Pokój dla chłopca 4 lat

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla rodziców. Pomieszczenie to powinno być przytulne, bezpieczne, a jednocześnie powinno być miejscem zabaw i odpoczynku. Jak uzyskać ten efekt, projektując pokój dziecięcy dla chłopca 4 lat? Proponujemy projekt magicznego pokoju dla dziecka, który będzie dla niego prawdziwą oazą spokoju i miejscem wyciszenia. Prezentowany pokój dla 4 latka pozwoli rozwijać jego zainteresowania – to prawdziwy raj dla miłośników podróżowania oraz fizycznych wygibasów.

Zamów

Jak urządzić pokój dla 4 letniego chłopca?

Przy projektowaniu trzeba pamiętać o wydzieleniu stref dla dziecka, co przełoży się później na wygodne użytkowanie pokoju: strefę spania i odpoczynku oraz strefę zabawy. W pomieszczeniu tym powinny dominować jasne i ciepłe barwy, które wprowadzą przytulną atmosferę.

Pokój dziecięcy dla chłopca 4 lat trzeba wyposażyć w łóżko z wygodnym materacem. Dla dziecka w tym wieku warto pomyśleć już o pełnych wymiarach, jak dla dorosłego z dwóch powodów. Po pierwsze, dziecko szybko rośnie. Po drugie, 4 latek wymaga niekiedy, żeby dorosły położył się obok podczas choroby lub koszmarów nocnych. Jeżeli więc przestrzeń na to pozwala, lepiej zdecydować się na pełnowymiarowe łóżko. Każde dziecko posiada w tym wieku mnóstwo zabawek, dlatego warto zdecydować się na pojemne regały i meble z Ikei (np. trofast, kallax), w których można je estetycznie poukładać.

W pokoju powinna znaleźć się także szafa na ubrania oraz stolik z krzesełkami, które są dostosowane do wzrostu dziecka. Wszelkie półki na książki są świetną alternatywą dla dodatków i dekoracji. W pokoju na podłodze można położyć wygodny i miękki dywan, na którym dziecko będzie się bawiło.

Pokój dla 4 latka warto wyposażyć w dekoracje związane z jego zainteresowaniami. 4 letnie dziecko wykazuje już pierwsze zainteresowania np. zwierzętami, samochodami, dinozaurami, czy gimnastyką, a to można wykorzystać w aranżacji wnętrza. W projektowanym pokoju nie można zapominać o tak istotnej rzeczy, jak oświetlenie. Aktualnie może być ono piękną dekoracją. Pokój dla chłopca powinien być widny, trzeba więc zainstalować oświetlenie sufitowe oraz boczne: przy łóżku i najlepiej przy stoliku/ biurku. Nowoczesne projekty pokojów dziecięcych często wykorzystują oświetlenie ledowe. Pokój dziecięcy dla chłopca 4 lat warto udekorować ozdobami okiennymi, np. klasycznymi firanami i zasłonami, czy roletami rzymskimi. Aranżując pokój dla chłopca 4 lat trzeba pamiętać, że powinny znaleźć się w nim takie rzeczy, które są w jego centrum zainteresowań.

Prezentujemy idealny pokój dziecięcy dla chłopca 4 lat

Dzięki nam spełnisz marzenie swojego dziecka – miłośnika podróży, zwierząt oraz gimnastyki. Stworzyliśmy wnętrze magiczne, przytulne, które zachwyci nie tylko każdego małego ludzika, ale i dorosłych! Zdecydowaliśmy się na jasne barwy, które zostały przełamane ciepłym odcieniem niebieskiego oraz naturalnego drewna. Ściany pomalowano białą farbą, a ściana przy łóżku niebieską. Nad łóżkiem stworzyliśmy cudowną dekorację w postaci mapy świata ze zwierzętami. Dziecko może wygodnie leżeć na łóżku i patrzeć na nią, a przy tym rozwijać swoje zainteresowania poznawaniem świata. Pozostałe ściany zostały ozdobione obrazami przedstawiającymi zwierzęta, które stały się motywem przewodnim w aranżacji.

Przy oknie ulokowaliśmy duży drewniany regał z Ikei – trofast, który sprytnie zmieści ogromną ilość zabawek i będzie sprawiał wrażenie estetyki i porządku. Na środku ulokowaliśmy stolik z krzesełkiem, przy którym dziecko może rysować, malować, bawić się ciastoliną etc. Po drugiej stronie regału zaproponowaliśmy montaż drabinki gimnastycznej tzw. małpiszona. To świetna propozycja dla dziecka, które jest ruchliwe i kocha sport. Na ściance może spożytkować energię i rozładować napięcie. To także idealna forma dla rozrywki – a jakże zdrowa! Na białej ścianie naklejono czarne nalepki przypominające ćwiczących atletów z piłkami. Na kolejnej ścianie ulokowano dużą, pojemną białą szafę z lustrem. Lustro sprawiło, że pokój dla 4 latka wydaje się jeszcze większy.

Aranżowany pokój jest wyposażony w duże okno, które udekorowaliśmy klasyczną subtelną firaną oraz niebieską zasłoną po jednej stronie – zabieg ten sprawił, że pokój wygląda przytulniej i jest dopełniony. Zdecydowano się także na piękne oświetlenie w postaci balonów. Na środku sufitu zainstalowano lampę z trzema balonami w ciepłych kolorach białego i złotego, a przy łóżku zainstalowano jedną lampę w postaci białego balonu. Na środku pokoju położono granatowy okrągły dywan, na którym dziecko może wygodnie przesiadywać i bawić się.

Sprawdz nasze realizacje pokoi dziecięcych

Dlaczego warto zamówić pokój dziecięcy dla chłopca 4 lat u SenkoArt Design?

Zaprojektowano magiczne wnętrze, które jest spójne i sprzyja 4 latkowi w rozwijaniu swych umiejętności, a także rozwija zainteresowania. Całość jest spójna i harmonijna, poszczególne elementy nawiązują do siebie. Prezentowany pokój dla chłopca pozwoli mu zarówno odpocząć, wyspać się, bawić się, a także jest idealnym miejscem do schronienia. Każdy chłopiec marzy właśnie o takim pokoju! Pokój chłopca możesz zamówić zdalnie u nas.

Dzięki SenkoArt Design możesz spełnić marzenia swojego dziecka.

Sprawdz nasze inne projekty pokoi dziecięcych

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij