Pokój dla dziewczynki 12 lat: aranżacja dla prawdziwej miłośniczki psów

Zamów

Pokój dla dziewczynki 12 lat: aranżacja dla prawdziwej miłośniczki psów

Prezentujemy cudowny pokój dla nastolatki, która kocha psy. W aranżacji motywem przewodnim jest właśnie pies. Wizerunki tych pupili zostały zamieszczone na obrazach oraz naklejkach. Przedstawiony projekt udowadnia, że pokój dla dziewczynki nie musi być różowy! Wykorzystano jasne barwy oraz pastelowy niebieski. Z czarnymi i białymi dodatkami całość wygląda niepowtarzalnie, oryginalnie i z charakterem. Ściany pomalowano farbą na kolor biały, jasnoszary i pastelowo niebieski, a podłogę ułożono panelami w kolorze ciepłego jasnego drewna – połączenie to sprawiło, że całość jest przestronna, widna i wydaje się większa niż w rzeczywistości. Zdecydowano się na meble młodzieżowe w kolorze białym, które będą służyły wiele lat ze względu na swą uniwersalność. W zabudowie meblowej wstawiono designerskie biurko w kolorze pastelowym niebieskim.

Jedna ściana szafy zawiera ogromne lustro, które jest niezbędnym dodatkiem w pokoju każdej nastolatki. Zaproponowano białe duże łóżko, które jest niezwykle użyteczne, gdyż dzięki szufladzie zmieści wiele rzeczy. Nad łóżkiem zagłówek tworzą panele ścienne tapicerowane w kolorze niebieskim, a nad nim okno udekorowano niebieską roletą rzymską. Cechę wyróżniającą prezentowany projekt stanowi motyw psów – wizerunki tych pupili naklejono przy łóżku, a powyżej powieszono przedstawiające je obrazy w eleganckiej cienkiej czarnej ramce. Naklejki w postaci czarny psich łapek ulokowano od drzwi, aż do łóżka – stanowi to cudowną ozdobę. Okno udekorowano delikatną białą firanką i szarymi zasłonami. Całość jest niezwykle przytulna, ciepła i jednocześnie charakterna. Z pewnością każda nastolatka, która kocha psy będzie zachwycona niniejszym projektem.

Może Cię zainteresować: piękny pokój dla dziewczynki 6 lat, pokój dla dziewczynki 10 lat, pokój dla dziewczynki 12 lat

Jak powinien wyglądać pokój 12 latki?

Aranżacja pokoju dla dziewczynki 12 lat może być trudna. Urządzając pokój dla nastolatki trzeba pamiętać o tym, że poszczególne elementy i dodatki powinny być zgodne z charakterem i zainteresowaniami dziewczynki. Pokój powinien mieć wydzielone strefy: do snu, odpoczynku, nauki i do przechowywania ubrań. Rozkład ten jest kluczowy, gdyż pozwala na optymalną organizację oraz utrzymanie porządku. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to 12 latki zazwyczaj rezygnują z baśniowych i przesłodkich róży. Pojawiają się neutralne kolory, jak odcienie bieli, beżu, szarości, które przełamywane są innymi barwami. Pokój dla 12 latki powinien być spójny kolorystycznie i właściwie doświetlony.

Poza tym, należy wybrać jeden motyw przewodni i aranżację wykonać zgodnie z nim. Całość powinna być spójna i harmonijna. Ponadto, pokój ten powinien wyciszać, uspokajać i zapewniać odpoczynek.

Być może masz syna i potrzebujesz projekt pokoju dla chłopca? Zobacz pokój dla chłopca 7 latki i pokój dla chłopca 12 lat

Pokój dla dziewczynki: jak urządzić pokój dla nastolatki?

12 latka sama określi, co chce, a czego nie w swoim pokoju. W pierwszej kolejności trzeba wybrać motyw przewodni i zgodnie z nim kupić dodatki, np. obrazy i naklejki ścienne z wizerunkami psów, naklejki w postaci łapek zwierząt, dekoracyjną pościel lub lampę. Jeżeli chodzi o meble to trzeba szukać wśród tych, które są przeznaczone dla młodzieży. Dla nastolatki idealnie sprawdzą się białe meble, gdyż są one uniwersalne i będą pasować do wielu stylów wnętrzarskich. Urządzając pokój dla nastolatki należy pamiętać, że niezbędne jest lustro. Jeżeli pokój jest na duży, to można wstawić oddzielną toaletkę z lustrem, jeśli ogranicza nas przestrzeń, to można wybrać lustro wklejone na drzwiach szafy.

W pokoju powinno znaleźć się biurko oraz wygodny fotel, który będzie służył głównie do nauki. Wygodne łóżko jest bardzo ważne, gdyż gwarantuje spokojny sen, a to dla 12 latki jest bardzo ważne. Przy łóżku należy wstawić małą szafkę nocną, na której można postawić lampkę lub do której można włożyć różne rzeczy. Nie można zapominać o tak istotnej rzeczy, jak oświetlenie. Aktualnie to nie tylko sposób na doświetlenie wnętrza, ale także niezwykła dekoracja. Na suficie zazwyczaj instalowana jest jedna lampa główna lub modne dziś oświetlenie szynowe lub halogenowe. Pokój dla dziewczynki 12 lat powinien być wyposażony w lampkę przy łóżku oraz biurku.

Może Cię też zainteresować kompleksowy projekt mieszkania online lub projektowanie domu online

Jakie dodatki dobrać do dziewczęcego pokoju?

Bogaty wybór dodatków i dekoracji do pokojów dziewczęcych sprawia, że nierzadko trudno jest zdecydować, co kupić. Dlatego nieoceniona jest tutaj pomoc projektanta wnętrz, który ze smakiem wszystko dobierze. Dodatki i dekoracje służą zazwyczaj zaakcentowaniu motywu przewodniego, ale nie tylko. Wśród dodatków dominują obrazy, tapety, naklejki ścienne, dywany, chodniki. Dekoracjami są niewątpliwie firanki, zasłony i rolety rzymskie, które nadają przytulności i ocieplają wizualnie wnętrze. Dodatki dopasować trzeba także zgodnie z zainteresowaniem dziecka, jeśli lubi gimnastykę – można zamontować ściankę wspinaczkową, która nie tylko wypełni i ozdobi wnętrze, ale także będzie spełniała pożyteczną funkcję dla dziecka w postaci możliwości sportu w czterech ścianach.

Popularnym dodatkiem są duże pufy, sako, na których można wygodnie siedzieć, leżeć – to idealne miejsce na odpoczynek. Dziecku można zaaranżować także ściankę, która będzie służyła do stworzenia galerii zdjęć lub pamiątek. Na półkach można poukładać różne dodatki (np. figurki, rośliny w ozdobnej osłonce i wiele innych).

Pokój dla dziewczynki 12 lat powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby zaspokajał potrzeby dziecka. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie projekt stworzony przez projektanta wnętrz. Projekt stworzony w oparciu o rozmowę z klientem, bogate doświadczenie zawodowe, znajomość nowinek architektonicznych pozwoli na wyczarowanie niepowtarzalnego wnętrza.

Z projektantami z SenkoArt Design możesz liczyć na piękny i funkcjonalny pokój dla dziewczynki 12 lat!

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij