Nowoczesny salon z aneksem kuchennym

Masz pomysł na nowoczesny salon ale nie wiesz jak to będzie wyglądać na wizualizacjach? Zaufaj projektantom SenkoArt Design, a my przygotujemy nowoczesny salon z aneksem kuchennym 25m2 z wykorzystaniem najnowszych trendów projektowych.

Zamów

Projekt salonu online

Nowoczesny Salon

Jak oddzielić aneks kuchenny od salonu?

Połączenie aneksu kuchennego z salonem to trend w wykończeniu wnętrz, który na dobre zagościł w naszych aranżacjach. Nic dziwnego, za rozwiązaniem tym przemawia wiele aspektów. Idealnie sprawdzi się w przypadku małego metrażu, gdyż dzięki temu przestrzeń wydaje się przestronniejsza i optycznie większa. Nowoczesny salon z aneksem kuchennym 25m2 umożliwia swobodną komunikację między domownikami, gdyż przyrządzając posiłek w kuchni można rozmawiać z kimś, kto przebywa w tym czasie w salonie. Aranżacja salonu z aneksem kuchennym 25m2 może być skomplikowana i może spowodować wiele problemów, dlatego warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który zna wiele nowinek architektonicznych i stworzy wymarzone wnętrze.

Projekt salonu z aneksem kuchennym 25m2 maksymalnie zagospodaruje dostępną przestrzeń, stwarzając wnętrze niezwykle funkcjonalne oraz piękne. Przy aranżacji salonu z aneksem kuchennym należy pamiętać o subtelnym wydzieleniu tych stref. Nowoczesny salon z aneksem kuchennym 25m2 najczęściej wyposażony jest w modną dziś wyspę kuchenną. Wyspa może być zaaranżowana wieloma materiałami, np. takimi samymi, jak meble kuchenne. Wyspę można zagospodarować wyposażając ją np. w szuflady. Na blacie wyspy można zainstalować płytę indukcyjną. Aneks kuchenny oddzieli salon wysoki barek z blatem, przy którym ulokujemy wysokie stołki (tzw. hokery). Oddzielenie tych pomieszczeń jest możliwe dzięki zastosowaniu modnych dziś lameli. Można z nich stworzyć ściankę, która będzie prześwitywała. W ten sposób delikatnie wydzielimy przestrzenie, ale kuchnia z salonem nadal będzie połączona.

Ten sam efekt osiągniemy dzięki regałom, np. metalowym, w których można ulokować zielone rośliny, szkło lub inne dodatki. Subtelne oddzielenie aneksu od kuchni można osiągnąć przy zastosowaniu dwóch różnych podłóg: najczęściej podłoga w kuchni jest wyłożona płytkami ceramicznymi, a podłoga w salonie deską (parkietem) lub panelami podłogowymi. Pomieszczenia można wydzielić poprzez próg lub ozdobną listwę na podłodze. Projekt salonu z aneksem kuchennym zawiera najlepsze rozwiązania architektoniczne dostosowane do danego pomieszczenia, gustu i oczekiwań domowników.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Okazuje się, że urządzenie salonu z aneksem kuchennym 25m2 wcale nie jest takie proste. Tak naprawdę 25m2 to niewielka przestrzeń, żeby stworzyć przytulny i reprezentacyjny salon oraz funkcjonalną i stylową kuchnię. Na szczęście, projektanci potrafią wyczarować niezwykłą aranżację w każdym pomieszczeniu. Nowoczesny salon z aneksem kuchennym zazwyczaj to jedna przestrzeń, czasami zawierająca subtelne wydzielenie strefy do przygotowywania posiłków i strefy do odpoczynku. Należy pamiętać, żeby wybrać jeden styl wnętrzarski i urządzić całość w nim. W ten sposób wnętrze będzie spójne oraz harmonijne.

Urządzając salon z aneksem kuchennym 25m2 projekt lepiej zdecydować się na jasną kolorystykę. Aneks kuchenny można zabudować meblami na indywidualne zamówienie, dzięki temu maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Najmodniejsze kuchnie to nadal te o białych lub szarych frontach, z elementami drewnianymi i kamienia. Aranżując kuchnię należy pamiętać o zasadzie trójkąta roboczego, co niewątpliwie wpłynie na lepsze użytkowanie na co dzień. Jeżeli domownikami są single to można zrezygnować ze stołu jadalnianego i wykorzystać blat w wyspie kuchennej do spożywania posiłków. W ten sposób zyskamy większą przestrzeń. Kuchnia powinna być tak zaaranżowana, aby nie służyła wyłącznie do przygotowywania potraw. To serce domu, a więc powinno być stylowe i gustowne.

Nowoczesny salon to wnętrze eleganckie, minimalistyczne i funkcjonalne. Rezygnujemy w nim z nadmiaru zbędnych dekoracji. Meble i dodatki powinny być przemyślane i powinny ułatwiać codzienne użytkowanie. W stylu nowoczesnym stawiamy na jakość, a nie na ilość, dlatego designerski stolik kawowy lub kanapa będą stanowiły niepowtarzalną ozdobę. Wybieramy raczej materiały naturalne. Dominuje tutaj drewno, kamień naturalny, beton architektoniczny oraz szkło.

Aranżując ścianę telewizyjną można wykorzystać meble zabudowane, które zmieszczą różne niezbędne rzeczy. Ścianę telewizyjną można udekorować lamelami, kamieniem lub betonem architektonicznym. Pod stolik kawowy kładziemy dywan, np. o geometrycznych wzorach, który ociepli wizualnie wnętrze. Na kanapie można położyć kilka ozdobnych poduszek wraz z kocem lub pledem. Nad kanapą wieszamy obrazy lub zdjęcia w eleganckich ramkach. Ścianę można udekorować materiałem 3D, który coraz częściej pojawia się w aranżacjach nowoczesnych wnętrz. Na przytulność niewątpliwie wpłynie ozdoba okien. Najlepiej zastosować niezwykle funkcjonalną roletę rzymską lub w przypadku dużych okien delikatną firankę wraz z zasłonami. Ciekawym rozwiązaniem są także drewniane rolety.

Aranżując salon z aneksem kuchennym 25m2 trzeba pamiętać, aby poszczególne elementy nawiązywały do siebie, wtedy całość będzie spójna i harmonijna. Projekt salonu z aneksem kuchennym okazuje się niezbędny, gdy trzeba zaaranżować niewielki metraż. Wykończenie go jest o tyle skomplikowane, że szybko przestrzeń można „zagracić” i przytłoczyć, co utrudni codzienne egzystowanie, a przecież własne mieszkanie ma zapewniać spokój i wyciszenie.

Jak oświetlić salon z aneksem kuchennym?

Oświetlenie jest niezwykle istotną kwestią, którą nie można zaniedbać aranżując nowoczesny salon z aneksem kuchennym 25m2. Oświetlenie musi być dostosowane do wielkości danego pomieszczenia. To także świetny sposób na udekorowanie i uzupełnienie aranżacji. Na suficie można zdecydować się na oświetlenie punktowe, np. halogeny lub szynę z ruchomymi kinkietami, które można obracać aż o 360 stopni. Mogą to być także lampy wiszące lub żyrandole – obowiązkowo zainstalowane nad wyspą kuchenną, stołem jadalnianym oraz stolikiem kawowym. Lampy stojące zazwyczaj stawiamy na komodzie w salonie lub przy kanapie. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie oświetlenia ledowego, które nie tylko dostarcza światło, ale wprowadza do pomieszczenia niepowtarzalny klimat.

Oświetlenie ledowe zazwyczaj montowane jest pod szafkami wiszącymi w kuchni, żeby oświetlało blat roboczy. Dla ozdoby montuje się go pod szafkami dolnymi w kuchni, oświetlając podłogę. Ten rodzaj światła często wykorzystywany jest w meblach, np. posiadających szklane witrynki z alkoholem, szkłem lub innymi dodatkami. Ledy montowane są także na ścianie telewizyjnej. Jeżeli dysponujemy większym pomieszczeniem, to warto zainwestować w boczne oświetlenie, czyli w kinkiety, które montujemy np. nad obrazami, lustrami lub komodą. Kinkiety boczne spełniają funkcję doświetlenia tych dekoracji. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli lamp.

Warto pamiętać o tym, by wybrane do danej aranżacji tworzyły całość. Projekt salonu z aneksem kuchennym przewiduje zastosowanie oświetlenia, które będzie idealnie pasowało do stylu wykończonego wnętrza. Oświetlenie musi dostarczać odpowiednią dawkę światła. Niewłaściwe światło będzie niekorzystnie wpływało na samopoczucie, koncentrację, efektywność.

Może Cię także zainteresować: Designerski projekt nowoczesnego salonu lub salon z aneksem kuchennym 25m2

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Inne Pomieszczenia:

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij