Projekt domu w Luksemburgu

Zamów

Projekt domu 200m2 w Luksemburgu

Właśnie kupiliśmy wymarzony dom 200m2, teraz czeka nas wykończenie. Okazuje się, że urządzenie poszczególnych pomieszczeń, najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zagospodarowanie jej w taki sposób, żeby wnętrza były spójne, funkcjonalne i ładne nie jest zadaniem prostym. Aranżacja domu o powierzchni 200m2 to naprawdę trudne zadanie do wykonania. Pole do popisu jest ogromne, dlatego lepiej jest zlecić wykonanie projektu profesjonaliście. Dzięki niemu możemy być pewni, że zamieszkamy w stylowym i funkcjonalnym domu, który zrobi wrażanie na każdym.

Niniejszy projekt zawiera aranżację salonu, kuchni, sypialni, łazienki i przedpokoju. Całość utrzymana jest w stylu nowoczesnym. Dominuje w nim jasna kolorystyka, wykorzystano modne dziś drewno, a całość kontrastuje z dekoracjami w kolorze popularnej zieleni butelkowej. Otrzymano wnętrza spójne, funkcjonalne, eleganckie i niezwykle reprezentacyjne.

Kto zrobi mi projekt domu?

Projekty domów 200m2 wykonane przez projektantów wnętrz oraz architektów są optymalnym rozwiązaniem. Osoby te mają duże doświadczenie, wiedzę, kreatywną wyobraźnię i śledzą nowinki modowe, dekoratorskie i architektoniczne. Niektóre pomieszczenia są skomplikowane do wykończenia: za małe lub zbyt duże, mają skosy, wysoki sufit etc. Projektantowi wystarczy jedno spojrzenie na dane wnętrze i już będzie wiedział, jakie techniki można zastosować. Warto więc zdecydować się na projekt, żeby nie tracić czasu ani pieniędzy na kolejne przemeblowania. Przed przystąpieniem do opracowania projektu, projektanci przeprowadzą konsultację z klientem.

Projekt jest dostosowywany do potrzeb, upodobań, oczekiwań i określonego budżetu klienta. Projektanci zaproponują profesjonalne rozwiązania, materiały wykończeniowe i dekoracje. Podpowiedzą, jak można zaoszczędzić pieniądze, a w co warto zainwestować. Należy podkreślić, że wartość nieruchomości wykończonej przez projektanta lub architekta jest zdecydowanie wyższa.

Aranżacja kuchni

Kuchnię zabudowano meblami na wymiar. Zdecydowano się na białe matowe fronty z delikatnym frezem, na szafkach dolnych położono drewniany blat. Biała kuchnia z drewnem od kilku sezonów jest modna i nic nie zapowiada, że to się zmieni. Zestawienie to jest uniwersalne i pasuje do wielu styli wnętrzarskich. Meble w kuchni tworzą zabudowę w kształcie litery „L” oraz jest dodatkowo wyspa kuchenna, która wydziela część do sporządzania posiłków. Podłoga w kuchni została pokryta wieloformatowymi jasnoszarymi płytkami, które przypominają beton architektoniczny. Fragment między blatem a szafkami wiszącymi pokrywają płytki, które imitują naturalny biały kamień. Zlew umiejscowiono przy oknie.

Dekoracją okienną jest jasna roleta rzymska. Powierzchnia wyspy kuchennej jest dość duża, pod nią znajdują się szafki, a na niej zainstalowano płytę indukcyjną. Zdecydowano się także na biały okap, który stanowi niecodzienną dekorację. Od strony salonu stoją dwa hokery tapicerowane w kolorze zieleni. Na suficie są punktowe halogeny, pod szafkami wiszącymi zamontowano ledy, które doświetlają blat. Nad wyspą są dwie wiszące ozdobne lampy wykonane z przezroczystego szkła – przypominające kamienie. Kuchnia zaprojektowana przez projektanta wnętrz jest jasna, przestronna, funkcjonalna (oświetlenie blatu, mnogość szafek, półek, szuflad, a także zabudowanie szafkami wyspy kuchennej). Przygotowywanie w niej posiłków to czysta przyjemność.

Aranżacja salonu

Nowoczesny salon połączono z jadalnią. Podłoga została pokryta panelami o ciepłej barwie drewna. Ściany pokryto jasnoszarą farbą, a pewien fragment przy kanapie dekoracyjną płytą drewnianą. Niemal na całej długości jednej ściany znajduje się ogromne okno tarasowe, które wpuszcza wiele światła naturalnego. Dekoracjami są delikatna biała firanka oraz dwa rodzaje zasłon: szarych oraz zielonych. W pobliżu wyspy kuchennej ustawiono stół jadalniany, co przekłada się na swobodę w przynoszeniu posiłków z kuchni do jadalni. Wybrano biały stół oraz krzesła z białymi siedziskami i drewnianymi nogami – całość jest spójna i pasuje do siebie.

Przy oknie postawiono kanapę w kolorze modnej zieleni oraz dwa jasnoszare fotele. Przed nimi postawiono stolik kawowy z białym blatem i drewnianymi nogami (stanowi to nawiązanie do jadali). Naprzeciw kanapy znajduje się ściana telewizyjna z wiszącą białą szafką RTV o frezach, jak na frontach w zabudowie kuchennej. Na ścianie telewizyjnej powieszono dwa duże nowoczesne obrazy w eleganckich ciemnych ramkach. Nad kanapą jest trzeci taki obraz, ale w cienkiej czarnej ramce. Obok postawiono piękne białe meble z przeszklonymi witrynami. Po bokach są regały, na których można ułożyć książki, pamiątki z podróży, zdjęcia lub inne bibeloty. Na środku w witrynach można poukładać szklane naczynia.

W salonie są także halogeny na suficie (takie same jak w kuchni). Oświetlenie ledowe obecne jest między ścianą a sufitem nad kanapą. Nad stołem jadalnianym wiszą dwie szare lampy z kloszami. Dzięki projektowi sporządzonemu przez projektanta otrzymano niepowtarzalne wnętrza, spójne, funkcjonalne oraz eleganckie.

Aranżacja sypialni

Sypialnia zaaranżowana przez projektanta wnętrz sprzyja relaksowi, odprężeniu oraz spokojnemu snu. Pomieszczenie trzeba wykończyć w taki sposób, żeby wyciszało. Dlatego zdecydowano się na jasną barwę beżu, którą często stosuje się w stylu nowoczesnym. Podłogę pokryto jasnymi panelami, a w okolicach łózka rozłożono przyjemny dla stóp jasny dywan. Na środku ulokowano duże wygodne łóżko z welurowym zagłówkiem w postaci prostokątnych paneli. Ściana za łóżkiem pokryta została materiałem imitującym naturalne drewno o ciepłym odcieniu. Po obu stronach łózka postawiono białe stoliki nocne przypominające taborety.

Po jednej stronie łóżka znajduje się duże tarasowe okno, które ozdobiono białą delikatną firanką oraz beżowymi zasłonami (jedna gładka, a druga posiada wzór jodełki). Po drugiej stronie całą ścianę zabudowano pięknymi meblami z ażurowymi frontami. Można tutaj schować wiele ubrań, pościel i inne rzeczy. Na rogu wstawiono wysoki biały regał, który służy na ozdoby lub użyteczne przedmioty. Naprzeciw łóżka znajduje się piękna biała komoda z delikatnym frezem na frontach. Na jej blacie postawiono dekoracje oraz dwa duże subtelne obrazy w cienkiej drewnianej ramie. Między komodą a oknem ulokowano jasnobeżowy fotel typu uszak oraz stojącą lampę. To idealny kącik, w którym można odpoczywać czytając ulubione książki, prasę lub surfując w Internecie.

Oświetlenie punktowe halogenowe na suficie jest takie samo, jak w kuchni i salonie. Panel ledowy zainstalowano na łączeniu ściany z sufitem nad łóżkiem. Zdecydowano się na białe listwy przypodłogowe z frezami, które stanowią ozdobę. Projekt pozwolił na stworzenie przytulnej sypialni, która gwarantuje spokojny sen i odpoczynek.

Aranżacja przedpokoju

Podłoga w przedpokoju została pokryta panelami, jak w salonie z jadalnią – co stanowi spójne całe wnętrze. Dwie ściany pomalowano farbą w kolorze zieleni, która nawiązuje do kanapy i hokerów w tej barwie. Białe ściany, drzwi i meble stanowią elegancką wizytówkę każdego pomieszczenia. Białe schody z drewnianymi trepami są bardzo eleganckie, a klatkę uzupełnia galeria rodzinnych zdjęć na ścianie.

Aranżacja łazienki

Ile kosztuje projekt domu 200m2?

Cena projektu uzależniona jest od liczby pomieszczeń w domu oraz ich metrażu. Można zamówić pakiet standardowy, a do niego płatne usługi dodatkowe. W pakiecie standardowym znajdują się konsultacje, rzuty pomieszczeń wraz z rozmieszczeniem elementów aranżacji, wymiarowanie instalacji elektrycznej oświetlenia sufitowego, wymiarowanie elementów/mebli projektowanych indywidualnie. W standardzie jest wizualizacja 3d, a także lista wykorzystanych przedmiotów.

Projekt garderoby, hallu, hallu z klatką schodową i toalety to koszt 400 – 650 zł za pomieszczenie.

Projekt pokoju, pokoju dziecięcego, gabinetu kosztuje około 1,500 zł, łazienki i kuchni 1,600 zł. Koszt projektu salonu poniżej 25 m2 wynosi 2,000 zł; salonu z kuchnią o powierzchni poniżej 30m2 wynosi 2,250 zł, salonu z jadalnią powyżej 25 m2 2,300 zł, a salonu z kuchnią i jadalnią powyżej 30 m2 wynosi 2,500 zł. Do pakietu standardowego można dokupić dodatkowe usługi, które są płatne za każde pomieszczenie od 200 do 300 zł. Usługą dodatkową może być np. wizualizacja 360*, wizualizacja 3d nocna, projekt zabudów meblowych i szaf lub wymiarowanie instalacji hydraulicznej.

Projekt domu 200m2 zależy więc od liczby pomieszczeń oraz metrażu kuchni, jadalni i salonu, a także od pakietu i usług dodatkowych. Podsumowujac, Pakiet Standardowy 200m2 będzie kosztować Państwu w okolicach 15,000 złotych.

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Plan Realizacji

    Skąd wiesz o Nas?

    Inne Pomieszczenia:

    Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy naszego ruchu. View more
    Przyjmij