdjęcia.

Urządzając pokój dla chłopca 12 lat, który np. uwielbia sport – można wstawić drabinkę gimnastyczną, jeżeli kocha komiksy, można na ścianie zawiesić ogromny plakat z ulubionymi bohaterami, a jeśli jest fanem piłki nożnej można wybrać lampę lub/ i dywan imitujące piłkę – pomysłów jest wiele, jak i wiele pasji dziecka. Na podłodze zazwyczaj położone są panele, na których jest dywan. Jeśli chodzi o dekoracje okienne, to u 12 latka raczej zrezygnuje się z firanek, ewentualnie można zawiesić same zasłony. Najlepsze jednak będą: nowoczesna roleta rzymska lub modne drewniane rolety. Wybierając poszczególne dodatki do pokoju trzeba pamiętać, aby całość była spójna kolorystycznie i stylowo, a także żeby nie przeszkadzały one w codziennym użytkowaniu.

Przy zamówieniu kilku pomieszczeń, będzie ciekawy rabat, dlatego można zwrócić też uwagę na projekt salonu i projekt kuchni.

Pokój dla 12 letniego chłopca z mapą świata

Urządzając pokój tematyczny, zgodnie z zamiłowaniami chłopca można wykorzystać ściany do odpowiedniej aranżacji. Dla podróżnika idealnie będzie pasowała dekoracja w postaci mapy świata na ścianie. Dekoracje te występują w różnych rozmiarach, kolorystyce i są wykonane z wielu materiałów, dzięki czemu można ją dodać niemal na każdą ścianę w pokoju chłopca 12 lat. Kontynenty, kraje, wyspy oceany mogą być w różnych barwach, mogą być także podpisane.
Najpopularniejsze są tapety oraz naklejki, które można położyć bezpośrednio na farbę. Można też wybrać mapę świata wykonaną z płyty MDF lub z tablicy korkowej, na której można przypinać pinezki.

Pięknie będzie się prezentowała czarna mapa świata na tle białej lub jasnoszarej ściany lub drewniana na tle antracytowej ściany. Rozwiązań jest wiele, od tanich nieskomplikowanych w montażu, po droższe i trudniejsze. Można zamówić szablon i pomalować mapę zwykłą farbą do malowania ścian. Pięknie wygląda nowoczesna drewniana mapa świata, która posiada oświetlenie ledowe.

Może Cię także zainteresować projekt pokoju dziecięcego online

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij