Prezentujemy Państwu nasz piękny projekt pokoju dziecka.
Pokój dziecięcy należy zaaranżować w taki sposób, aby był on dostosowany do dziecka – jego płci i wieku, upodobań, a także zainteresowań. Ponadto, trzeba wydzielić poszczególne strefy głównie do snu, odpoczynku oraz zabawy. Pokój dziecięcy ma dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa, wyciszenia, spokoju – to przecież jego mały azyl. Projekt pokoju dziecięcego opracowany przez profesjonalistę pozwoli na stworzenie takiego właśnie wnętrza, przy zachowaniu funkcjonalności oraz użyteczności. Odpowiedni układ mebli, dopasowanie oświetlenia, wybór dekoracji mają ogromne znaczenie podczas codziennego użytkowania.
Dlatego warto zamówić projekt pokoju dziecięcego online u kreatywych projektantów z SenkoArt Design.
Należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie, w którym będzie pokój dla dziecka (długość, szerokość, wysokość). Należy zaznaczyć (wraz z rozmiarami) okna, drzwi, grzejniki, widoczne instalacje oraz punkty z gniazdkami i włącznikami elektrycznymi. Następnie, trzeba porozmawiać z dzieckiem, jakie są jego oczekiwania i wspólnie wybrać motyw przewodni. Zależnie od płci, wieku, zainteresowań czy hobby motywy te mogą być różne, najpopularniejsze w projektach są jednak: motywy księżniczek, baśni, wróżek, zwierzątek, klocków lego, pojazdów.
Kolorystykę dobrać trzeba zgodnie z zasadą, że do małych pomieszczeń stosujemy jasne barwy, gdyż one optycznie powiększają przestrzeń. Ściany można nie tylko pomalować, ale także wykorzystać inne materiały, które będą piękną dekoracją. Popularnymi rozwiązaniami w tym zakresie są: tapety, naklejki, panele tapicerowane, lamele. W pokojach dla dziewczynek stale dominuje róż, beże, szarości, a u chłopców szarości, granatowy, musztardowy, zielony. Nie jest to jednak zasadą, gdyż ostateczny kolor wybiera dziecko, które będzie w tym pokoju przebywać.
Meble trzeba dopasować do wieku dziecka. Typowo dziecięce meble sprawdzą się u dziecka tak do około 8 roku życia. Później, warto zainwestować w meble młodzieżowe, które będą służyły dłużej. Zabudowa meblowa jest istotna, gdyż wpływa na swobodę użytkowania. Jeżeli chodzi o dekoracje to wybór jest ogromny. Zależnie od wybranego motywu przewodniego oraz zainteresowań dziecka można wybrać np. lampy w kształcie zwierząt lub chmur, obrazy, które będą doskonałą ozdobą ścian, zdjęcia rodzinne, ozdobne poduszki na łóżku, siedzisku i huśtawce, koce, pledy, dywan, półki w kształcie modnych dziś domków.
Niezwykle ważne jest okno w pokoju dziecięcym, gdyż zapewnia ono światło naturalne. Poza tym ciekawa aranżacja okna wpływa na przytulność pomieszczenia. W pokojach dziecięcych najczęściej wybierane są wygodne rolety rzymskie lub klasyczne delikatne firanki z zasłonami.
Lampy nie tylko oświetlają przestrzeń, ale także mogą być ciekawą dekoracją. Zazwyczaj wykorzystuje się oświetlenie sufitowe oraz ścienne. Na suficie można zainstalować jeden lub dwa żyrandole (zależnie od wielkości pomieszczenia), oświetlenie szynowe z kinkietami lub punktowe halogeny. Lampa powinna znaleźć się także przy biurku oraz blisko łóżka. Poza tym, można zdecydować się na oświetlenie ledowe, które symbolizuje nowoczesność i nadaje klimatu. Projekt pokoju dziecięcego pozwoli na stworzenie wnętrza funkcjonalnego, przytulnego i dostosowanego indywidualnie do dziecka.
Może Cię zainteresują: gotowe projekty pokoi dziecięcych
Projekt pokoju dziecięcego cena zależy od wybranego pakietu. Zazwyczaj wystarczy wybrać Pakiet Standardowy za 1,500 złotych. Natomiast jeżeli potrzebne też rysunki techniczne na przykład mebli robionych na wymiar, to wtedy lepiej dopłacić dodatkowe 500 złotych i wybrać Pakiet Maksymalny za 2,000 złotych. Projektowanie pokoju dziecka online zajmuje około 2 tygodni czasu od momentu finalnej akceptacji układu funkcjonalnego ustawienia wnętrz mebli. Każdy nasz projekt pokoju dziecka jest bardzo dobrze przemyślany, funkcjonalny i kreatywny ponieważ naszym celem jest aby dzieciak był zadowolony w swoim pokoju.
Także u nas możesz zdalnie zamówić projekt pokoju dziecięcego IKEA.
Aranżując pokój dziecięcy trzeba pamiętać o wydzieleniu stref, a mowa o:
Każdy pokój powinien zawierać w/w strefy zależnie od wieku dziecka (wiadomym jest, że 3 latek nie będzie potrzebował jeszcze strefy do nauki). Miejsce do spania powinno być zaaranżowane w taki sposób, żeby wyciszało i uspokajało dziecko. Warto wybierać barwy stonowane dekoracji. Rozmiar łóżka dobrać trzeba do wieku dziecka oraz do metrażu pokoju. W małych pokojach sprawdzi się łóżko piętrowe, kanapa z funkcją spania, czy też łóżko z wysuwaną szufladą, do której można schować pościel lub zabawki.
Strefę do odpoczynku można zaaranżować poprzez zawieszenie wygodnej huśtawki lub ulokowanie siedziska przy oknie. W takich miejscach dziecko może spocząć z rodzicem/ opiekunem i np. poczytać ulubione książeczki albo może przesiadywać z rówieśnikami.
Strefę do przechowywania ubrań można stworzyć dzięki pojemnej szafie, komodzie lub szafek. Idealnym rozwiązaniem w aranżacji pokoju dziecięcego jest zabudowa meblowa na indywidualne zamówienie. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.
Strefa do zabawy to miejsce, w którym dziecko będzie miało łatwy dostęp do zabawek i będzie mogło się nimi swobodnie bawić. Świetnym rozwiązaniem do przechowywania zabawek proponuje IKEA, regały typu kallax i trofast są często wykorzystywane w projektach pokoi dziecięcych. W strefie zabawy można ulokować także stolik i krzesełka, oczywiście dostosowane do wzrostu dziecka. Od 2 roku życia dziecko zaczyna interesować się malowaniem, rysowaniem itp.
Strefę do nauki należy wydzielić dla dziecka, które rozpoczyna przygodę z edukacją szkolną. Niezbędne będzie wstawienie biurka oraz wygodnego fotelu. Meble te powinny być dostosowane do wzrostu dziecka, a najlepiej wybrać meble z regulacją wysokości. Przy biurku trzeba wstawić regały, szafki lub półki, w których będą książki, zeszyty i przybory szkolne.
Projekt pokoju dziecięcego zawiera podział na te strefy, gdyż wpływa to na funkcjonalność całego pomieszczenia. Poza tym, łatwiej jest utrzymać porządek, a dziecko czuje się w takim pokoju bezpieczne.