Cudowny pokój dla rodzeństwa

Zamów

Pokój dla dzieci

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa może okazać się naprawdę trudne. Trzeba stworzyć jedną wspólną przestrzeń, ale pozostawiając każdemu dziecku swobodę. Każde dziecko jest inne, a więc rodzeństwo może mieć różne zainteresowania, hobby. Jak więc zaaranżować im wspólny pokój, żeby odpowiadał im i żeby był estetyczny? Niedoceniona może być w takim przypadku pomoc projektanta wnętrz, który opracuje projekt zgodnie z oczekiwaniami dzieci, rodziców, uwzględniając aktualne trendy i możliwości przestrzenne danego pomieszczenia.

Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci

Przedstawiamy przepiękny projekt pokoju dla dzieci. Zaaranżowano wnętrze w taki sposób, że wykorzystano maksymalnie dostępną przestrzeń wykorzystując zachwycające dodatki. Pomimo, że pokój jest wspólny dla dwójki dzieci, to każde z nich dysponuje własną wolną przestrzenią. Każdy wybrany szczegół wprowadza niesamowitą atmosferę. Pokój został utrzymany w jasnych neutralnych barwach, które zostały przełamane zielonymi panelami ściennymi przy łóżku oraz dodatkami na ścianach. Niewątpliwie konstrukcja łóżka rzuca się w oczy i stanowi centrum tego pomieszczenia. Zdecydowano się na łóżko piętrowe w kształcie modnego dziś domku. Łóżko – domek to marzenie każdego dziecka. Niebanalna konstrukcja została wyposażona w bezpieczne barierki gwarantujące spokojny sen dziecka.

Ściana z dwóch stron przy łóżku została pokryta tapicerowanymi panelami ściennymi, które wpływają na komfort snu, a także pozwoliły na optyczne wydzielenie strefy relaksu. Każde dziecko przy łóżku posiada designerską półkę w kształcie chmurki, na której można ułożyć ulubione książeczki. Po jednej stronie przy łóżku ulokowano długi blat, który stanowi biurko wraz z półkami oraz wygodne fotele. Ściana nad biurkiem została udekorowana przepiękną tapetą przedstawiającą króliki na tle pastelowych kropek. Po drugiej stronie wstawiono duży regał z pojemnikami na zabawki. Ściana przy regale ozdobiona została dużą mapą świata oraz tablicą kredową w kształcie domku. Vis a vis łóżka wstawiono pojemną dużą białą szafę, która zmieści ubranka dla dwójki dzieci.

Wnętrze zostało doświetlone punktowo na suficie. Lampy dodano także przy biurku oraz przy łóżkach. Na regale postawiono dużą ozdobną drewnianą lampę stojącą. Na ścianie przy łóżku zawieszono dwie lampki w kształcie chmurek w niebieskich ramach.

Przedstawiony pokój dla dzieci to wnętrze wygodne, komfortowe, a także bezpieczne. Uzyskano wrażenie estetyki, porządku i harmonii. Całość jest spójna, gdyż poszczególne elementy subtelnie się ze sobą komponują. Pokój dziecięcy został utrzymany w jasnych neutralnych kolorach, które zostały przełamane dodatkami uzyskując efekt przytulności. Niewątpliwie oryginalna konstrukcja łóżka piętrowego w kształcie domku zrobi wrażenie na każdym. Projekt pokoju dla dzieci zawiera wydzielenie kilku niezbędnych stref, które powinny znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym, a więc: strefę do spania, zabawy, nauki, przechowywania zabawek oraz przechowywania ubrań. W aranżowanym pokoju będzie mieszkać dwójka dzieci, ale pomimo dzielenia się nim wygospodarowano wolną przestrzeń dla każdego z nich. Prezentowany pokój dziecięcy jest niepowtarzalny, cudowny i komfortowy dla dzieci.

Pokój dziecięcy

Aranżacja pokoju dziecięcego to wspaniały moment dla rodziców. Urządzając pokój dziecięcy rodzice pragną, aby był on najpiękniejszy i najwygodniejszy podczas codziennego użytkowania. Jeśli jest to pokój dla dwójki dzieci, trzeba zaaranżować przestrzeń tak, aby każde z nich czuło się w nim dobrze. Mając do dyspozycji jedno pomieszczenie dla dwoje dzieci – mogą pojawić się problemy. Dlatego niezbędny jest projekt pokoju dla dzieci, który najlepiej zagospodaruje dostępną przestrzeń stwarzając cudowne wnętrze i komfortową przestrzeń do życia. Przedstawiamy przepiękny pokój dla dzieci i udzielamy wskazówek dekoratorskich – zachęcamy do lektury.

Projekt pokoju dziecięcego online

Projekt pokoju dla dzieci można zamówić online u profesjonalisty. W domowym zaciszu można uzgodnić wszystkie szczegóły z projektantem wnętrz. Bogata wiedza, doświadczenie, znajomość nowinek architektonicznych oraz umiejętność słuchania klienta pozwoli na stworzenie przepięknych aranżacji dziecięcych. Okazuje się, że np. właściwe ulokowanie łóżka, biurka, dobór kolorów ścian lub dekoracji mają ogromne znaczenie na samopoczucie i wygodę podczas codziennych czynności. A przecież każdy rodzić pragnie tego, co najlepsze dla swojej pociechy. Wybierając projekt pokoju dziecięcego online oszczędza się czas i pieniądze, gdyż można uniknąć niepotrzebnych przeróbek, czy remontów.

Projekt zawiera wizualizację, która zobrazuje pokój po aranżacji – to doskonałe rozwiązanie dla kogoś, kto nie ma wyobraźni przestrzennej. Do projektu załączona jest lista produktów z konkretnych sklepów, które zostały wykorzystane do danego projektu – w ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu unikając kolejnych wycieczek do sklepów.

Projekt pokoju dla dzieci

Projektant wnętrz przygotowuje projekt pokoju dla dzieci po rozmowie z klientem i wysłuchaniu jego oczekiwań. Wspólnie wybierają motyw przewodni, którym są najczęściej zwierzęta, samochody, księżniczki. Cała aranżacja musi być dostosowana do charakteru, zainteresowań dzieci, a także możliwości przestrzennych pomieszczenia. Wybierając barwę pokoju trzeba pamiętać o tym, że jasne kolory powiększają optycznie wnętrze, a ciemne zmniejszają je. Żeby stworzyć cudowny pokój dla dziecka nie wystarczy jedynie pomalować ściany farbą, gdyż trzeba je właściwie zaaranżować wykorzystując inne dostępne materiały, jak np. tapetę, naklejki, obrazy, panele tapicerowane. W ten sposób uzyskany zostanie efekt przytulności.

Urządzając pokój dla dzieci niezbędne są meble, które należy dostosować do wieku dziecka. Tak do około 6 roku życia odpowiednie będą typowo dziecięce mebelki, a powyżej tego wieku lepiej zdecydować się na meble młodzieżowe, gdyż one posłużą zdecydowanie dłużej. Uniwersalne kolory to biały i drewniany, gdyż będą pasowały przy ewentualnej zmianie aranżacji do każdego stylu wnętrzarskiego. Pokój dziecięcy powinien zawierać meble składające się z: wygodnego łóżka, pojemnej szafy na ubrania, szafek na zabawki oraz biurka lub stolika z krzesełkiem. Posiadając małą przestrzeń można zdecydować się na łóżko piętrowe lub rozkładane.

Biurko i krzesełko muszą być dopasowane do wzrostu dziecka. Przy biurku powinny znaleźć się regał, półka lub szafka, w których ulokowane będą książki, zeszyty i przybory szkolne. Niewątpliwie do przechowywania zabawek najlepiej sprawdzają się regały typu kallax (IKEA), które są bardzo pojemne. Można w nich poukładać zabawki lub wstawić ozdobne pojemniki.

Jakie dekoracje do dziecięcego pokoju wybrać?

Wiadomym jest, że urządzając pokój dla dwójki dzieci będzie w nim bardzo duża ilość zabawek. Rozmieszczenie mebli i uporządkowanie zabawek niewątpliwie związane jest z funkcją estetyczną, gdyż dzieci powinny przebywać w wygodnym, pięknym i oryginalnym miejscu. W związku z tym, warto zrezygnować z dekoracji, które zajmują dużo wolnej przestrzeni. Dekoracją samą w sobie może być pościel, koc, poduszki z ozdobnym printem, pojemniki na zabawki, czy dywan na podłodze. Prawdziwym polem do popisu, jeśli chodzi o dekoracje są ściany.

Pokój dla dzieci można udekorować modną dziś fototapetą, tapetą, obrazami, naklejkami z wybranym motywem przewodnim. Ścianę przy łóżku można wyłożyć tapicerowanymi panelami w kontrastowym kolorze do ściany, które nie tylko będą ozdabiać przestrzeń, ale i będą sprawiać wrażenie przytulności. Dziecku będzie przyjemnie spało się przy ciepłych panelach, a nie przy zimnej ścianie. Dekoracją mogą być także lampy, które powinny znaleźć się na suficie, przy biurku oraz przy łóżku. Najmodniejszymi lampkami nocnymi są aktualnie klosze przypominające chmury, księżyc, gwiazdy i zwierzątka.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij