Pokój dla dziewczynki 12 lat

Zamów

Pokój dla dziewczynki

Twoje dziecko potrzebuje własnego pokoju? Nie wiesz, jak zaprojektować pokój dziecięcy dla dziewczynek? Szukasz pomysłów, jak urządzić pokój dla malucha? Tak naprawdę to nic trudnego, wystarczy poznać parę sztuczek i pokój dla Twojej córki będzie jej spełnieniem marzeń.

Warto pamiętać, że pokój dla dziewczynki to przede wszystkim pomieszczenie, w którym dziecko powinno się czuć bezpiecznie i szczęśliwe. Atmosfera zatem powinna być niemalże wyjątkowa i bajkowa – to w tym pomieszczeniu wyobraźnia naszej pociechy najbardziej będzie się rozwijać. Ważne zatem będzie dobranie elementów i akcesoriów, aby tę wyobraźnię pobudzić. Jak zatem zaprojektować pokój dla dziewczynki 6 lat? Czy pokój dla dziewczynki 12 lat będzie bardzo się różnił od pokoju dla młodszego dziecka? Warto, więc zaprojektować pomieszczenie w taki sposób, aby pokój mógł przechodzić pewne transformacje poprzez zmianę dodatków i akcesoriów, które będą dostosowane do aktualnych potrzeb malucha.

Pokój dla dziewczynki 12 lat

Pokój dla najmłodszych maluchów musiał stwarzać bezpieczne miejsce do czołgania się. Z czasem dobrym pomysłem będzie organizer i blat do rysowania, malowania, klejenia. Następnie będzie etap namiotów i schowków, półek na cenne skarby. Natomiast gdy dziecko sięga około 6 lat, trzeba dobrze przemyśleć koncepcję pomieszczenia. Ważne jest bowiem, aby pokój dziecięcy łączył w sobie funkcjonalność możliwą do szybkiego, prawidłowego rozwoju i dostosowania do aktualnych potrzeb. Pokój dla dziewczynki 12 lat powinien również łączyć historię i baśniowość, która sprawi, że atmosfera będzie niepowtarzalna, a Twoja córka będzie uwielbiała spędzać czas w swoim pokoju. Zamów projekt pokoju dla dziewczynki już dziś.

Co jest ważne przy urządzaniu pokoju dla malucha?

Przy urządzaniu pokoju dla dziewczynki pamiętajmy, że pokój docelowo będzie oazą dziecka, nie naszą. Nie należy sugerować się więc własnymi marzeniami. Pokój dla dziewczynki w wieku 6-12 lat koniecznie musi być wyposażone niskie biurko z regulacją wysokości – dzięki czemu będziemy mogli dostosować mebel do aktualnego wzrostu malucha, bez konieczności zakupu nowego biurka. Ta sama zasada dotyczy krzesła – im mądrzej zaplanujemy zakupy, tym dłużej meble będą służyć. Jeśli Twoja pociecha jest uzdolniona plastycznie to świetnym pomysłem będzie zamontowanie tablicy, na której będzie mogła powiesić swoje prace.

Pamiętajmy również o zainteresowaniach naszego dziecka. Nawet mały pokój dla dziewczynki może spełniać najodważniejsze i wyszukane marzenia. To mają być jej cztery kąty, w których będzie czuć się wyjątkowo! Jeśli więc Twoje dziecko uwielbia Króla Lwa, to pokój jak najbardziej powinien dziecko przenosić w świat tej bajki, nawet jeśli nam, rodzicom niekoniecznie podoba się ta bajka. Pokój z malunkami zwierząt na ścianie, pościel z Simbą – Twoje dziecko naprawdę oszaleje jak tylko zobaczy pokój! W dniu dzisiejszym także jest duży popyt na pokoje dla dziewczynek 11 lat.

Pokój dziewczynki

Z kolei jeśli chcemy, aby pokój nie wymagał za kilka miesięcy przemalowania, bo naszemu maluchowi wpadła w oko inna bajka, postawmy na jednolite, pastelowe kolory na ścianach – odwołania do bajki ograniczmy wówczas tylko do gadżetów, które z pewnością łatwiej i szybciej jest zmienić. Pamiętajmy – pokój dla dziewczynek nie musi być koniecznie łączony z kolorem różowym – błękit, fiolet, zieleń, żółć również są mile widziane. Białe akcenty dodatkowo powiększą przestrzeń. Postawny również na białe meble, które są uniwersalne i nie znudzą się po paru latach, wraz z wiekiem czy zmianą zainteresowania. Z kolei, wszelkie dodatki, takie jak koce i poduszki oraz mniejsze meble – zrób kolorowe.

Być może zainteresuje Cie także projekt łazienki online

Pokój dla 12 latki

Jak już wcześniej zostało wspomniane, równie ważnym aspektem jest uwzględnienie zainteresowań naszego dziecka podczas meblowania wnętrza. Jeśli, więc Twoja córka kocha malować – koniecznie zorganizuj w pokoju kącik do malowania wraz ze sztalugą. Taki akcent z pewnością ucieszy nie tylko młodsze dziecko, ale również i starsze. Twoją pociechę interesują morskie klimaty? Super, wyposaż pokój o meble z palet i grube sznury – dziecko wykorzysta je do ćwiczeń i wspinania się. Jeśli dziecko lubi czytać i przeglądać książki, świetnym pomysłem będą mini biblioteczka z ulubionymi książeczkami.

Kupując łóżko dla dziewczynki postawmy na prostą ramę i ewentualnie dobierz do niej dodatki. Takie rozwiązanie pozwoli na to, aby łóżku rosło razem z dzieckiem i do łatwej zmiany aranżacji, w momencie zmiany upodobań dziecka. Tiulowy baldachim możemy zatem, jak najbardziej zastąpić bajkową pościelą. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wszelkie modele „rosnące” wraz z dzieckiem, ponieważ ułatwią one zmianę aranżacji pomieszczenia i przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pokój dla dziewczynki 12 lat nie jest takie proste pomieszczenie jak może się wydawać, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług projektanta.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij