Kuchnia czarna w Industrialnym Stylu

Kuchnia czarno drewniana w industrialnym stylu. W tym projekcie odpowiemy Ci na pytanie czy warto zamówić projekt czarnej kuchni. Czarna kuchnia z drewnem jest bardziej funkcjonalna i praktyczna w porównaniu do białej kuchni.

Zamów

Czarna kuchnia z drewnem w industrialnym stylu

Styl industrialny zrodził się z połączenia przemysłowej kuchni i kuchni komercyjnej. Styl ten wyróżnia kilka czynników: ciemna kolorystyka, surowość, brak zbędnych dodatków, otwarte szafki, oświetlenie w stylu żarówek Edisona, proste armatury kuchenne, wieszaki na przybory kuchenne. W stylu tym dominują otwarte faktury, jak cegła, beton, odkryte drewniane belki. Styl ten jest surowy, wykorzystuje się w nim geometryczne proste kształty, stonowaną kolorystykę. Najczęściej wybierane kolory to czerń, betonowe szarości, drewno. Poniżej, kuchnia z drewnianym blatem, która elegancko wpiszę się do większości projektów.

Czarna kuchnia z drewnem ma szerokie grono zwolenników, jak i przeciwników. Zdecydowanie przypadnie do gustu osobom o „mocnym” charakterze, którzy wyróżniają się z tłumu. Czarna kuchnia z drewnem w stylu industrialnym jest strzałem w dziesiątkę dla osób, które lubią mieć wszystko pod ręką, a nie schowane w szufladach i szafkach. Komfortowe użytkowanie jest zagwarantowane w tego typu pomieszczeniach. Dla innych – taka kuchnia może okazać się przytłaczająca i za ciemna. Należy jednak podkreślić, że dzięki połączeniu czerni z ciepłym odcieniem drewna pozwala na stworzenie wnętrza przytulnego.

U nas masz możliwość zamówić projekt kuchni online bez wychodzenia z domu zdalnie przez Internet

Jaka podłoga do czarnych mebli kuchennych?

W celu zachowania kontrastu do ciemnej zabudowy kuchennej warto zdecydować się na podłogę o jasnej kolorystyce. Najlepiej sprawdzi się drewno o barwie podobnej do zastosowanej w przypadku blatu kuchennego. Sprawdzą się w tym przypadku panele lub deska podłogowa. Można wybrać także wieloformatowe jasnoszare płytki ceramiczne, które rozjaśnią optycznie wnętrze. Poniższa czarna kuchnia z drewnem zawiera cegiełki na ścianach co oznacza że jest zaprojektowana w stylu industrialnym.

Czy czarna kuchnia to dobry pomysł?

Przed zdecydowaniem się na aranżację czarną zabudową wiele osób zastanawia się, czy to rozwiązanie sprawdzi się w praktyce. Największe obawy związane są utrzymaniem czystości, gdyż kuchnia jest najczęściej użytkowanym pomieszczeniem w domu. Nie można uniknąć w niej zabrudzeń związanych z gotowaniem, odciskami palców. Czarny i biały to kolory, które najbardziej uwidaczniają zabrudzenia – porównując do innych kolorów. Nowoczesna technologia pozwoliła jednak na stworzenie materiałów, które pomimo czarnego materiału są świetne jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Jedną z nowinek technologicznych jest np. „anty finger” – co oznacza, że na meblach nie widać odcisków palców. Można też zastosować zwykłe matowe fronty meblowe, ponieważ na nich mniej widać smugi i plamy.

Może Cie także zainteresować Projekt kuchni czarnej w nowoczesnym stylu

Co wyróżnia czarną kuchnię w stylu industrialnym?

Czarna kuchnia z drewnem sprawdzi się w pomieszczeniach dużych, a także z oknem, dzięki któremu można doświetlić przestrzeń. Jeżeli chodzi o oświetlenie sztuczne to idealnie sprawdzą się lampy z samymi żarówkami oraz metalem. Designerskim połączeniem jest półka na zielone rośliny/ szkło oraz lampa. Czarna kuchnia IKEA w industrialnym stylu może być wyposażona także w oświetlenie ledowe. W stylu tym często wykorzystuje się żółtą barwę światła. Kuchnia czarna aranżowana w prezentowanym stylu wnętrzarskim powinna być wyposażona także w dodatki w postaci armatury, sprzętów AGD także w kolorze czarnym (który można przełamać złotem).

Czarna kuchnia z drewnem w stylu industrialnym powinna być czymś ożywiona. Najczęściej jest to drewno, które ociepla wnętrze. Czarna kuchnia z drewnem tworzy niepowtarzalne połączenie, które jest symbolem elegancji, nowoczesności. Drewno pojawia się zazwyczaj w postaci blatu, czasem dodatek do szafek, wypełnia fragment między blatem, a szafkami wiszącymi lub po prostu stosuje się drewnianą podłogę. Na ścianie można położyć czerwoną cegłę – zgodnie z duchem industrializmu. Jeżeli jest odpowiednio dużo miejsca na ścianie, to można ją ozdobić różnymi grafikami, obrazami, tablicą kredową, czt tablicą korkową.

Czarna kuchnia z drewnem może zostać ożywiona zielonymi roślinami (w kuchni sprawdza się skrzydłokwiat, kalanchoe, aloes, zamioculcas, wężownica), obiciem krzeseł (hokerów) w innym kolorze, np. żółtym lub zielonym. W czarną zabudowę kuchenną z dodatkami drewna i cegły idealnie będzie pasowała wyspa kuchenna, która dziś jest zarówno nowoczesnym, jak i funkcjonalnym rozwiązaniem. Wyspa kuchenna będzie ozdobą nie tylko kuchni, ale i salonu przez co można uzyskać niepowtarzalne i klimatyczne wnętrze.

Sprawdz nasze piękne i funkcjonalne projekty kuchni

Propozycje czarnej kuchni w stylu industrialnym

 1. Na podłodze można ułożyć panele w kolorze drewna, dolne i górne fronty będą w kolorze czarnego matu, blat roboczy oraz fragment między nim, a szafkami górnymi będzie wykonany z drewna.
 2. Na podłodze można ułożyć ciemnobrązowe płytki, dolne i górne fronty mebli oraz blat będzie w kolorze czarnym, fragment między blatem, a szafkami wiszącymi można pokryć czerwoną cegłą. W tym przypadku należy postarać się o odpowiednie oświetlenie – duże okno to konieczność, albo trzeba zainwestować w mocniejsze sztuczne oświetlenie.
 3. Na podłodze można ułożyć jasnoszare płytki przypominające beton. Czarne meble o czarnych frontach można połączyć z meblami o czarnych przeszkleniach. Blat oraz fragment między nim, a szafkami wiszącymi z drewna przełamią całość i nada wnętrzu przytulności.

Rozwiązań i połączeń różnych materiałów jest wiele. Należy pamiętać, aby czarna kuchnia z drewnem ma być czymś ożywiona. Idealnie więc sprawdzą się jasne odcienie drewna, jasnoszary beton architektoniczny, czerwona cegła, stosowne oświetlenie i roślinność zielona.

Jeżeli marzysz o innej kuchni niż zwykle, to czarna kuchnia z drewnem w industrialnym stylu jest idealnym rozwiązaniem. Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem jest oryginalna, nowoczesna, z pewnością wyróżnia się na tle innych projektów kuchni. Styl industrialny jest jednym z często wybieranych stylów w aranżacjach wnętrz. Kolor czarny – choć kontrowersyjny, to w połączeniu z drewnem stwarza niepowtarzalny klimat.

Sprawdz nasze inne projekty kuchni

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Plan Realizacji

  Skąd wiesz o Nas?

  Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
  Przyjmij