• pokój dla dziewczynki 8 lat

Projekt pokoju dziecięcego online dla dziewczynki 8 lat – SenkoArt Design

Prezentujemy Państwu nasz piękny i kreatywny pokój dla dziewczynki 8 lat. W projekcie wykorzystaliśmy najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz.

Zamów

Piękny pokój dla dziewczynki w wieku 8 lat

8 lat to wiek, kiedy dziecko nie jest już malutkie, ale jeszcze nie jest nastoletnie. Dlatego pokój dla dziewczynki 8 lat może być trudny do urządzenia. Dziecko nadal kocha swoje pluszowe zabawki, ale wykazuje już zainteresowanie coraz doroślejszymi rzeczami (np. lustrem lub toaletką). Dlatego warto stworzyć coś pomiędzy tymi „dwoma światami”. 8 latka chodzi już do szkoły, zatem jej pokój powinien być przystosowany do wygodnej i komfortowej nauki.

Prezentujemy niezwykle funkcjonalny i piękny projekt pokoju dla dziewczynki 8 lat.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki 8 lat?

Ściany są tłem dla wszelkiej aranżacji, dlatego warto wybierać następujące kolory farb: biały, szary, beżowy. Do nich z łatwością dobierzemy meble, dodatki oraz dekoracje. Modne jest zestawienie jednej lub dwóch w innym kolorze lub tapecie – pod warunkiem, że barwa ta będzie korespondowała z dodatkami w pokoju. Następnym krokiem jest wybór mebli. Pokój dla dziewczynki w wieku 8 lat lepiej jest wyposażyć w meble młodzieżowe, które z pewnością będą służyć kilka lat. Dla 8 latki lepiej zrezygnować z kupna mebli dziecięcych, gdyż zaraz wkroczy ona w okres buntu i z pewnością będzie chciała je wymienić. To samo dotyczy mebli dla dorosłych – będą one zbyt surowe i poważne dla niej.

8 letnie dziecko z powodzeniem może spać w dużym łóżku, które przeznaczone jest dla osoby dorosłej – jeśli tylko wymiary pokoju na to pozwalają. W mniejszych pokojach lub wtedy, gdy zależy nam na wolnej przestrzeni można wstawić łóżko z szufladami, zabudowane u góry lub piętrowe. Niezbędnymi elementami, które powinny znaleźć się w pokoju 8 latki są: wygodne biurko i fotel dostosowane do jej wzrostu, regał, szafka na książki. Najlepiej zestaw ten ułożyć obok siebie, żeby dziecku było wygodnie uczyć się i sięgać po przedmioty. Ważne jest także miejsce, w którym będą przesiadywać koleżanki/ rówieśnicy u 8 latki. Może to być kanapa lub pufy ze stolikiem. Pozostałe rzeczy to dekoracje. Całość powinna być spójna i przyjemna dla oka.

Warto zapytać dziecka, co lubi – co chce, żeby było motywem w pokoju. I wtedy zgodnie z upodobaniami dziecka – można położyć np. tapetę z kwiatami, balonami, zwierzątkami etc. Trzeba podkreślić, że jest to pokój dziecka i to ono ma się czuć w nim jak najlepiej. Jeżeli chodzi o oświetlenie, to do głównego na środku sufitu lub punktów warto dodać światło przy biurku oraz łóżku. Pokój dla dziewczynki w wieku 8 lat uzupełniamy dekoracjami takimi, jak: kolorowe poduszki, półki na ścianie, naklejki z motywem przewodnim, dywan, pościel/ narzuta z motywem, ozdobne pojemniki na zabawki, lampy w kształcie chmur, balonów. Pokój dla dziewczynki 8 lat można przygotować samemu, a można zamówić projekt pokoju dziecięcego online u naszych projektantów.

Projekt pokoju dla dziewczynki 8 lat

Przedstawiamy piękny i subtelny projekt pokoju dla 8 letniej dziewczynki. Trzy ściany zostały pokryte uniwersalną białą farbą, natomiast jedną pokryto tapetą przedstawiającą fioletowo-różowe dmuchawce na szarym tle. Kolory te stanowią tło i cudownie harmonizują się z białymi meblami i różowo-szarymi roletami w oknach. Natomiast, pastelowo zielone lampy nawiązują do poduszek dekoracyjnych o tym samym kolorze. Przy ścianie z tapetą w rogu ulokowano pojedyncze łóżko z podniesionymi ramami z trzech stron.

Pod nim znajdują się trzy szuflady, które stanowią idealne miejsce do przechowywania np. pościeli, zabawek i wielu innych przedmiotów. Na białej ścianie przy łóżku dekorację stanowi czarna naklejka przedstawiająca baletnicę z gwiazdkami, a tuż obok niej lampka ścienna w kształcie serca. Obok postawiono czarny metalowy stolik nocny oraz szary dywan w kolorowe kropki. Róg ten to pięknie wydzielona strefa do spania. Uważamy że nasz wykonany pokój dla 8 latki wygląda super i jest funkcjonalnym.

Pokój dla dziewczynki w wieku 8 lat

W drugim rogu z tapetową ścianą, przy oknie postawiono białe biurko z różowym fotelem obrotowym posiadającym regulowaną wysokość. Po prawej stronie powieszono trzy półki, na które można położyć ozdoby lub książki. Biurko wyposażone jest w szafki po obu stronach, w których można przechowywać książki oraz zeszyty szkolne. Po lewej stronie postawiono wysoki, aż do sufitu regał. Tuż za nim ustawiono niskie regały tworzące literę „L”, a na nich położono poduszkę, która jest idealnym miejscem do przesiadywania dziewczynki z rówieśnikami.

Poduszka przekłada się na wygodne użytkowanie, a mniejsze kolorowe poduszki stanowią dekorację. Niezwykłym atutem jest okno, przy którym można siedzieć, oprzeć się o wysoki regał, czytać książkę, surfować po Internecie lub po prostu bawić się. Kolejną ścianę zabudowano wysoką, aż do sufitu szafą, a jej drzwi pokryto lustrem.

Być może zainteresuje Cie projekt łazienki online lub projekt sypialni online?

Jak ozdobić pokój dla dziewczynki?

Stworzono niezwykle przytulny, subtelny i piękny pokój dla dziewczynki 8 lat. Białe meble z czarnymi gałkami oraz frezowane fronty w biurku i łóżku nawiązują do modnego dziś stylu skandynawskiego. Projekt ten pokazał, że różowy pokój nie musi być mdły. W doskonały sposób przemycono także inne kolory, jak pastelowy zielony, czy niebieski. Całość jest delikatna, spójna, ale nie mdła. Wydzielono strefę do spania, strefę do nauki oraz strefę do zabawy. Duże lustro doceni każda młoda dama, która lubi się przeglądać. Pokój ten idealnie pasuje dla 8 letniej dziewczynki. Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu na Homebook, gdzie znajdziesz wiele ciekawych inspiracji i gotowych projektów, w tym pokój dla dziewczynki inspiracje.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij